Názory k článku
Nemáte datovou schránku? Nevadí!

Martin V
Martin V (neregistrovaný) ---.235.broadband6.iol.cz
30. 4. 2012 7:26 Nový

Úžasné zjednodušení

celé vlákno

Soudce si ušetří pár minut na podpis a ostatní budou platit jak mourovatý a běhat po úřadech, aby dostali do ruky papír.

skúsený užívateľ
skúsený užívateľ (neregistrovaný) 85.237.224.---
30. 4. 2012 11:03 Nový

Re: Úžasné zjednodušení

celé vlákno

sudcovia sú v tomto prípade mimo obliga, keďže EPR vydávajú súdni úradníci a infraštruktúru zabezpečuje ministertsvo.

elektronizáciou rozkazného konania sa sleduje premena súdu z rozmnožovne prapiera, na inštitúciu, ktorá prenáša túto povinosť na účastníkov.

ministerstvo začalo z opačného konca ako začať malo. v prvom rade malo mať vytvorenú infraštruktúru elektonického súdneho spisu (napr. v rozkazonom konaní) a až následne malo riešiť spôsob komunikácie s účastníkmi konania.

celé súdne konanie (řízení) sa totiž krúti okolo súdneho spisu, materiálnych dôkazov v ňom založených a skutkových tvrdení obsiahnutých vo výpovediach účastníkov a svedkov.

hovorím to ako niekto, kto má v obývačke ocenenie ITAPA za prínos pre elektonizáciu justície na Slovensku.´

osobne nevidím žiadny problém, aby boli prípisy, procesné uznesenia, dožiadania súdu doručované výlučne elektronicky. Problém mám však s elektonickým doručovaním meritórnych rozhodnutí.

z vlastnej skúsenosti už dnes viem povedať, že s elektronickým súdnym spisom budú mať sudcovia problémy.

zkušený
zkušený (neregistrovaný) 85.237.224.---
30. 4. 2012 11:34 Nový

Re: Úžasné zjednodušení

celé vlákno

jó a ješte jedna věc: Z elektonizace by sa neměl delat fetiš :)

člen poroty ITAPA
člen poroty ITAPA (neregistrovaný) ---.jd.gurutek.biz
1. 5. 2012 16:06 Nový

Re: Úžasné zjednodušení

celé vlákno

V předposlední větě máš na jejím začátku v důsledku hrubé chyby velké písmeno. Jsi málo pečlivý, nesystematický a tedy nedůvěryhodný a nespolehlivý. Tvůj přínos pro elektronizaci čehokoli je proto evidentně nulový. (Bohužel. Není to nic proti tobě osobně, ale na začátku věty prostě MUSÍ být malé písmeno. Kdo není schopen dodržet takto základní požadavek na formální strukturu dat, nemá v elektronizaci justice co dělat.)

h21
h21 (neregistrovaný) 46.254.70.---
30. 4. 2012 7:58 Nový

Re: Nemáte datovou schránku? Nevadí!

Cílem téhle absurdity je zjevně donutit fyzické osoby, aby si nechaly zřídit datové schránky a nechat se tak uvázat na virtuální řetěz. Vadí ti na datových schránkách právní nejistota, omezená prokazatelnost v čase, vysoké náklady? No tak to zavedeme i u papírového doručování! Historie se opakuje: už nejsme občané, jsme nevolníci, kteří proti vrchnosti nemají žádná práva a žádné nároky a musejí dělat, co se jim řekne. Takovýto nepodepsaný papír nemá o nic větší věrohodnost než obyčejné ústní sdělení.

pinta
pinta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 4. 2012 8:09 Nový

džinu

celé vlákno

Cár papíru je i směnka. A přitom se vesele tahle parodie, odpad a žumpa mezi "cennými" papíry vesele dál protlačuje jako běžná a platná, i mezi soudy.
Degenství týhle parodie na společnost nezná mezí.

lester
lester (neregistrovaný) ---.156.broadband14.iol.cz
30. 4. 2012 10:04 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Proč je směnka cárem papíru? Směnka tady s námi existuje už od starověku, není to "výmysl" českého postkomunistického práva.

Problém není ve směnkách, ale v poněkud drastických lhůtách u směnečných platebních rozkazů, což ale není chyba institutu směnky, ale českého zákonodárce.

pinta
pinta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 4. 2012 10:30 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Problém je samozřejmě zcela primitivní padělání směnky. Podpis, bez oveření, automaticky brán jako platný soudem, je demence na pěst.

lester
lester (neregistrovaný) ---.156.broadband14.iol.cz
30. 4. 2012 10:55 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Směnka má určité náležitosti, které jsou na celém světě plusminus shodné; na směnce nemůže být podpis nějaké třetí osoby (úředníka, notáře, pošťačky), to by pak mohlo být vnímáno tak, že se tato třetí osoba zavázala být ručitelem (rukojmím).

Úřední ověření nic nedokazuje, už jsem se ve své praxi setkal i s paděláním úředního razítka (v Česku je nemožné/obtížné nechat si udělat kulaté razítko se lvem, ale v zahraničí vám jej udělají). Setkal jsem se i s padělaným notářským zápisem zakladatelské listiny, na jehož základě pak vzniklo a několik let fungovalo s.r.o.

Podpisy na smlouvách se také neověřují (až na některé výjimky, jako kupní smlouva na nemovitost), přesto jsou podkladem pro soudní rozhodnutí.

V některých zemích (Anglie) se obecně podpisy neověřují, nedělají tzv. ověřené překlady (soudní překlady), přesto tam stát funguje...

pinta
pinta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 4. 2012 11:02 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Jistě, dokud nebudete vy nebo nějací vyšší úředníci nebo politici a jejich pucfleci tímto podvedeni, tak je to ok. Ostatní se dostane alespoň do médií jen zcela minoritně.
Ale vlastnoruční podpis je obecně cár papíru, lepší je elektronický. Ovšemže ale ne v pseudostylu datových schránek, ale pořádně. To by to ovšem pořádně museli brát nejen implementátoři a ne nýmandi, ale taky uživatelé, což je někdy utopie.

lester
lester (neregistrovaný) ---.156.broadband14.iol.cz
30. 4. 2012 11:42 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Protože podnikám, tak jsem byl již podveden opakovaně...

Vlastnoruční podpis pod smlouvou je dostatečným jednoznačným projevem vůle, v Anglii se razítka nikam nedávají, ani na soudní rozsudky a stát se z toho nehroutí.

I když budete mít na dokumentu 10 razítek, podvody tímto neeliminujete. Na podvodníky se musí jinak, nelze přenášet neschopnost státu na občany a zvyšovat administrativní zátěž.

Vás opravdu baví denně stát ve frontě na poště, protože vás stát nutí ověřit podpis nebo kopii listiny? Já to bohužel musím absolvovat, protože podnikám (a ke stání ve frontě mě nutí stát).

pinta
pinta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 4. 2012 12:01 Nový

Re: džinu

celé vlákno

A proto neměl vzniknout bezpečnostní i faktický paskvil DS, neustále dolepující, navíc stejně špatné, pluginy u odborníků již od začátku předpokládaných na to navázaných problematik, ale něco plně a správně využívající e-podpis (v čase měnitelný dle bezpečnostních hledisek). To bychom ovšem nesměli být ve zkorumpovaném zlobbovaném čechistánu kamarádíčků, darmožroutů a budižkničemů.

lester
lester (neregistrovaný) ---.156.broadband14.iol.cz
30. 4. 2012 12:20 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Souhlasím, datové schránky jsou zlo, které mi neskutečně znepříjemňuje život a prodražuje podnikání (ad konverze), protože bohužel musím mít - dokonce musím mít 4 datové schránky (jako FO, jako FO-podnikatel a jako jednatel dvou firem)....

admin.
admin. (neregistrovaný) ---.63.broadband4.iol.cz
2. 5. 2012 15:59 Nový

Re: džinu

celé vlákno

..přesto tam stát funguje.....jj to je pravda...ale dodejme také "B"...funguje to proto, že pokud někdo padělá můj podpis, požádám o vyšetření případu a tem bude vyšetřen a soud e mojí námitkou bude zabývat prakticky okamžitě a ne za x let (kdy je už pozdě a škody jsou napáchány) jako u nás.....

justice
justice (neregistrovaný) ---.122.broadband17.iol.cz
26. 6. 2013 19:01 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Pan lester pravděpodobně nikdy nebyl obětí padělané směnky.. je zřejmé, že v době elektronizace je směnka zcela přežitý institut sloužící navíc k jednoduchým kriminálním útokům na kohokoliv! Směnka nemá žádné jiné ochranné prvky než např. dlužní úpis, ale má zcela neopodstatněné procesněprávní zvýhodnění. Jde o příklad zcela nelegitimní legislativy. Pokud se, pane lestře, stanete někdy obětí směnečného podvodu (mně se to stalo ačkoliv jsem nikdy žádnou směnku nepodepsal a vždy jsem měl k institutu směnky výrazný despekt), teprve poté teprve pochopíte co tento institut znamená.

Vanguard
Vanguard (neregistrovaný) 195.160.252.---
30. 4. 2012 10:46 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Krátká lhůta pro námitky a koncentrační princip není výmyslem českého zákonodárce, ale plyne (stejně jako celá právní úprava směnek) z tzv. Ženevských unifikačních úmluv, schválených v roce 1930. V podstatě stejná právní úprava platí v celé kontinentální Evropě.

pinta
pinta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 4. 2012 10:50 Nový

Re: džinu

celé vlákno

A když jsou ostatní dementi, tak my budeme taky.

Vanguard
Vanguard (neregistrovaný) 195.160.252.---
30. 4. 2012 15:05 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Váže nás smlouva, kterou jsme podepsali, Pinto.

lester
lester (neregistrovaný) ---.156.broadband14.iol.cz
30. 4. 2012 10:57 Nový

Re: džinu

celé vlákno

Děkuji za upřesnění. Jsou tam opravdu 3 dny?

Jakub
Jakub (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 4. 2012 8:48 Nový

Ochrana osobních údajů

celé vlákno

... rozumím tomu správně, že rozumně naprogramovaný pavouk se může bez problémů procházet elektronickými platebními příkazy?
Co na to říká ÚOOÚ?

Filip Jirsák
30. 4. 2012 10:12 Nový

Re: Ochrana osobních údajů

celé vlákno

Ten specifický identifikátor má asi 4×4 znaků (ne-li 4×5), když budeme počítat jen písmena (bez rozlišení velikosti) a číslice, dává to nějakých 7,9 ×1024 možností. Když vyzkouší 1000 možností za sekundu, bude mu uhodnutí hesla k jednomu číslu jednacímu trvat v průměru skoro 1014 let, což je 10000× víc, než je stáří současného vesmíru. Myslím, že tou dobou to ÚOOÚ bude úplně jedno.

TOM
TOM (neregistrovaný) ---.93.cust.tetanet.cz
30. 4. 2012 18:02 Nový

Re: Ochrana osobních údajů

celé vlákno

To platí pokud heldám jeden konkrétní, ale pokud mě zajímá libovolný, tak ta úspěšnost bude vyšší, nebo se pletu?

Filip Jirsák
30. 4. 2012 19:58 Nový

Re: Ochrana osobních údajů

celé vlákno

Pletete se. To heslo bude zcela jistě svázáno s konkrétním číslem jednacím. Je jedno, zda si tipujete čísla jednací a k nim zkoušíte dohledat heslo, nebo opačně. Ostatně, i kdyby stačilo jen to heslo a těch platebních příkazů bylo 10000, tím tempem 1000 za sekundu byste za dobu trvání vesmíru našel jeden.

Andrews
Andrews (neregistrovaný) 195.113.165.---
30. 4. 2012 10:02 Nový

Uchovani rozhodnuti

Chapu tedy dobre, ze ti co nemaji datovou schranku si tak zajisti nesrtelnost dokumentu a ti co maji o ni po 90 dnech prijdou? Pokud si tedy neudelalaji na sve naklady konverzi do listine podoby.

lempl
lempl (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 4. 2012 10:05 Nový

Jak se tu bude aplikovat fikce doruceni a jeji vyjimky?

Doposud jsem zil v presvedceni, ze u platebniho rozkazu existuje vyjimka z dorucovaci fikce. Pokud by tam totiz nebyla, bylo by velmi snadne vydrit prachy z kohokoliv za cimkoliv.

Podle meho laickeho nazoru to funguje takto:
- podam el. platebni rozkaz
- soud ho automaticky schvali
- takovy rozkaz mi pak musi posta dorucit do vl. rukou
- po doruceni (do vl. rukou) mi bezi 15 dni lhuta pro podani odporu od ktereho se odviji nasledny soudni spor nebo vznik exekucniho titulu.
- u soudu se mohu branit
- pokud nepodam odpor, muje smula, prijde exekutor

A ted kdyz odpadne vyjimka z fikce doruceni (v clanku neni zmineno, ale je to jedna z moznych dedukci), tak se od rozkazu nemusim dovedet a statem zastitena exekucni mafie me muze znicit dle libosti.

Podle me zkusenosti na vas muze podat el. platebni rozkaz kdokoliv i se smyslenou pohledavkou. Ceske soudy totiz temer vzdy prepisou zalobu do rozsudku - hrozne, ze?

Ondřej Kučera
Ondřej Kučera (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 4. 2012 10:09 Nový

Občan je odpad, všechno je výhodné jen pro systém

celé vlákno

Takže opět vítězí potřeby systémy, potřeby občanského odpadu jsou zcela opomíjeny.

Asi už je opravdu čas se vymrdat z tohoto státu http://www.misantrop.info/vzdal-jsem-se-po-dlouhem-boji/

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
30. 4. 2012 12:30 Nový

Re: Občan je odpad, všechno je výhodné jen pro systém

celé vlákno

Kolem 50% občanů ČR nemá počítač, ani přístup na net. V praxi je to o tom, že internet je koncetrován do větších měst a jejich blízkého okolí a na venkově není buď nic, nebo cosi, co může nazvat internetem jen megazoufalec. Jsem zvědav, jak budou státní instituce komunikovat s občany, kterým IT nic neříkají.

lester
lester (neregistrovaný) ---.156.broadband14.iol.cz
30. 4. 2012 10:18 Nový

Několik otázek - znáte odpovědi?

celé vlákno

1. Jak to bude s doručováním do zahraničí, kdy žalobcem nebo žalovaným je zahraniční PO nebo FO? (Nemající datovou schránku a nepobývající v ČR.)

2. Článek se věnuje "přijetí rozsudků". Jak to ale bude s podáním žaloby, když žalobce nemá elektronický podpis ani datovou schránku a žaloby bude možné podávat výhradně elektronicky? (Zahraniční firmy a cizinci si těžko budou pořizovat e-podpis či datovou schránku. Takže budou nuceni podávat žaloby jen prostřednictvím českého advokáta?)

Podotázka: mohou si vůbec zahraniční firmy a cizinci nepobývající v ČR pořídit e-podpis nebo datovou schránku?

Jak třeba podá návrh na vydání platebního rozkazu australská exmanželka, které český exmanžel dluží alimenty?

3. To je spíše k diskusi, ale jestli bude nutnost rozsudky autorizovaně konvertovat, tak potěš bánbů, protože platební rozkazy mívají 2-3 strany, rozsudky mívají 5-10 stran, někdy i 20. Konvertovat si budete muset nejméně dva stejnopisy, jeden pro sebe, jeden pro třetí osobu (např. exekutora, inkasní agenturu, advokáta).
Jedna strana konverze stojí 30 Kč, takže žalovaný a žalobce zaplatí běžně 180-1200 Kč za "vytištění" rozsudku.
Nemluvě o frontách na poštách, co se už nyní tvoří před CzechPointy... A co teprve po zavedení "elektronizace justice"... !!!

czech fake man
czech fake man (neregistrovaný) 88.83.170.---
30. 4. 2012 21:22 Nový

Re: Několik otázek - znáte odpovědi?

celé vlákno

Vy jste si ten článek snad vůbec nepřečetl, nejde o datové schránky pro všechny.. jde o to, že soud pošle těm co nemají datovou schránku písemnosti elektronicky do střediska pošty, kde je pošta zpracuje vytiskne a rozešle.. bude to dělat po tisících na mašinách co nemůžou bejt na každém soudu.. stejně jako to dělají dneska operátoři s výpisem tel. účtu nebo banka s výpisem bankovního účtu.. lidi sice neobdrží originál ale budou si ho moct stáhnout z webu spravedlnosti a to kdekoliv na světě a zadarmo! jinak vše zůstane při starym.. jen se ušetří za pani co na soudě nalepujou známky na obálky ;o) všechno budou dělat stroje automaticky

wenkovan
wenkovan (neregistrovaný) ---.47.broadband12.iol.cz
30. 4. 2012 13:23 Nový

Zkušenost s vylepšováním DS

celé vlákno

Jen na okraj moje nejnovější zkušenost s DS:
pomocí Sw vyvinutého ve VisualFoxPro9 (produkt fy Microsoft) vytvoříme 1x měsíčně tabulku ve formátu MS Excel pro finanční úřad a odešleme ji jako přílohu pomocí DS. Skoro dva roky to běhá bez problémů, až v dubnu 2012 bum: nejde odeslat, protože obsah přílohy neodpovídá příponě. Po dotazu na supportu DS: hlavička souboru je chybně, udělejte ji správně. Na můj dotaz, jak to vůbec mohou kontrolovat, když strukturu tabulek Microsoft oficiálně neuvolnil, různě mlžili stylem "venkovští balíci nám do toho kecat nebudou" a ovšem nic neporadili.

A jsme v pytli: systému DS se tabulka XLS vytvořená pomocí SW fy Microsoft prostě nelíbí a nepřenese ji, paní na FÚ chce XLS a nic jiného, protože s tím umí pracovat a dodat to pomocí DS musíme že aby to bylo oficiální.

hermik
hermik (neregistrovaný) ---.ustrcr.cz
30. 4. 2012 13:59 Nový

Re: Zkušenost s vylepšováním DS

celé vlákno

A co ji zkusit otevřít v Excelu a zkusit uložit pod novějším/starším formátem, zkráta donutit Excel zapsat novou hlavičku

Jan Angelovič
Jan Angelovič (neregistrovaný) 194.228.80.---
30. 4. 2012 14:09 Nový

Re: Zkušenost s vylepšováním DS

celé vlákno

Dobrý den, nevím o co jde ve vašem případě, ale jakou legislativní oporu může mít situace, kdy "paní na FÚ chce XLS"?

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.gprs.tmcz.cz
30. 4. 2012 15:10 Nový

Re: Zkušenost s vylepšováním DS

celé vlákno

Ááá. Další co nikdy nejednal s ouřadem. Zkusil jste někdy jakékoli uřednici(kovi) oznámit, že na toto nemá nárok ?? (Za toto si dosaďte libovolně cokoli).

Téhle republice už pomůže jedině válka.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 178.22.116.---
30. 4. 2012 23:41 Nový

Re: Zkušenost s vylepšováním DS

celé vlákno

Zkusil a docela úspěšně. Chce to být jen si jistý v tom, co tvrdíte. Státní úředníci většinou hledají nejjednodušší způsoby řešení pro sebe a když jim to řešení nedáte, tak to má z jejich strany několik fází od nemožnosti přes strašení až po prosby "my to jinak neumíme". Stůjte si důrazně a slušně na svém stanovisku a k výsledku se dostanete.
P.S. Jako nejlepší výmluvu ze strany úředníka jsem si osobně ohodnotil tvrzení jedné paní : "Já to ale takhle udělat nemůžu, dnes jsem si zapomenula doma brýle. :)

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.gprs.tmcz.cz
30. 4. 2012 15:07 Nový

Re: Zkušenost s vylepšováním DS

celé vlákno

Načíst do LibreOffice, uložit jako XLS a poslat ?

wenkovan
wenkovan (neregistrovaný) ---.47.broadband12.iol.cz
8. 5. 2012 11:19 Nový

Re: Zkušenost s vylepšováním DS

celé vlákno

Odpovím hromadně všem:

1. ano, lze automaticky vytvořené tabulky ručně načíst do MS Excel nebo jiné alternativy, opět uložit a doufat, že to projde (doporučeno i technickou podporou DS). Jenže s tímto přístupem by za chvíli mohli uživatelé ty tabulky vyplňovat ručně celé

2. ano, paní na FÚ může dostat i jiné formáty, ale XLS je pro ni nejpohodlnější. A když se paní bude cítit nepohodlně, může taky přijít každý týden na kontrolu. Tak to u nás chodí.

Chtěl jsem původním příspěvkem především poukázat na bohorovnost "tvůrců" DS, kteří vědí lépe než fa Microsoft, jak mají vypadat hlavičky souborů XLS. Nicméně po jednání s jejich technickou podporou jsem získal jedinou již zmíněnou zkušenost a to tu, že s nějakým vidlákem se o tom bavit nebudou.

petrph aura:51

což tedy bude ráj pro podvodníky

celé vlákno

Když i soudy budou zasílat platební rozkazy nepodepsané a toto bude legislativně dané a i pošta to doručiteli potvrdí. Takže aby pak skutečně měl každý doma internet aby si na něm ověřil, zda zaslaný platební rozkaz je od soudu a nikoliv od podvodníka.Pocho­pitelně že při tom ověření elektronického podpisu vůbec nebude moci postupovat dle pokynů v dopisu (to by tomu podvodníkovi vlezl do pasti, ten si může udělat vlastní web), ale bude muset z nějakého jiného zdroje vědět že má jít akurát na nějaký infodokument.jus­tice.cz kde si má cosi stahovat..)

Jenže, tak komika pokračuje- ten nadpis totiž má znít "I když máte datovou schránku Nevadí!. Jak už tady před dlouhou dobou myslím pan Peterka prezentoval na příkladu, úřady nemusí komunikovat přes datovou schránku ani s tím kdo jí má zařízenou, a mohou podle své libosti použít i jiné formy komunikace, třeba úřední dopis běžnou poštou. Takže, i když tu datovou schránku máte,stejně Vám takový nepodepsaný platební příkaz může přijít..

czech fake man
czech fake man (neregistrovaný) 88.83.170.---
30. 4. 2012 21:10 Nový

Re: což tedy bude ráj pro podvodníky

celé vlákno

a co když Vám někdo pošle dneska psaní co bude mít falešné razítko a podpis soudu? to dneska zvládnete snadno za pomoci inkoustové tiskárny za párkaček.. co pak? co s tím uděláte? je to takový rozdíl? já myslim že tohle se dělá aby státní správa zlevnila a zrychlila.. lidi na tom jen vydělaji

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
2. 5. 2012 16:54 Nový

Re: což tedy bude ráj pro podvodníky

celé vlákno

Napsal naivista ....

Tohle se dela vyhradne proto, aby si dodavatele vsemoznych paskvilu namastili kapsu.

Proto se nepouzivaji levna a funkcni reseni - napr mail. Co by asi tak stalo zprovoznit mailserver (nejaky cluster) pro vsechny obcany, kde by v ramci toho systemu bylo samo dorucovani garantovane (coz neni problem) ??? Mno za SW by to nestalo nic, protoze mailserveru jsou tuny => nikdo by si na tom nenahrabal.

A samo, neni problem k tomu udelat https pristup pres web + samo imap, klido i pop3 (samo pres ssl), kazdej normalni klient umi podpisy pouzivat + bych samozrejme neumoznil odstranovani emailu(alespon ne tech mladsich 10ti let), maximalne jejich zarazovani do slozek.

Jenze to by pak tezko nekdo moh fakturovat 30Kc za zpravu, ze - tedy vic, nez kolik stoji ten doporuceny dopis od uradu vcetne toho papiru a tisku.

Stalo by to par MKc na zeleze + plat nekolika adminu. Rozhodne by to nestalo miliardy rocne.

petrph aura:51

Re: což tedy bude ráj pro podvodníky

celé vlákno

No, vždyť datové schránky nic jiného než předražený mail server nejsou. Ale budovat vedle toho ještě další, duální systém, přičemž stejně státní úřady mohou používat ten původní písemný přes poštu, takže stát musí financovat všechny tři (nezapomeňme že Česká pošta je státní podnik) a subjekty musí být připraveny přijímat zprávy všemi 3 způsoby (i pokud mají datovou schránku) , to je záhul...

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
2. 5. 2012 22:37 Nový

Re: což tedy bude ráj pro podvodníky

celé vlákno

Prave ze to mailserver neni. Kdyby byl, muzu pouzit mailoveho klienta k tomu, abych prijal/odeslal zpravu do DS, ale to nemuzu, a navic si musim instalovat virus - neb ten bazmek od 602 nic jineho neni.

A samozrejme, kdyby to byl mail, muzu to pouzivat i v cizine, DS nemuzu, protoze zadnej normalni provozovatel kavarny me nenacha bez pohruzky nasilim instalovat nejaky virus.

johnnik
johnnik (neregistrovaný) ---.72.broadband13.iol.cz
3. 5. 2012 12:25 Nový

Re: což tedy bude ráj pro podvodníky

celé vlákno

ono už to umí pracovat i s něčím jiným, než IE? a už to neinstaluje žádné nevyžádané pluginy? a to vše bez změny zákonů?

johnnik
johnnik (neregistrovaný) ---.72.broadband13.iol.cz
2. 5. 2012 11:58 Nový

a co ti, co nemají přístup na internet?

a že těch lidí není zrovna málo .... kteří nepotřebují internet ke svému životu ....

johnnik
johnnik (neregistrovaný) ---.72.broadband13.iol.cz
3. 5. 2012 12:28 Nový

nepřekvapuje ....

protože nemám DS, dostal jsem od soudu platební rozkaz se žalobou (vytištěno) - a v kolonce ohledně "elektronického podpisu" u žaloby bylo napsáno - neplatný certifikát .... přesto je taková žaloba považována za řádnou ....

fict10n
fict10n (neregistrovaný) ---.206.broadband13.iol.cz
11. 5. 2012 12:49 Nový

Je občan právnická osoba?

Prosím, Je zde někdo schopen konkrétně v "zákoně" dohledat definici občana, ve které je uvedeno o koho/o co je ve skutečnosti jedná, zda je to právnická či fyzická osoba? Mám totiž za to, že je občan ve skutečnosti právnická osoba. Bez znalosti tohoto faktu je jakákoliv další debata k článku bezpředmětná a pravděpodobně hrubě zavádějící.

Pan Peterka jako obvykle řeší jen konkrétní vzniklou situaci bez (pochopení?) hlubších, v tomto případě právních, souvislostí. V podstatě tak jen pomáhá systému rozšiřovat konstrukci dezinformací a manipulace.

Fyzickou osobu, spadající pod tzv. nepsané právo, nikdo nemůže danit, pokutovat atd. To lze jen u právnických osob, které se vždy uvádějí velkými písmeny/kapitál­kami. Je to proto, že právnické osoby (firmy) operují pod psaným/obchodním právem.

Jak to fujnguje: Např. při narození člověka Josef Novák stát založí stínovou identitu/firmu JOSEF NOVÁK. Podepsáním zádosti o vydání OP, ŘP apod. se ve skutečnosti vzdáváme svých práv a přebíráme odpovědnost za stínovou identitu.
Podívejte se na řidičský průkaz, jméno je kapitálkami. Předvolání k soudu, kapitálkami, ...

Ještě jednou prosím o odkaz na definici občana. Předem děkuji.