Náměstek ministra financí vysvětluje společný text s BSA

Náměstek ministra financí Ivan Fuksa se vyjádřil ke společné tiskové zprávě ministerstva financí a kontroverzní organizace Business Software Alliance (BSA), která vyvolala rozruch na tuzemské internetové scéně. Tématu jsme se věnovali v příspěvcích BSA straší: hardware bez softwaru není uznatelný daňový náklad a Ministerstvo financí čelí kritice za společnou tiskovou zprávu s BSA. Tisková zpráva nepřináší žádnou závratnou novinku, pouze potvrzuje, že daňová správa podřízená ministerstvu financí…

Náměstek ministra financí Ivan Fuksa se vyjádřil ke společné tiskové zprávě ministerstva financí a kontroverzní organizace Business Software Alliance (BSA), která vyvolala rozruch na tuzemské internetové scéně. Tématu jsme se věnovali v příspěvcích BSA straší: hardware bez softwaru není uznatelný daňový náklad a Ministerstvo financí čelí kritice za společnou tiskovou zprávu s BSA. Tisková zpráva nepřináší žádnou závratnou novinku, pouze potvrzuje, že daňová správa podřízená ministerstvu financí ve svých standardních kontrolách přispívá k boji proti softwarovému pirátství, říká nyní Ivan Fuksa, který byl v původní zprávě citován. Neuváděl jsem, že každý hardware bez software je automaticky daňově neuznatelný, dodává první náměstek ministra financí.

EBF16

Je pravda, že takto rezolutně se Ivan Fuksa ve zprávě nevyjadřoval, jenže jeho citace byla uvedena pod nadpisem Hardware bez softwaru není uznatelný daňový náklad, což právě vyvolalo rozruch. Zpráva na webu ministerstva byla mezitím upravena, ale vy se můžete podívat na originální text, který BSA posílalo médiím a původně byl i na webu ministerstva.

Pochopitelně jsem si vědom, že existuje legální bezplatný software (Linux, BSD apod.), ale o tom vůbec tisková zpráva nehovoří, ten za nelegální software daňová správa rozhodně nepovažuje. Velmi důležitá je komunikace s daňovou správou, které je potřeba při případné kontrole skutečnost o používání bezplatného legálního software sdělit. Stejně tak lze jednoduše doložit, že při výměně hardware došlo k přeinstalování v minulosti legálně nabytého software. Potom se nikdo nemůže dostat do problémů, uvádí nyní Ivan Fuksa. Celého jeho vyjádření v nezkrácené verzi naleznete také zde na Lupě.

15 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 5. 2010 22:13

Školení: Měření a vyhodnocování kampaní

  •  
    Jak připravit a plánovat kampaně
  • Jak vyhodnocovat a využít důležité metriky
  • Jak to dělat u různých obchodních aktivit

Detailní informace o školení Měření a vyhodnocování kampaní»