Hlavní navigace

Neomezeně od Amazonu není neomezeně. Nechali jste se nachytat?

Daniel Dočekal 30. 11. 2015

Další nabídka, která se neodmítá. Amazon na Černý pátek nabídl neomezené úložiště za pět dolarů na rok. Má to ale háčky.

„Příliš dobré, aby to byla pravda.“ Tak nějak zní staré rčení, které vám může pomoci odhalit věci, které na první pohled vypadají lákavě, ale na druhý až tak supervýhodné nejsou. Třeba jako neomezené úložiště od Amazonu za pět dolarů na rok. Což je v zásadě zlomek běžné ceny.

Toto „Unlimited Online Storage“ je ale ve skutečnosti úložištěm na zkoušku (trial) a za další roky už budete platit 60 USD. Plus, pochopitelně, pokud zapomenete včas vše zrušit, tak zaplatíte automaticky. Byť 60 USD ročně za „neomezené“ úložiště je nabídka pořád poměrně dobrá.

Some Trial Plans automatically convert to a paid Service Plan at its regular price at the end of the trial or promotional period unless you choose not to upgrade. If you sign up for a Trial Plan that automatically upgrades, we will charge your credit card at the end of the Trial Plan unless you choose to cancel. Trial Plans may be subject to additional terms.

Jenže je tu ještě řada dalších „ale“. První je, že v podmínkách najdete upozornění, že jde jenom o službu nabízenou ve Spojených státech a z jiných míst může mít omezený přístup. Budiž. Horší je, že tam také najdete, že může existovat omezení na některé typy obsahu, takové, které Amazon „nepodporuje“. Jaké to jsou? Není určeno.

The Service is offered in the United States. We may restrict access from other locations. There may be limits on the types of content you can store and share using the Service, such as file types we don't support, and on the number or type of devices you can use to access the Service. We may impose other restrictions on use of the Service.

Ještě trochu komplikovanější je to, čeho si taky nejspíš nevšimnete, služba je pouze pro nekomerční užití. Ano, můžete ji používat pouze pro osobní nekomerční účely.

You may use the Service only to store, retrieve, manage, and access Your Files for personal, non-commercial purposes using the features and functionality we make available.

Stále si říkáte, že to je vcelku v pohodě? Co třeba další část podmínek, kde je napsáno, že vám kdykoliv mohou službu ukončit nejenom z důvodu porušení Podmínek užívání, ale také pokud ji budete používat výrazně více či jinak, než normální uživatelé? 

We may terminate the Agreement or restrict, suspend or terminate your use of the Service at our discretion without notice at any time, including if we determine that your use violates the Agreement, is improper, substantially exceeds or differs from normal use by other users…

Než se tedy rozhodnete zaplatit 5 dolarů a nahrát první terabajt dat do vašeho nového úložiště, tak na tohle všechno pamatujte. Ale také na to, že pokud se na konci opozdíte s platbou, tak má Amazon v podmínkách další užitečnou věc. Těm, co nezaplatí, může data rovnou smazat.

If you no longer have a Service Plan or exceed your Service Plan's storage limit, including by downgrading or not renewing your Service Plan or no longer qualifying for an Additional Benefit, we may delete or restrict access to Your Files.

A málem bych zapomněl, pokud se po objednání rozhodnete službu nepoužívat, peníze zpět se nevrací…

Payment is non-refundable, even if you stop using the Service.

Našli jste v článku chybu?

1. 12. 2015 18:59

fd (neregistrovaný)

Vazne si myslite ze vam Amazon neco garantuje? Pokud se racite obtezovat na ty podminky, tak je tam vyslovene napsano, ze neruci vubec za nic, a pripadne skody maximalne do vyse $50, takze vam ani nevrati ten rocni poplatek.

Vazne si myslite ze pro takovou sluzbu budou provozovat nejake specielni konfigurace diskovych poli, pripadne je dokonce zalohovat? Ano, pravdepodobne to pobezi na R5, protoze disky umiraji pomerne casto ... pokud jich mate stovky. Pokud mate 2 doma, tak s velmi vysokou pra…

1. 12. 2015 9:30

fd (neregistrovaný)

Kolikrat jste vyhorel nebo byl vykraden? Co se tyce ztraty dat, je o nekolik radu pravdepodobnejsi, ze o ne prijdete prave v podobne cloudu.

Drtiva vetsina lidi nezalohuje vubec nijak. Nekteri ani po opakovane ztrate dat.

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Nejenom EET, začaly platit další zákony

Nejenom EET, začaly platit další zákony

Vitalia.cz: Baletky propagují zdravotní superpostel

Baletky propagují zdravotní superpostel

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře