Hlavní navigace

Nokia odmítá, že by chystala komunikátor s Androidem

Jiří Macich ml.

Finská Nokia se nezařazuje do prodlužující se fronty výrobců mobilních telefonů, kteří oznamují modely založené na platformě Android, eventuálně je již uvádějí na trh. Jednička mezi výrobci mobilních telefonů tento týden rezolutně dementovala zvěsti, že i v její nabídce by se mohl objevit komunikátor využívající otevřenou platformu, za kterou stojí Google. Pro Nokii je prioritou stále Symbian coby systém, se kterým chce na moderních mobilech pracovat. Android pronikl mj. na komunikátory…

Finská Nokia se nezařazuje do prodlužující se fronty výrobců mobilních telefonů, kteří oznamují modely založené na platformě Android, eventuálně je již uvádějí na trh. Jednička mezi výrobci mobilních telefonů tento týden rezolutně dementovala zvěsti, že i v její nabídce by se mohl objevit komunikátor využívající otevřenou platformu, za kterou stojí Google. Pro Nokii je prioritou stále Symbian coby systém, se kterým chce na moderních mobilech pracovat. Android pronikl mj. na komunikátory tchajvanského HTC, dosavadní bašty Windows Mobile. To zvěsti o mobilu značky Nokia se systémem Android jenom podporuje.

Nokia je ale zatím neústupná. V minulosti opakovaně dementovala podobně zaručené zprávy o přípravách komunikátoru s Windows Mobile. Přitom zástupci Microsoftu se netají tím, že by s Nokii na komunikátorech se svým systémem rádi spolupracovali. Nokia vedle Symbianu používá ještě linuxovou platformu Maemo na svých internetových tabletech. Podle některých spekulací by právě nová generace tabletů mohla být průkopníkem v nasazování systému Android na zařízení značky Nokia. (Reuters)

Našli jste v článku chybu?
9. 7. 2009 10:20
Martin P. (neregistrovaný)
No pracuji, znam i jine platformy ( melsem moznost pouzivat ) , ale asi jste nezazil PalmOS to je teprv mazec. A co takove BlackBerry Kazdy OS ma neco, hlavne Vy si kupujete SW, ale celou platformu. Naco je dobry Sw na spatnem hw, nebo opacne. Takze co coje lepsi, nic kazdy si musi najit to svoje. Ale pokud uz svoje simpatie nebo odpor dava najevo na verejnost, aby to reflektovalo takovou vec jako je prodejnost, ono to pak vyzni smesne.
8. 7. 2009 19:42
stoural (neregistrovaný)
Az budete pracovat chvilku se symbianem, nepochybne zjistite, ze zmatenejsi OS do mobilu nez Symbian proste neexistuje.