Hlavní navigace

Nový český web nabízí televizní program v XMLTV

Jiří Macich ml.

Pokud používáte třeba MythTV nebo MediaPortal, mohly by vás zajímat čerstvě spuštěné stránky na adrese http://www.xmltv.cz. Poskytují české XMLTV programy momentálně pro 138 televizních stanic. Do 10. ledna 2011 je možné data odebírat bezplatně v rámci zkušebního provozu serveru. Do budoucna si odběr dat bude nutné předplatit, tedy samozřejmě v případě zájmu o ně. 

Pokud používáte třeba MythTV nebo MediaPortal, mohly by vás zajímat čerstvě spuštěné stránky na adrese http://www.xmltv­.cz. Poskytují české XMLTV programy momentálně pro 138 televizních stanic. Do 10. ledna 2011 je možné data odebírat bezplatně v rámci zkušebního provozu serveru. Do budoucna si odběr dat bude nutné předplatit, tedy samozřejmě v případě zájmu o ně. 

Hledal jsem profesionálního dodavatele programových dat. Jakmile jsem jej nalezl, zjistil jsem, že za jeho data je potřeba platit. Protože jsou ceny relativně vysoké a není v mých silách je platit, je nutné XMLTV data na našem serveru zpoplatnit, vysvětluje Ivo Hanuška, autor projektu. Podle něj XMLTV využití zejména majitelé HTPC, kterým nevyhovuje informační servis EPG.

Našli jste v článku chybu?
28. 4. 2011 16:27
trubkyn (neregistrovaný)

Bohuzel, xmltv.cz je nyni dole, pry se hleda novy zdroj dat. Pred mesicem jsem zaplatil, a skoro mesic se tesil z presnych dat. Nyni mam akorat email z 20.04 ze se hleda jine reseni, stranky jsou vypnute a info zadne... Na druhou stranu musim rict, ze paklize data chodili, za ty penize to rozhodne stalo! Nicmene ted trosku zklamani z neinformovanosti co se vlastne stalo a jak se bude resit... Snad se brzo vyresi...

18. 1. 2011 19:13
Ivo Hanuška (neregistrovaný)

Není to bohužel taková bomba, jak naznačujete. Já jsem sám ten program dřív používal a má spoustu vad. Jednak je slovensky/němec­ky/anglicky (což je detail pro nás, narozené před rokem 1989), bohužel má některé vady: neobsahuje čísla epizod a sérií u seriálů, je jen maxzimálně na týden dopředu (vždy v pondělí ráno), takže schedurely v HTPC systémech nemohou plně použít své schopnosti, nejde s ním plánovat seriály (protože jméno programu obsahuje jak jméno seriálu, tak i jméno dílu). Vzniká překó…