Hlavní navigace

Nástup DVB-T2 a MPEG-4 je prý otázkou dvou až tří let

Jiří Macich ml.

Po pěti letech souběžného vysílání by podle Českých Radiokomunikací bylo možné převést zemské digitální televizní vysílání na standard DVB-T2. V rozhovoru pro DigiZone.cz to uvedl Kamil Levinský, ředitel transformace v Českých Radiokomunikacích. Pro řadu diváků by to znamenalo, že si budou muset nakoupit zcela nové televizory. České Radiokomunikace by také rády co nejdříve zahájily dlouhodobé testy zemského digitálního rozhlasového vysílání v systémech DAB a DAB+. Nejprve se ale musíme dozvědět…

Po pěti letech souběžného vysílání by podle Českých Radiokomunikací bylo možné převést zemské digitální televizní vysílání na standard DVB-T2. V rozhovoru pro DigiZone.cz to uvedl Kamil Levinský, ředitel transformace v Českých Radiokomunikacích. Pro řadu diváků by to znamenalo, že si budou muset nakoupit zcela nové televizory. České Radiokomunikace by také rády co nejdříve zahájily dlouhodobé testy zemského digitálního rozhlasového vysílání v systémech DAB a DAB+. Nejprve se ale musíme dozvědět, jaká je nová strategie Českého rozhlasu s tímto vysíláním, uvedl Kamil Levinský. Další zajímavé informace o plánech Českých Radiokomunikací v souvislosti s digitalizací televizního a rozhlasového vysílání se můžete dočíst ve výše odkazovaném rozhovoru na našem sesterském serveru DigiZone.cz.

Našli jste v článku chybu?
29. 10. 2009 14:01
vlabra (neregistrovaný)
A co jste čekal od těch našich pos(l/r)anců. ty zajímají akorát jejich koryta a všimné od výrobců všeho možného.
29. 10. 2009 13:17
V.Mlich (neregistrovaný)
Jiz delsi dobu sleduji Novu HD ze satelitu, ted se pridala i CT1 a kdyz to porovnam s ostatnimi, nevidim zadny duvod, proc by se nemelo na HD prejit okamzite. Prijimac mam vcetne normy DVB-S2, ale oni to vysilaji starou modulaci DVB-S, jen kodovani je H.264 Pro majitele televizi, co HD neumi bych nechal par let vysilat i SD. A modulace se taky nemusi menit tak rychle.