Nokia: návrat k mobilům momentálně nemáme v plánu

Finská firma popřela zprávu serveru Re/code o tom, že v tichosti připravuje svůj návrat mezi výrobce mobilních telefonů.

„Nokia opakuje, že momentálně nemá žádné plány na výrobu nebo prodej mobilů.“ Krátké sdělení, které finská firma vydala o tomto víkendu, je namířeno proti článku serveru Re/code.

Ten minulý týden napsal, že Nokia v tichosti spřádá plány na návrat k mobilům už v roce 2016. Dřív jí to neumožňují smluvní omezení, která podepsala při prodeji své mobilní divize Microsoftu.

Telefony pod značkou Nokia nesmí prodávat do konce letošního roku a licencovat svůj brand jiným výrobcům nesmí až do třetího kvartálu 2016.

Divize Nokia Technologies, která spravuje patenty Nokie, už ale podle Re/code chystá nové produkty. Údajný návrat Nokie na mobilní trh se ale podle serveru nemá odehrát tak, že by firma začala nová zařízení sama vyrábět. Spíš by měla vyvinout produkt, který pak bude licencovat jinému výrobci.

Jestli je na tom něco pravdy, se pravděpodobně ukáže až příští rok. Formulace vyjádření Nokie („momentálně“ nemá žádné plány) dává prostor téměř pro jakýkoliv výklad.

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »