Hlavní navigace

Nová mBank 2.0 je dostupná pro iOS, chystá se podpora platebních QR kódů

 Autor: mBank
Jiří Macich ml. 14. 1. 2015

Aplikace mBank 2.0 dosud podporovala jen Android, ale teď je i pro iOS. Klienty mBank by měl zajímat také nový ceník pamatující na nepoužívané účty (resp. karty).

Druhá generace mobilní aplikace mBank pro tzv. smartbanking vyšla konečně ve verzi pro iPhone, iPad a iPod Touch. Banka nyní informovala o její dostupnosti v Apple AppStore. Inovovaná aplikace vyžaduje iOS 7.0 a vyšší. Verze pro mobilní zařízení se systémem Android byla uvolněna již začátkem prosince loňského roku.

Druhá generace mobilní aplikace mBank je kompletně přepracovaná a navazuje na přebudované internetové bankovnictví, které jmenovaný finanční ústav spustil před necelým rokem (viz galerie screenshotů). Změnilo se uživatelské prostředí i dostupné funkce. Další banka slibuje doplnit v průběhu následujících měsíců.

Aktuální verze přichází se zjednodušenou autentizací. Pro úspěšné přihlášení stačí nově zadat pouze dříve zvolený krátký číselný kód (PIN). Instalaci aplikace na konkrétním zařízení je samozřejmě nutné nejdříve autorizovat přes klasické internetové bankovnictví. Všeobecné informace jsou nově dostupné i bez přihlášení.

Dalším příkladem inspirace u aplikací konkurenčních bank je interaktivní mapa, ve které lze nyní vyhledávat bankomaty. Mezi nově zapracované funkce patří rovněž rychlý převod peněz mezi vlastními účty a tzv. platba na mobilní telefon. Překvapivě však nejsou podporovány platební QR kódy, ale to se má časem změnit.


Zdroj: mBank / Apple AppStore

Mobilní aplikace mBank 2.0 pro platformu iOS 7.0 a vyšší.

Mohu prozradit, že v tomto roce rozšíříme aplikaci o čtečku QR kódů, která po naskenování automaticky vyplní všechny údaje potřebné pro platbu," uvedl Bronislav Dvořáček, ředitel vývoje mBank. Platební kódy, které standardizovala Česká bankovní asociace, oslavily loni koncem listopadu své druhé narozeniny.

„Spící“ účet s kartou již nebude zadarmo

Ne všichni klienti změny, kterými mBank prochází, vítají s nadšením, takže někteří z nich svůj účet přestali používat, ale s jeho rušením se neobtěžovali. Zde je vhodné připomenout, že na nepoužívané účty „myslí“ nový ceník služeb platný od 1. března 2015, přestože banka nově garantuje, že vedení účtu bude vždy zdarma.

TIP: Podrobněji se novému ceníku věnuje náš sesterský server Měšec.cz.

Jak se nový ceník dotýká tzv. spících účtů? Od března mBank zavádí poplatek nikoliv za vedení účtu samotného, ale za vydanou platební kartu. Měsíčně činí 29 Kč. Platit ho nebudou muset klienti, kteří kartou měsíčně utratí minimálně 500 Kč. A samozřejmě klienti, kteří si platební kartu dosud nenechali vydat.

Zřejmě nebude překvapením, že zrušení účtu není stejně snadné jako jeho založení. Nový účet je možné zřídit, aniž by člověk vytáhl paty z domu. Zrušit účet a ukončit veškeré vztahy s mBank lze dle její infolinky pouze doporučeným dopisem s notářsky ověřeným podpisem nebo osobně v kiosku banky, jejichž síť je ovšem velmi řídká.

Samotný účet lze zrušit ještě telefonicky, ale to se týká pouze klientů s více než jedním účtem, kteří po zrušení účtu díky existenci minimálně jednoho dalšího účtu nadále zůstávají klienty banky Zrušit jediný existující účet a ukončit smluvní vztah s bankou je možné podle infolinky mBank pouze výše popsanými „off-line“ způsoby.

Našli jste v článku chybu?

14. 1. 2015 8:29

Petr (neregistrovaný)

Nové mobilní bankovnictví byla jedna z posledních kapek, po 7 letech jsem odešel. Napřed úplně do*** int. bankovnictví, ani po skoro roce jsem se s ním nesrovnal, každá jednoduchá oprava jim trvala měsíce (třeba popisky detailů platby), teď tahle mobilní hrůza, která ani neumí spravovat více klientů, neumí měnit limity karty, QR, vůbec celkově UI katastrofa jako web. Stačí se podívat na hodnocení do Google Play. K tomu zhoršování na všech frontách (úroky, poplatky). No chtěli to, maj to. Jen se …

14. 1. 2015 8:07

l0l (neregistrovaný)

ta apka je naprosta tragedie, navic zmizel widget pro info o zustatku. nevim na co si v mbank hraji, ale takto domastit ib i s apkou se vazne kumst.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá