V prosinci nebo v lednu se otevřou registrace domén s novými koncovkami

Příznivci rozšíření počtu obecných prvořadých domén vítají nové možnosti pojmenování webů. Odpůrci namítají, že nové domény přiživí spekulaci a prodraží ochranu značky na internetu.

ICANN, společnost spravující internetové domény, postupně doplňuje nabídku obecných internetových domén nejvyšší úrovně (jako jsou .com, .net, .info, .org a další) z dřívějších 22 na budoucích zhruba 1400. Smyslem je rozšíření možností, jak pojmenovávat weby. Program rozšíření započal už před osmi lety.

Nové domény jsou nyní postupně zanášeny do základní databáze internetových domén, tak jak procházejí schvalováním. Postup je rozvržen ještě na několik roků, aby se zajistil pokud možno hladký průběh. Seznam domén přidělených svým správcům se proto rozrůstá jen po malých dávkách.

První domény se na něm objevily 23. října, ale jen čtyři nelatinské. Prvních několik desítek anglických slov zapsaných latinkou přibylo v průběhu listopadu. Ty kratší znějí například .tips, .today, .sexy, .land, .bike nebo .guru, z delších jsou to například .photography, .enterprises, .contractors, .construction, .technology, .ventures a jiné.

UX16

Otevření registrací jednotlivých druhořadých domén s těmito koncovkami je už na jednotlivých správcích, ti však musí po přidělení domény uplatnit ještě nejméně třicetidenní lhůtu umožňující ochranu práv držitelů ochranných známek.

První z nových domén zapsaných latinkou se tedy smějí otevřít k veřejné registraci nejdříve v prosinci. Někteří registrátoři nabízejí nezávazné předregistrace.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 11. 2013 13:11
Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení PPC reklamy pro začátečníky

  •  
    Principy fungování PPC reklamy.
  • PPC nejsou jen ve vyhledávačích.
  • Zjednodušte si správu šikovnými nástroji.

Detailní informace o školení PPC reklamy »