Hlavní navigace

Nové letadlo Iva Lukačoviče s imatrikulací OK-ILA

Patrick Zandl

O tom, že si Ivo Lukačovič, majoritní vlastník Seznam.cz, koupil nové letadlo, přinesl informace server Motejlek.com. Ovšem podrobnější informace jsou jen v placené verzi článku. Naštěstí internet je na detailní informace velmi sdílný a nejenom, že lze dohledat v databázi nových registrací imatrikulační znaky OK-ILA, ale záhy najdete i řadu fotografií pořízených leteckými nadšenci. Podle nich jde o model Cessna 525A Citation CJ2+, která tak doplnila červený vrtulník Eurocopter EC135P2 OK-LIN.

O tom, že si Ivo Lukačovič, majoritní vlastník Seznam.cz, koupil nové letadlo, přinesl informace server Motejlek.com. Ovšem podrobnější informace jsou jen v placené verzi článku.

Naštěstí internet je na detailní informace velmi sdílný a nejenom, že lze dohledat v databázi nových registrací imatrikulační znaky OK-ILA, ale záhy najdete i řadu fotografií pořízených leteckými nadšenci. Podle nich jde o model Cessna 525A Citation CJ2+, která tak doplnila červený vrtulník Eurocopter EC135P2 OK-LIN.

A co je na tom zajímavé? Všemocnost internetu, kdy pohyby krále českého vyhledávání můžete sledovat… přes vyhledávač fotografií letadel podle imatrikulace, protože tato letadla vždy přitahují pozornost.

Našli jste v článku chybu?
4. 2. 2011 9:52

Znáte někdo imatrikulačku OY-JET? Tak totiž dopadají proudová letadla přistávající na 3000' runway. Samozřejmě to berte s nadsázkou, nicméně právě (K)AIY původně povolovalo provoz malých proudových letadel, než někdo usoudil, že je to příliš velké riziko a tak jejich provoz zakázal.

4. 2. 2011 9:47

Například cena. Položení i údržba betonové runwaye je dražší a některá letiště nemají takový provoz (podnebí), aby stihla asfaltovou runway zničit letadly dříve než se zničí betonová sama. Možná se uvažuje i tak, že asphalt na suchu mírně snižuje brzdnou dráhu (je hrubší). Ačkoliv asfalt má své nevýhody, nejde o nějak podřadný materiál a je pravděpodobně častější než beton - např. ještě před rokem byl asfalt používán i na (K)JFK.