Hlavní navigace

Nova kupuje Jyxo za 163 - 200 milionů korun

Aleš Miklík

Společnost Central European Media Enterprises (CME) dnes v tiskové zprávě oznámila, že koupila 100% podíl ve společnosti Jyxo, s. r. o. od jejího zakladatele Michala Illicha a předchozího investora Centralway Investment. Celková suma za prodej se má pohybovat mezi 163 až 200 miliony korun. Michal Illich podle tiskové zprávy nastoupí do Novy jako šéf technického rozvoje a bude pomáhat Nově s jejími internetovými projekty. Nova v květnu spustila svůj nový internetový zpravodajsko-bulvární server…

Společnost Central European Media Enterprises (CME) dnes v tiskové zprávě oznámila, že koupila 100% podíl ve společnosti Jyxo, s. r. o. od jejího zakladatele Michala Illicha a předchozího investora Centralway Investment. Celková suma za prodej se má pohybovat mezi 163 až 200 miliony korun.

Michal Illich podle tiskové zprávy nastoupí do Novy jako šéf technického rozvoje a bude pomáhat Nově s jejími internetovými projekty. Nova v květnu spustila svůj nový internetový zpravodajsko-bulvární server TN.cz.

Tisková zpráva rozeslaná médiím konstatuje, že tato akvizice posunula CME na třetí místo v provozu na českém Internetu, což je pozice, kterou představitelé Novy ohlašovali jako svůj cíl do konce tohoto roku. Podle dubnových čísel NetMonitoru je prostý součet návštěvnosti Nova.cz a Blog.cz 3 364 270 uživatelů, je však třeba počítat s určitým překryvem (Nova sama používá blogovací systém Jyxa pro blogy na svém webu).

Další podrobnosti zjišťujeme.

Našli jste v článku chybu?
28. 5. 2008 7:04
"Jen by mě zajímalo, zda Internet Info přešlo na vlastní blogovací systém právě kvůli tomu, že blog.cz už se pravděpodobně chystal na změnu majitele." Tak to je skutecne jenom shoda okolnosti :)
27. 5. 2008 19:26
Topolanek, Bursik, Vondra (neregistrovaný)
souhlas, gratuluji Illichovi :)))), takhle Novu oskubat, no alespon nekdo dostal svoje prachy z arbitraze zpet :)))