Hlavní navigace

Násilné video hry mají negativní vliv na hráče, tvrdí to nová studie

Daniel Dočekal

Nová studie uvádí, že děti hrající počítačové hry několik let se stanou více agresivní k lidem. „Ovlivněny jsou jak děvčata, tak chlapci,“ říká tým výzkumníků z Brock University v Kanadě. Podle studie vede dlouhodobé hraní násilných video her k tomu, že hráči budou s větší pravděpodobností reagovat agresivně na  „neúmyslné provokace, například když do nich někdo narazí“. Samotná studie je založena na zkoumání 1 492 dětí z osmi škol v Ontariu po dobu čtyř let a spočívala v pokládání otázek…

Nová studie uvádí, že děti hrající počítačové hry několik let se stanou více agresivní k lidem. „Ovlivněny jsou jak děvčata, tak chlapci,“ říká tým výzkumníků z Brock University v Kanadě.

Podle studie vede dlouhodobé hraní násilných video her k tomu, že hráči budou s větší pravděpodobností reagovat agresivně na  „neúmyslné provokace, například když do nich někdo narazí“. Samotná studie je založena na zkoumání 1 492 dětí z osmi škol v Ontariu po dobu čtyř let a spočívala v pokládání otázek týkající se právě reakcí na situace, které by mohly (ale nemusely) vyvolat agresivní reakci.

Hráči násilných video her pak, podle studie, vykazují stoupající agresivitu, hráči nenásilných video her nic takového nevykazují. Podle autorů studie je „jasné, že je zde dlouhodobé spojení mezi násilnými video hrami a agresí“.

Zdroj: The First Clear Link Between Violent Video Games And Hostility

Našli jste v článku chybu?
8. 10. 2012 19:15
Martin Kučera (neregistrovaný)

To by mě zajímalo, jak vznikla kontrolní skupina a jak vznikla testovací skupina.

Donutit děti po čtyři roky hrát nebo nehrát násilné počítačové hry? Jak?

Jen jestli to nebude tak, že děti které hrály hry měly menší pozornost rodičů a seděly jen u televize nebo u počítače. Zatímco dětem z kontrolní skupiny se rodiče věnovali a nenechali je dělat si co chtějí.

Vidím to i u nás. Děti, o které se rodiče moc nestarají a které jen sedí u televize nebo u počítače, při jakémkoliv podnětu jen zkouší …

9. 10. 2012 8:59
Franta (neregistrovaný)

Nic ve zlem, ale lide, kteri tyto studie delaji, obvykle chapaji rozdil mezi korelaci a kauzalitou.