Hlavní navigace

Netscape Navigator 9: vyzkoušejte si betaverzi

Jiří Macich ml.

Americká společnost AOL včera uvolnila první betaverzi připravovaného webového prohlížeče Netscape Navigator 9. Devítková verze kdysi úspěšného prohlížeče se mimo názvu se slůvkem Navigator vrací i k multiplatformnosti. Betaverze je připravrna pro uživatele Windows, Linuxu i Mac OS a vychází z Firefoxu 2.0.

Americká společnost AOL včera uvolnila první betaverzi připravovaného webového prohlížeče Netscape Navigator 9. Devítková verze kdysi úspěšného prohlížeče se mimo názvu se slůvkem Navigator vrací i k multiplat­formnosti. Betaverze je připravrna pro uživatele Windows, Linuxu i Mac OS a vychází z Firefoxu 2.0.

K hlavním inovacím patří vedle designu také oprava překlepů při ručním zadávání adresy, propojení s portálem Netscape.com např. přes sidebar, pomůcka pro uchovávání zajímavých odkazů, možnost změny velikosti prvku textarea ve webových formulářích, spojené tlačítko stop a reload ve stylu Opery a další. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?
6. 6. 2007 13:30
stoural (neregistrovaný)
Vzhledem k tomu, ze pouzivam Firefox kvuli jeho uspornosti a minimu funkci (ano, zalozky a download manager mi staci), nemuze me Nestcape - pro me mimochodem synonymum pro nejtragicteji naprogramovany prohlizec v historii webovych prohlizecu - oslovit :)
6. 6. 2007 12:33
http://browser.netscape.com/whatsnew/9.0b1/ What’s New in Netscape Navigator 9? The following features are new and unique to Netscape Navigator 9. Visual Refresh Netscape Navigator 9's theme has been updated to save screen-space and leave more room for the websites you visit. URL Correction Navigator 9 will automatically correct common typos in URLs. For example, if you accidentally type googlecom, Navigator will fix it be to google.com. The browser will watch for nearly 30…