Hlavní navigace

Nástupce Windows Vista v lednu 2010

Jiří Macich ml.

Microsoft si pochvaluje dobře pokračující vývoj nástupnického operačního systému dnešních Windows Vista, který je zatím znám pod kódovým jménem Windows Seven (Windows 7). Redmondský softwarový gigant se drží plánu vydat novou verzi své vlajkové lodi tři roky po uvedení předchozí verze. Windows Seven tedy mají přijít na trh v lednu 2010 a vývoj zatím prý nenabírá žádný skluz. Mnoho informací o novém systému zatím známo není. Microsoft se již dříve vyjádřil, že chce stavět na základu Windows…

Microsoft si pochvaluje dobře pokračující vývoj nástupnického operačního systému dnešních Windows Vista, který je zatím znám pod kódovým jménem Windows Seven (Windows 7). Redmondský softwarový gigant se drží plánu vydat novou verzi své vlajkové lodi tři roky po uvedení předchozí verze. Windows Seven tedy mají přijít na trh v lednu 2010 a vývoj zatím prý nenabírá žádný skluz. Mnoho informací o novém systému zatím známo není. Microsoft se již dříve vyjádřil, že chce stavět na základu Windows Vista a žádné zemětřesení nechystá.

UX17_snitker

Windows Seven by tak neměla představovat takový skok jako Windows Vista ve vztahu k Windows XP, což se má příznivě projevit na zpětné kompatibilitě. Právě kompatibilita je po zkušenostech s Windows Vista evidentně hlavním tématem při přípravě nového systému. Ví se také, že i Windows Seven budou ještě dostupná i v 32bitové verzi, nabídnout mají nové multidotykové ovládání (viz video) či větší optimalizaci pro moderní vícejádrové procesory.

Všeobecně se spekuluje, že Microsoft s přípravou Windows Seven spěchá, protože není spokojen s prodejností a pověstí Windows Vista. Faktem však je, že plán rychlejšího vydání nových verzi Windows byl prezentován ještě před uvedením Windows Vista na trh. Předmětem spekulací je také to, že informace o poměrně brzkém uvedení Windows Seven vlastně pohřbívají šanci Windows Vista na nějaký větší úspěch, protože řada uživatelů už s otázkou přechodu z Windows XP odloží do příchodu Windows Seven. (CNET News, Shipping Seven)

Našli jste v článku chybu?
29. 7. 2008 15:57
Já nechápu, co vy lidi s těma Vistama děláte. Já je mám cca rok a půl a za tu dobu mi ani jednou nespadly a funguje mi na nich 95 % software. Těch 5 % tvoří stará verze Nera, kterou jsem se pokoušel nainstalovat, a pár starších prapodivných her (to jsou takové ty dvoumegové freewarovky udělané za víkend). V mém okolí nikdo problémy s Vistou nemá, přestože si tedy většina lidí stěžuje, že je špatná. Konkrétní problém většinou nesdělí nebo se jedná o vady typu: „Mám Vistu a nejde mi přehrá…
27. 6. 2009 14:46
nunak00 (neregistrovaný)
Ještě bych chtěl upozornit že Mircrosoft pracuje na Windows 8