Hlavní navigace

Nový český portál o počítačové bezpečnosti

Jiří Macich ml.

České ministerstvo informatiky oznámilo spuštění nového portálu Bezpečně on-line, který je inspirován podobným britským projektem Get Safe Online. Web se zabývá počítačovou bezpečností ve třech částech: Chraňte svůj počítač (obsahuje základní informace o virech, návody k instalaci antiviru nebo pravidelné záloze dat), Chraňte sebe (např. informace o bezpečném používání e-bankingu nebo jak bezpečně nakupovat v e-shopech), Chraňte svoji firmu (o šifrování dat, o ochraně osobních údajů a o vnitřní…

České ministerstvo informatiky oznámilo spuštění nového portálu Bezpečně on-line, který je inspirován podobným britským projektem Get Safe Online. Web se zabývá počítačovou bezpečností ve třech částech: Chraňte svůj počítač (obsahuje základní informace o virech, návody k instalaci antiviru nebo pravidelné záloze dat), Chraňte sebe (např. informace o bezpečném používání e-bankingu nebo jak bezpečně nakupovat v e-shopech), Chraňte svoji firmu (o šifrování dat, o ochraně osobních údajů a o vnitřní bezpečnostní politice firmy).

Chtěli jsme uživatelům a hlavně těm méně zkušeným nabídnout jeden snadno dostupný zdroj těch nejdůležitějších informací. Stejně jako každý nástroj je i počítač a internet nutné umět správně používat. Povědomí lidí o rizicích, která jsou s tím spojená, je ale stále poměrně nízké. Ministerstvo informatiky se proto musí věnovat i osvětě, uvedla ministryně informatiky Dana Bérová. (MIČR)

Našli jste v článku chybu?
5. 4. 2006 12:42
skritek.bloguje.cz (neregistrovaný)
Nevím jestli pořádají roadshows, ale jednotliví sponzoři (britského projektu) jsou náležitě hrdi na to, že se můžou podílet na takovém informačním portálu (už nevím na jakém webu sponzora jsem to viděl). Já si myslím, že kdyby to naše státní správa dělala (zde Ministerstvo informatiky), tak jako to dělají Britové, tak by to mě a asi nikomu dalšímu nevadilo. To jest oficiální sponzorství, možnost prezentace vlastní firemní značky na tomto portálu atd. Kde se můžu dočíst něco o roadshow? A mysl…
5. 4. 2006 11:26
(neregistrovaný)
tady se shodneme, ale plati to vicemene pro vsechny politicke strany pokud tedy budeme soudit podle cinu a ne podle radoby pravicoveho politickeho predvolebniho tlachani..