Hlavní navigace

NACEVI hlásí: odbavili jsme přes 1 PB videa

Jiří Macich ml.

Video na českém Internetu prožívá značný boom, o čemž svědčí fakt, že síť doručování obsahu NACEVI v březnu tohoto roku odbavila rekordní objem dat. Celek si minulý měsíc uživatelé přes síť Národního centra videa (NACEVI) stáhli přes 1 PB dat. Pokud bychom množství odbavených dat chtěli vyjádřit bajty, za jedničkou by následovalo patnáct nul. Pro představu – takové množství dat by zabralo asi 200 000 kusů DVD nosičů.

Video na českém Internetu prožívá značný boom, o čemž svědčí fakt, že síť doručování obsahu NACEVI v březnu tohoto roku odbavila rekordní objem dat. Celek si minulý měsíc uživatelé přes síť Národního centra videa (NACEVI) stáhli přes 1 PB dat. Pokud bychom množství odbavených dat chtěli vyjádřit bajty, za jedničkou by následovalo patnáct nul. Pro představu – takové množství dat by zabralo asi 200 000 kusů DVD nosičů.

Síť doručování obsahu NACEVI pokračuje v růstu, který odpovídá potřebám našich klientů. Ať jde o živé vysílání programů České televize nebo archív TV Nova, zájem diváků stoupá a odbavení vysílání vyžaduje snadno škálovatelné technologie, komentuje Jakub Kabourek, ředitel společnosti KIT digital Czech (dříve Visual Connection), která NACEVI provozuje. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
14. 4. 2009 22:00
Dobry den, obavam se, ze jste ponekud spatne informovan. 1) CT vypisuje na provozovani systemu vyberova rizeni, kde si formaty stanovuje sama. Format Windows Media neni zadnou novinkou, prvni nasazeni bylo tusim nekdy kolem roku 2000. 2) Format Windows Media je na tom s otevrenosti zhruba stejne jako H.264 AVC (nicmene konkretni posouzeni licenci nechavam znalcum pravniho systemu USA). 3) Pokud srovnate kvalitu kodeku VC-1 (WMV) nebo H.264 AVC (MPEG-4) s jedinou teoreticky nasaditelnou konku…
15. 4. 2009 13:01
Ceska Televize pravdepodobne usoudila, ze se na video muzou koukat jen navstevnici jejich stranek. Pravdepodobne je dost stvaly spousty hajzliku, kteri si na linkovani odkazu televizi udelali byznys. Pokud vim, tak se k pevnym URL neda primo dostat (tedy - nemelo by se dat dostat, tak je sluzba nadesignovana).