Hlavní navigace

Nigerijské dopisy stále tahají peníze z kapes důvěřivých uživatelů

Martin Vyleťal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz předvedl účastníkům konference Trendy v internetové bezpečnosti, jak probíhá komunikace s autorem Scamu 419, pro který se v Česku vžilo označení Nigerijské dopisy. Chvátal si několik měsíců dopisoval s člověkem jménem Kevin Brown, který mu nabízel možnost získat v přepočtu 180 milionů korun. Ačkoli se účastníci konference při ukázkách falešných dokumentů bavili, ve skutečnosti se Chvátalovi po zveřejnění kauzy na sesterském serveru Měšec.cz ozvali 4 lidé, kteří…

Šéfredaktor serveru Měšec.cz předvedl účastníkům konference Trendy v internetové bezpečnosti, jak probíhá komunikace s autorem Scamu 419, pro který se v Česku vžilo označení Nigerijské dopisy. Chvátal si několik měsíců dopisoval s člověkem jménem Kevin Brown, který mu nabízel možnost získat v přepočtu 180 milionů korun. Ačkoli se účastníci konference při ukázkách falešných dokumentů bavili, ve skutečnosti se Chvátalovi po zveřejnění kauzy na sesterském serveru Měšec.cz ozvali 4 lidé, kteří podvodníkům naletěli a poslali jim na nutné výdaje v průměru 90 tisíc korun. Smutným rekordmanem je Čech, ze kterého podvodníci takto vylákali neuvěřitelných 733 tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?
22. 2. 2011 13:39
Martin Soušek (neregistrovaný)

Tvůj způsob shánění peněz je lepší, to je pravda.

Skočilo ti na to 23 chudáků. Přitom jediná tvoje práce na projektu je příprava dalšího kola, kdy se shání 1 000 000 USD :)

22. 2. 2011 14:33
Noem (neregistrovaný)

Ze zkušenosti vím, že tito lide se takto nepotrestají. Za rok, dva udělají to samé jen jiný příběh. Jenže to by pomalu nesměly hospodařit s svými penězi :(.