Názory k článku
Nový Email.cz: dožene česká jednička poslední dekádu vývoje?

Robert
Robert (neregistrovaný) 95.82.186.---
18. 5. 2012 8:18 Nový

Email

celé vlákno

Email na Email jsem mel jako jeden z prvních, ale co to převzal seznam tak jsme to přestal používat aktivně. Pak jsem přešel na Gmail.
Teď to mam jen na spam a takové věci. Co mě dostalo že jsme si aktivoval rozšířenou schránku po nějaký době my to zrušili, to jsem nechápal.
V hlasovaní mi chybí i další volby dnes používám aktivně 4 maily.

titanik
titanik (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
18. 5. 2012 11:33 Nový

Re: Email

celé vlákno

taky ta chybi: nepouzivam zadny email

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
18. 5. 2012 9:16 Nový

Počet aktivních schránek...

celé vlákno

...na Seznamu je do jisté míry dán tím, že Seznam uživatelům vyhrožuje smazáním, pokud se do schránek nebudou pravidelně přihlašovat. Pro lidi, kteří si takový e-mail nechali vytisknout na vizitky nebo ho začali používat jako součást identity, je taková představa pochopitelně nepříjemná.

Osobně jsem na e-mail na Seznamu definitivně zanevřel v den, kdy jsem se s jeho pomocí pokoušel registrovat do jakési služby, která vyžadovala zadat potvrzující údaje do čtvrt hodiny od registrace. E-mail s potvrzujícími údaji se do schránky Seznamu protlačil až po dvou hodinách, přestože to bylo mimo špičku. A nestalo se mi to jednou, na převážnou většinu zpráv musím čekat. Na Gmail přitom všechny e-maily dorazí téměř v okamžiku odeslání. Česká jednička, no.

jadole aura:81

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

Nejsem nijak zvlášť propagátorem mailu na seznamu (mám maily snad všude včetně vlastního serveru), ale problém s doručování jsem měl několikrát právě u gmailu (např. nedoručená pozvánka na zahraniční konferenci), na seznam tehdy došla...

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
18. 5. 2012 13:30 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

Já nemůžu říct, že by mi někdy Seznam něco ztratil, to ne... ale ty prodlevy v doručování jsou oběžující a zdržují.
On to bude patrně nějaký vysoce komplikovaný spamfiltr... :-)

Neal
Neal (neregistrovaný) 82.99.178.---
18. 5. 2012 13:12 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

Přesně tak, Seznam je bazmeg - v TV jim běží reklama "e-mail na celý život" - stačí, abyste si poleželi chvilku v nemocnici a rázem máte emailovou schránku plnou rodinných fotek smazanou - a to že jim chodí maily s několika hodinovým spožděním je běžná věc, díky které jsem na tuhle "službu" zanevřel již dávno před lety...

Michal Krsek aura:59
18. 5. 2012 14:00 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

E-mail neni SMSka ani instant messaging.

Prekvapuje me, ze lidi pouzivaj kladivo na zatloukani sroubu a divej se, ze to neni optimalni.

Petr
Petr (neregistrovaný) 62.209.200.---
18. 5. 2012 16:02 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

SMSka taky není instant messaging a chodí často, jak ji napadne. U emailu není důvod, aby se nějak zásadně zpožďoval, ty doby, kdy se psalo, že mejl z Brazilie může putovat do Evropy i půl hodiny jsou už dávno pryč. Slušný mejlový server mejly nezdržuje.

Michal Krsek aura:59
19. 5. 2012 14:36 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

Vy znate vsechny servery po ceste, pres ktere to tece?

Sroub je take mozne zatlouct ...

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.96.broadband12.iol.cz
19. 5. 2012 22:11 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

To není BBSka :-) Všechny servery a aktivní prvky samozřejmě neznám, ale ty se pouze starají o přenos paketů, nikoliv o zkompletování mejlu a přesun někam jinam. Mail by měl být skoro stejně rychlý jako IM (a rozhodně lepší než konkrétně IM - SKype, který vyžaduje příjemce i odesilatele online), za předpokladu, že servery odesilatele a příjemce nejsou přetížené.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
20. 5. 2012 16:38 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

Tady nekdo absolutne vubec netusi, jak mail funguje ...

V jistém smyslu pamětník
V jistém smyslu pamětník (neregistrovaný) ---.torservers.net
22. 5. 2012 22:42 Nový

Ohlédnutí zpět

celé vlákno

Nevím jak dnes, ale dříve bývalo běžné že firemní mail server (nebo nějaká aplikace typu "lokální proxy cache" (na jméno té nejznámější a nejlepší, Český produkt, si nemohu vzpomenout) přijímal a odesílal maily jen několikrát za den.

Ani dnes nevidím důvod k častější činnosti než jednou za hodinu. A teď si představte že podobných serverů může být po cestě několik.

Možná by šlo ještě dnes poslat e-mail včetně cesty, po známých strojích... tak se to dělalo dříve, třeba pak budete konečně spokojeni. Nebo si zkuste vybrat odlišný veřejný mail server.

Petr
Petr (neregistrovaný) 2a02:598:7000:----:----:----:----:----
18. 5. 2012 14:48 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

No jo pred lety. Jenze od te doby se to hodne zlepsilo.

Jan Elznic aura:98
1. 7. 2012 20:24 Nový

Re: Počet aktivních schránek...

celé vlákno

Lidé, kteří si nechají vytisknout email na vizitky, jej používají. Nebo ho tam snad podle Vás mají jen pro parádu? Telefonní operátoři Vám taky číslo po roce nepoužívání jednoduše zruší, takže také není vhodné si jej na vizitky neuvádět?

Já s rychlostí doručování zpráv na seznamácký mail nikdy neměl potíž, zatímco u Gmailu spíše. Ale asi je to dost obtížně měřitelné a možná v tom hraje výraznou roli subjektivní pocit, a dost možná i jistá dávka demagogie.

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
18. 5. 2012 9:33 Nový

Proč používat kopii?

celé vlákno

Ano, chápu, že ve fyzickém světě nechce dát každý 250 000 Kč za originál hodinky Rolex nebo 6 000 000 Kč za auto Porche.

Ve světě freemailů je ale zdarma jak seznam, tak Gmail! Takže nevidím jediný důvod proč používat "českou náhražku".

Se seznamem mám velmi špatné zkušenosti a to jsem ani nebyl jejich uživatelem. Měl jsem odeslat velmi důležitý e-mail, ale příjemci (na seznam!!) nepřišel. Tak jsem ho odeslal ještě dvakrát - nepřišel. Založil jsem si tedy speciálně e-mail na seznamu, že snad, když nebude e-mail přenášen mezi servery, ale jenom se přiřadí do jiné schránky (seznam >> seznam), tak snad už dojde. Samozřejmě opět nepřišel!

Mimochodem to se ani nebavím o tom pitomém omezení na 1000 kontaktů v adresáři! Už teď mám v Gmailu asi 1800 kontaktů a za dalších pár let to bude víc... Přes 1000 e-mailových kontaktů má kde kdo, takže tohle prostě hodně lidem nebude stačit!

Milan Stoklasa
Milan Stoklasa (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 5. 2012 9:42 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Přesně tak. Používání kopie nedává smysl.

Doporučuji přejít rovnou na gmail a to nejlépe na vlastní doméně, která stojí pár korun ročně.

Celé to lze nastavit tak, že gmail automaticky vybírá starou schránku na Seznamu. Tam je pak třeba už jen nastavit automatickou odpověď, že zpráva sice byla doručena, ale uživatel má novou emailovou adresu jinde.

A hotovo!

bob
bob (neregistrovaný) 193.245.34.---
18. 5. 2012 12:24 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Já mám s email.cz tu zvláštní zkušenost, že kdykoliv ze zaměstnání pošlu na svou schránku e-mail, přijde mi "zpráva nebyla doručena, protože uživatel má plný mailbox".
Ovšem v té chvíli já VÍM, že e-mail byl korektně doručen. (Jen to přeposílání takhle blbne.) Používám to v podstatě jako svérázné "potvrzení o doručení". :-)

Ďasík
Ďasík (neregistrovaný) 213.155.226.---
18. 5. 2012 14:52 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Třeba proto, že GMail nepodporuje nickname kratší než 6 znaků. Čímž se pro mě jeho služby stávají jaksi nedostupnými. Je to možná "zvláštní" argument, ale pro mě dost zásadní. Navíc když mám email.cz, je to neutrální a nedělám tím reklamu žádné firmě (ne že by na tom až tak záleželo, ale je to elegantní řešení).

JKL
JKL (neregistrovaný) 188.175.96.---
18. 5. 2012 20:05 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Lidé většinou nepoužívají v e-mailu "nickname", ale jméno a přijmení. Opravdu není nic úžasnějšího než když dostanu e-mail s žádostí o místo, kde mimo jiné žádám "umění komunikace" z e-mailu "extra.big.ki­ller@seznam.cz" nebo "sexyprdelka@sez­nam.cz" - to jde rovnou do koše!

Jinak jestli nechcete dělat reklamu žádné firmě i používat krátkou adresu, tak je nejlepší GoogleAps na vlastní doméně. CZ stojí 150 Kč na rok a EU stojí 15-25 Kč ročně :-).

Sám takto používám na Gmailu přes Google Aps ve firmě řadu adres kratších než 6 znaků. Například info@firma.cz

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
18. 5. 2012 22:19 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Lidi vetsinou pouzvaji v emailu nick a vetsinou maj druhej mail (nebo alias) pro "oficielni" komunikaci. Vetsina lidi se totiz na neti zna vzajemne pod tema nickama a svoje obcansky jmena znaj jen vyjimecne => pokud nekomu poslu mail jako frantisek.voprsa­lek@ ... tak mu tezko dojde ze to je mail od bigkiller@

A pokud hledam nekoho na praci, tak se v takovem pripade maximalne pousmeju, ale zajima me, co umi, nikoli odkud mi to nabizi - potkal sem totiz velmi mnoho naprosto nepouzitelnych idiotu, co meli dokonale sepsane CV a chodili v drahem obleku a nekolik malo pouzitelnych lidi, kteri proste v obleku nepracuji, zato umi.

To ze mailujete z googla se stejne pozna, i kdyz ze sve domeny. Stejne jako se pozna, ze mate mailserver u nejakeho idiota a nerozumite tomu ani vy ani on (to uz je lepsi ten google) ... pokud si chcete hrat na duveryhodnou firmu, tak vam stejne nezbyva nez mit vlastni server.

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
19. 5. 2012 10:00 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Tím, že mi někdo pošle e-mail s žádostí o zaměstnání z e-mailu bigkiller@ mi dává najevo, že to nebere natolik vážně, aby mu to stálo za tři minuty času potřebného pro založení normálního e-mailu.

Ano, e-mail "bigkiller@" je možná ještě odpustitelný pokud se někdo hlásí na pozici uklízeče nebo topiče, ale pokud se někdo hlásí na pozici, na níž bude denně komunikovat s klienty a REPREZENTOVAT tak společnost, je to nepřijatelné.

Když on naši komunikaci nebere dostatečně vážně a jedná se o jeho budoucnost, tak proč bych si měl myslet, že ke klientům se bude chovat lépe než se chová sám k sobě?

Ale i kdybych to třeba všechno pochopil, že se nebudu řídit tím, odkud člověk píše, ale co píše, že se nebudu řídit tím, jak je oblečený a jak působí jeho upravenost, tak asi těžko můžu takové velkorysé chápání a odpuštění nedostatků vyžadovat po každém svém klientovi.

Tímpádem je takový člověk pro mě zcela nepoužitelný.

cechi
cechi (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
20. 5. 2012 15:23 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

člověk pošle email ze schránky, která se Vám nelíbí, a je nepoužitelný? nejste spíš Vy nepoužitelný HR manager? kvůli určité sortě velkohubých namyšlených HR kovbojů degeneruje náš pracovní trh. řadím Vás tam taky.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
20. 5. 2012 16:47 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Znamy kvuli podobnemu idiotovi (v provedeni zenskem - tedy rekneme krave) nemoh najit zamestnance - posilali mu porad same nepouzitelne idioty. Kdyz to trvalo 1/2 roku, tak sel a chtel videt vsechny co se na to misto hlasili. Mno a ta husa mu zacla vykladat, jak je musela vyradit, protoze meli v CV gramatickou chybu nebo prisli v dzinach ... Tak ji rek, ze uz chodit nemusi ona.

JKL
JKL (neregistrovaný) 188.175.96.---
20. 5. 2012 17:10 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Tady přece nejde o to, co se nelíbí "mně", ale ZAKAZNIKOVI!

A jestli se zákazníkovi nelíbí, když někdo vystupuje jako "bigkiller" nebo když někdo chodí v džínách, tak takového člověka s ním jednat nenechám.

Až zákazníci začnou nenávidět slušné vystupování a největší důvěru v nich vyvolají orvané džíny, pak budu naopak přijímat takové lidi a ty v obleku posílat pryč. Sám potom také místo obleku začnu nosit orvané džíny a podepisovat se nějakou "hustou" přezdívkou.

Karel
Karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2012 22:43 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Mam trochu delsi prijmeni a tak jako mailovou adresu pouzivam uz pres dvacet let jeho prvni 4 pismena. Jsem bigkiller?

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
22. 5. 2012 9:01 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Ne, jenom blb a lhář, což je v kombinaci obojího ještě horší než, když někdo používá e-mail "bigkiller". :-D

Před dvaceti lety byl rok 1992, v té době NEEXISTOVAL žádný subjekt, který by Vám byl schopen poskytnout e-mailový účet jako Českému občanovi!

Musel byste mít americké občanství a bydlet například v blízkosti Ohio State University, abyste vůbec mohl mít e-mailový účet a nějak se k němu připojovat.

Navíc se za vlastní e-mailový účet v té době i v USA platily takové peníze, že na to nestačil průměrný měsíční příjem.

První freemaily vznikly až v roce 1996.

Michal Krsek aura:59
22. 5. 2012 17:33 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Pozor, pan netvrdi, ze mel e-mailovy ucet, ktery byl pristupny z Internetu :-)

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
22. 5. 2012 18:51 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Michal Krsek: Vzhledem k tomu, že komereční e-mailové servery v té době neexistovaly... Pak mohl e-mailový účet používat nanejvýš na vizitce s tím, že funkční bude např. za 10 let :-D To mne vůbec nenapadlo!

Mimochodem musím si nechat na vizitku natisknout prostorové 3D zaměření středu chodby v mém domě a na firemní vizitky do jednací místnosti ve firmě. Až budu někdy v roce 2120 jako důchodce, tak pak můžu říkat:
"Povinost mít v kontaktních údajích teleportační značku? To není žádná novinka! Já už běžně používám teleportační značky 108 let! To Kontinuum jsou strašní byrokrati, zlatá Evropská Unie za mých mladých let!!" :-D

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
20. 5. 2012 16:44 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Tim ze si nekdo neprecte mail od bigkiller@ mi jasne dava najevo, ze pro nekoho takoveho pracovat nechci. Nevim proc by si mel nekdo zakladat dalsi mail kdyz nejaky pouziva desitky let, a mozna je mu 2x vic nez me.

On kdyz nekdo komunikuje s klienty, tak k tomu vetsinou pouziva firemni nastroje - tedy i ten email. A rozhodne mi je milejsi, kdyz mi prijde mail od "pepino@micro­soft.cz" s informacemi, ktere me zajimaji, nez od marketingovy.pla­cal@ se spamem.

Nepouzitelna a naprosto bez budoucnosti je naopak firma, ktera potencielniho zamestnance hodnoti podle mailu, s takovou je lepsi nemit nic spolecnyho. S jistotou lze totiz rict, ze je jiz v posledni fazi nakazeni zmrdizmem.

Riff
Riff (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
21. 5. 2012 9:57 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Jo, taky se mi často u podobných příspěvků vybaví d-fensova teorie zmrdismu.

Petr
Petr (neregistrovaný) 212.11.119.---
22. 5. 2012 8:18 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

... aneb teorie nasraného mladého muže, který nemůže pochopit, proč zovna on by měl dodržovat společenská pravidla.

To, jak společnost funguje, je v mnoha ohledech rituál. Můžeme diskutovat, které jeho části smysl mají i dnes, které měly smysl dřív a už se přežily, nebo které nikdy smysl neměly. Ale stejně nakonec ty rituály dodržíme. Bojovat proti nim stojí hrozně moc sil a benefit tam není žádný (kromě neproduktivně egoistického "mně teda nedostali"). Je samozřejmě pár výjimečných jedinců, kterým se podařilo uspět, přestože rituály nenásledovali, ale to jsou opravdu výjimky. Z ostatních rebelů vyrůstají zahořklí jedinci, kteří marně přemítají, proč si s nimi objektivně méně schopní jedinci vytřeli. A to proto, protože tihle bojovníci proti systému a konvencím vynakládají příliš mnoho úsilí na ten boj a na odstraňování vedlejších škod; a v nádrži už jim pak nezbývá dost na to, aby sami tvořili (a vysvětlují to tím, že jim v tom zmrdi zabránili).

Riff
Riff (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
22. 5. 2012 8:52 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Díky za psychologický rozbor mojí osobnosti na základě holé věty a odkazu na cizí stránku, ale jako psycholog byste se neuživil. Personalista posuzující schopnosti člověka na základě přezdívky, délky vlasů nebo barvy kravaty mi prostě připadá jako nekompetentní vykonávat podobnou činnost, to je všechno.

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
22. 5. 2012 13:23 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Personalista (ostatně jako každý) pracuje s omezeným množstvím informací. A přezdívka, délka vlasů, barva kravaty a mnoho podobných blbostí jsou prostě kamínky v mozaice. V mozaice na základě které se rozhodne, jestli mu připadáte na danou pozici vhodný, nebo nevhodný.
Tak to v reálném světě funguje. Jestli vám to připadá správné, nebo jestli si myslíte, že je to nekompetence, na tom faktu nic nezmění. To je všechno.

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
22. 5. 2012 14:08 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Riff: Jenže Riffe, ta teorie o "zmrdech" kulhá na obě nohy, protože já se nikam "nederu po žebříčku", já jsem majitel společnosti a ten žebřík jsem vytvořil a patří mi.

Neřídím se tedy tím, abych někomu šplhal po zádech nebo někoho zbytečně drtil. Řídím se tím, co pomůže v růstu společnosti.

A tady přece nejde vůbec o POSOUZENI SCHOPNOSTI ČLOVĚKA. Jde o to posoudit jak tento člověk dokáže přispět v konkrétní pozici pro rozvoj firmy. Pletete si přijímací pohovor s "božím soudem" u nebeské brány.

Ten člověk může být skvělý odborník, výtečně může rozumět svému oboru, ale pokud jej zákazníci NEBUDOU MIT RADI A RESPEKTOVAT, pak je mi k ničemu.

K čemu mi budou skvělí odborníci (v džínách a dlouhými vlasy), když díky nic ztratím většinu zákazníků a peněz? K ničemu, stejně bych je musel propustit, protože bych díky nedostatku peněz časem neměl ani na jejich výplaty.

Proto potřebuji odborníky, kteří přijdou v obleku, s vizitkou, pevným stiskem ruky a širokým úsměvem!

Riff
Riff (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
22. 5. 2012 17:57 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

A tady přece nejde vůbec o POSOUZENI SCHOPNOSTI ČLOVĚKA. Jde o to posoudit jak tento člověk dokáže přispět v konkrétní pozici pro rozvoj firmy.

Ten člověk může být skvělý odborník, výtečně může rozumět svému oboru, ale pokud jej zákazníci NEBUDOU MIT RADI A RESPEKTOVAT, pak je mi k ničemu.

Takže znova - tohle všechno poznáte na základě přezdívky použité pro soukromý mail, který následně bez přečtení vyhodíte do koše? Kolem toho se totiž rozvinula celá tahle diskuze. Sám mám sice soukromý mail na svoje jméno, ale tohle mi přišlo stejně ujetý jako některým lidem v příspěvcích nade mnou. V normální firmě by takový člověk stejně "vyfasoval" firemní mail a pokud to takhle u vás nefunguje, tak postačí k odpovědi připsat větu "Pro komunikaci se zákazníky si prosím zřiďte mail na své jméno, díky."

K čemu mi budou skvělí odborníci (v džínách a dlouhými vlasy), když díky nic ztratím většinu zákazníků a peněz?

Ono asi dost záleží na tom, o jakou pozici se jedná, všude jsou jiné priority. U prodejce bude rozhodující široký úsměv, u programátora bohaté znalosti napříč několika obory a jestli má na hlavě dredy je každýmu ukradený. Ovšem aby si někdo zakládal si na přezdívce, to jsem ještě neslyšel. Ale nechme to být, ve vlastní firmě si klidně dělejte stojky na hlavě.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
23. 5. 2012 17:45 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Oni mu ti zakaznici utecou, az zjistej ze jeho "odbornici" se na ne pekne usmejou, ale neudelaj nic.

Znam hned nekolik firem, kde (stale) plati odmeny svym zamestnancum, pokud privedou pouzitelneho cloveka = cloveka ktery rozumi tomu co dela. A je jim uplne jedno jestli to bude chlap chodici v sukni.

Je to stejny, jako kdybych hledal "krumpacistu" a resil ze se mi prihlasi v monterkach a ne v saku ...

Znam dokoce i firmu, kde vas pokud prijdete v obleku nepusti pres prah, neb majitel nesnasi vsemozne obchodaky a jine placaly, kteri naslibuji modre z nebe ale dodat nic neumeji.

Petr
Petr (neregistrovaný) 212.11.119.---
23. 5. 2012 7:55 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Málokterý kandidát je tak jedinečný, jak si sám představuje. Personalista má na obsazení pozice dva týdny. Na pořádné prověření kandidáta potřebuje víc než den. Takže personalista potřebuje rychle vytřídit osm kandidátů, se kterými se bude dál zabývat. Zbytek letí do koše. Mezi nimi i bigkiller. Ne proto, že by bigkiller byl snad horší než nejhorší z těch osmi; to se opravdu z adresy nepozná. Ale proto, protože bigkiller téměř jistě není o hlavnu lepší lepší než těch osm (to říká prosím statistika, to neříká to jméno) a tedy stačí z těch osmi vybrat nejlepšího. A bigkiller má prostě smůlu.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
23. 5. 2012 17:48 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Jop, takovy personalista skonci velmi rychle na dlazbe a dobre mu tak. Takhle se da totiz obsazovat vratnej a uklizecka.

Zen
Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
24. 5. 2012 7:56 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Leda tak v tom teoretickem svete, kde funguje neviditelna ruka trhu, neexistuje korupce a protekce, ...

V realite je to tak, ze personalista se na svem miste udrzi a bigkiller ani nebude mit prilezitost prokazat sve kvality, prtoze se s nim nikdo nebude bavit.

Karol
Karol (neregistrovaný) 89.250.103.---
22. 5. 2012 14:58 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Nu me osobne prijde normalni komunikovat s klientem firemnim e-mailem. Kdyz by podrizene poslal firemni zpravu soukromym e-mailem, tak je to u nas na hodinovou vypoved.

Ale je mi jasne, ze nektere radoby svetove firmy co dodrzuji tu vasi "etiku" povazuji za normalni komunikovat firemni korespondenci soukromym emailem...

P.S. jak byste resil, ze v teto republice ma hoooodne lidi stejne jmeno(viz. primeni novak a omezena mnozina jmenú. např. karel.novak@ ci novak.karel@ a jsme u konce vasich moznosti vytvorit dle vas jediny mozny e-mail pro HR hovadka....

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
22. 5. 2012 16:27 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Ano, s klientem se má komunikovat firemním e-mailem. Ale když člověk žádá o práci, tak má většinou soukromý e-mail.

A že má hodně lidí stejné jméno, není výmluva. Adresa by měla být "důstojná", nemusí mít přesný tvar.
Může to být třeba karel.novak@; novak.karel@; k.novak@; novak.k@; k.novak1970@;in­g.novak@; karelnovak@; novakkarel@; novak602111222@; projektant.novak@

Nebo si může koupit VLASTNI DOMENU. Například adresa knovak.eu je volná a stojí (např. u wedos) 24 Kč/ročně, k tomu je hosting pro statickou prezentaci zdarma!

Takže si náš "Karel Novák" může koupit doménu knovak.eu, kde může zveřejnit nějaké své reference, kvality, kontakt na sebe a základní informace. K tomu si může založit na e-mail v inteligentním tvraru, například: "zamestnani@kno­vak.eu".

Žádost o zaměstnání pak může odesílat z něj. Oněch 24 Kč se do dobrého zaměstnání opravdu vyplatí investovat.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
23. 5. 2012 17:55 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Jiste, abych nekomu posla CV tak si budu zrizovat domenu ... blbejsi napad by nebyl? Taky bych si moch zridit TLD voprsalek.

Ale vlastne proc ne, predpokladam ze mi nabidnete 1M mesicne jako zaklad ( v eurech samozrejme) a ze na bonusech do hodi tak kolem 100M rocne.

BTW: Pocitam ze kdyz vam prijde mail od medvidekpu@, tak ho taky poslete doprdele ... ;D On vas potom na webu pekne rozmazne, ale neni nad dobrou reklamu ...

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
23. 5. 2012 21:47 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

Ano, byl by ještě blbější nápad!

Protože zřízení vlastní domény je na pár minut a stojí 25 Kč - to opravdu nic není.

Daleko nákladnější a časově náročnější je třeba zjistit si čím se do detailu zabývá firma, kam se hlásím, kdo mě bude přijímat, co dělá, co ho zajímá, jak byla firma založená, jaké měla úspěchy, jaké má problémy, čeho chce skutečně dlouhodobě dosahovat a kde chce být za několik let.

Na to musíte telefonovat, psát, jezdit na setkání a stojí to mnoho času i peněz. Navíc si pak musíte tyto údaje dát doma dohromady.

1M měsíčně jako základ a na bonusech 100M ročně? Bonusy jsou podle výkonu provizní, takže klidně miliardu...

Ovšem Váš přístup, kdy hodláte něco začít dělat až budou prachy na účtě, mi připomíná tento vtip:

"Třesoucí se chlap sedí ve vymrzlé místnosti na stoličce před kamny a vedle má hromadu dřeva. Neustále zírá na kamna a opakovaně na ně křičí: AŽ MI DÁŠ TEPLO, TAK TI DÁM DŘEVO!"

JirkaH
JirkaH (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2012 4:23 Nový

Re: Proč používat kopii?

celé vlákno

ty nekoho prijimas do zamestnani?
nezesmesnuj se, nejdriv dokonci aspon zakladni skolu :-D

Ondřej Kučera
Ondřej Kučera (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 5. 2012 9:37 Nový

seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Moc nechápu, jak tato změna souvisí s novým trendem Seznamu - s jejich orientací na hloupé lidi.

Pochopí to? Nebudou zmatení?

Proč raději nešli cestou pocasi.cz a nezjednodušili to až na krev?

Jára
Jára (neregistrovaný) ---.145.broadband9.iol.cz
18. 5. 2012 12:42 Nový

Re: seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Orientace na hloupé lidi? Seznam deklaruje dlouhodobě orientaci na většinovou část populace. Takže podle vás je většina populace hloupá? Podle mě je většina populace průměrná. A těm to narozdíl od hlupáků a superchytráků bude podle všeho vyhovovat.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
18. 5. 2012 15:14 Nový

Re: seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Vetsina populace neni a nemuze byt prumerna, vetsina pupulace je hloupa. Zaklady matematiky (za miru hlouposti beru ten prumer) ....

Stejne jako vetsina populace nema prumerny plat.

Michal Lenc
Michal Lenc (neregistrovaný) ---.starnet.cz
19. 5. 2012 21:25 Nový

Re: seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Ted mi prijde ze bud se neumite moc vyjadrovat (a jste tedy hloupy na mluveni), nebo neumite matematiku a v tom pripade je divne ze pisete tento prispevek. Samozrejme ze prumerna populace neni hloupa, prumerna populace je prumerna. Doporucuji nastudovat clanek o IQ treba na wikipedii.

JKL
JKL (neregistrovaný) 188.175.96.---
20. 5. 2012 11:04 Nový

Re: seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Vikipedie říká toto "asi 70 % lidí má hodnotu IQ 85–115".
http://cs.wikipedia.org/wiki/Inteligen%C4%8Dn%C3%AD_kvocient

Takže většina lidí není hloupá, ale přímo TUPÁ.

uživatel
uživatel (neregistrovaný) ---.186.broadband11.iol.cz
20. 5. 2012 11:31 Nový

Re: seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Tupý je ten kdo si myslí, že už roky přežité kriterium "IQ" je kriteriem jediným.

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
20. 5. 2012 13:03 Nový

Re: seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Bylo snad řečeno něco takového? Jistě, že IQ není jediným kritériem, ale důležité je také EQ, charakter a znalosti.

Jenže pokud má někdo IQ 85, tak je to prostě velice neblahé a je to obrovský hendicap a takového člověka bych rozhodně nezaměstnal, nechtěl bych ho za partnera... Může být sice společenský a opravdu milý, ale když jej "oblafne" i dítě z prvního stupně ZŠ, tak na vyšší pozice než číšník nebo uklízeč bych ho nepustil - rozhodně bych ho třeba nenechal inkasovat peníze ani v hospodě, protože je velice pravděpodobné, že by ho zákazníci různě naschvál "pletli" a nechali si vracet více nebo na něj dělali jiné kulišárny.

Karel
Karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2012 22:53 Nový

Re: seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Predstavte si, ze takovy clovek treba muze byt sikovny manualne. Mluvil jsem s mladou pani, ktera se momentalne zivi balenim cehosi (snad uzenin) a vydelava si hodne pres 20 tisic, coz se mi zdalo dost i na Prahu. Jenomze kolegyne pry maji o dost mene, az o polovinu.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
20. 5. 2012 16:53 Nový

Re: seznam je pro hloupé lidi - jak se s tím naučí?

celé vlákno

Ja bych nerek, jsem si 100% jist, ze vy neumite ani cist ani pocitat. Doporucuju zopaknout si zaklady matematiky, rozdil mezi prumerem a medianem a co to vlastne prumer (ne)vyjadruje.

Jak sem rek, pokud je prumerna mzda 26kKc, tak 70% obyvatel NEMA prumernou ale podprumernou mzdu (tedy drtiva vetsina). Pokud vezmu jedno z meritek inteligence - trebas IQ - a prohlasim za prumer 110? (hledat to nebudu), tak 70% populace ma MENSI IQ => jsou to blbci.

MP
MP (neregistrovaný) 92.62.228.---
18. 5. 2012 11:00 Nový

Trochu jinak

celé vlákno

Platí jednoduchá zásada, kterou ale nikdo z vývojářů nechce respektovat.
NEHRAB DO NĚČEHO, CO FUNGUJE.
Seznam je používán lidmi, co nic sofistikovanějšího nechtějí a každou změnou budou jen zmateni. A většinou se jako nepotřebná zruší funkce, kterou dost lidí používá. Viz teď jak Seznam zrušil Mapgen, generování statických map jen na základě URL. Ani jsem nevěděl, že jsem to používal a přišel jsem na to až když jeden prográmek přestal mapy ukazovat.

smrt28
smrt28 (neregistrovaný) 2a02:598:7000:----:----:----:----:----
18. 5. 2012 11:56 Nový

Re: Trochu jinak

celé vlákno

Podle ceho usuzujete, ze stary e-mail funguje dobre? Podle toho ze u vas doma na svem PC neregistrujete zadne problemy? Heh!?

Martin V
Martin V (neregistrovaný) ---.235.broadband6.iol.cz
18. 5. 2012 12:10 Nový

Re: Trochu jinak

celé vlákno

Pokud mi to nedělá problémy - funguje to dobře. Jak jinak byste to chtěl posuzovat?

smrt28
smrt28 (neregistrovaný) 2a02:598:7000:----:----:----:----:----
18. 5. 2012 13:36 Nový

Re: Trochu jinak

celé vlákno

treba podle toho, jak moc s tim maji prace admini, jak casto musi obnovovat ze zalohy, jak slozite je neco upravit/opravit/pri­dat, jak moc dobrej hardware musi byt, aby to utahnul.... To ze se to vam v prohlizeci ukazuje dobre a tudiz se vam to jevi jako neco, co by se melo "nechat a nesahat na to", neznamena, ze se to tak jevi i z pohledu backendu.

Zen
Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
18. 5. 2012 14:27 Nový

Re: Trochu jinak

celé vlákno

Mate pravdu, ale mohu Vas duverne ujistit, ze tato hlediska jsou zakaznikovi/u­zivateli totalne Wurst.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.aitex.cz
18. 5. 2012 15:19 Nový

Re: Trochu jinak

celé vlákno

Ovšem jen do té doby, než kvůli špatné udržovatelnosti / příliš náročné správě dojde např. ke ztrátě dat (prostě někdo udělá chybu, no - to se stává - zvlášť v zastaralém/nep­řehledném systému je to snadné až ouha :)

Zen
Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
21. 5. 2012 12:48 Nový

Re: Trochu jinak

celé vlákno

Pokud mne skleroza nemyli, tak ztratu dat uz mel snad kazdy poskytovatel freemailu ... a s komercnim (verejnym) mailem ... :-)))

Milos Brejcha aura:83
20. 5. 2012 23:39 Nový

Re: Trochu jinak

celé vlákno

Me prilis nefungoval. Casto hlasil chyby a nechtel nacist slozku s prijatou postou apod. Zrejme proto, ze jsem toto u podpory jiz nekolikrat v minulosti "reklamoval", me na nove rozhrani prevedli jiz asi pred 14 dny. Od te doby spokojenost :)

L L
18. 5. 2012 12:05 Nový

Filtrování textu

celé vlákno

Osobně bych uvítal, kdybych měl možnost nějakým způsobem upravit text emailu ve filtrech. Hodil by se mi filtr typu "pokud je odesilatelem ebay.com, z příchozího mailu odřízni prvních 350 znaků, a zbytek přepošli na email xxx@vodafonema­il.cz".

xxx
xxx (neregistrovaný) ---.121.broadband12.iol.cz
19. 5. 2012 10:14 Nový

Re: Filtrování textu

celé vlákno

Já to řešil přeposíláním celé zprávy. Z Vodafonemailu chodí jen co se vejde do dvou SMS (2 x 160 - adresa odesílatele - text předmětu), takže 350 znaků tam stejně nenarvete.

L L
20. 5. 2012 0:00 Nový

Re: Filtrování textu

celé vlákno

No já si potřebuju přečíst právě to co následuje za těmi 350ti znaky....

KAREL PROCHÁZKA
13. 2. 2013 22:10 Nový

Re: Filtrování textu

celé vlákno

Já jsem na tom podobně, ale chtěl bych toho daleko víc: Přeposílat podle zadaných klíčových slov mail už upravený, například pouze předmět, nebo maily odeslané z určité adresy zadržet osekat a sloučit jejich předměty do jediného dále odesílaného mailu. Takovýto mail pak dále posílat v určený čas jednou za 24 hodin. Do každého přeposílaného mailu vložit kód adresy která je přeposílá. To jen ve stručnosti.

Já
(neregistrovaný) 78.41.22.---
18. 5. 2012 12:08 Nový

Gmail?

celé vlákno

Od kdy Gmail neumožňuje vytváření vlastních složek?

Jiří Macich ml. aura:98
18. 5. 2012 12:50 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Odjakživa. K systémovým složkám nové nepřidáte. Můžete si pouze vytvořit štítek, který se pak chová jako virtuální složka.

expert
expert (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 5. 2012 16:22 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

to jiz davno neplati, vlastni slozky jdou v gmailu vytvaret dele nez rok.

Jiří Macich ml. aura:98
18. 5. 2012 16:36 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Tak to se rád přiučím. Jak mezi složky Doručená pošta, S hvězdičkou, Odeslaná pošta, Koncepty, Odeslané zprávy, Spam či Koš přidám vlastní složku?

V nastavení ani laboratoři k tomu nic nevidím. Vím pouze o možnosti vytvářet virtuální složky ve složce Doručená pošta na základě prohledávání došlé pošty (experimentální funkce z laboratoře). To myslíte?

Jiří Macich ml. aura:98
20. 5. 2012 4:50 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Tak jsem trochu bádal a podle nápovědy Gmail uživatelské složky nepodporuje.

http://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=en&answer=10708

Našel jsem pouze v laboratoři experimentální funkci pro přidání virtuálních složek do složky s doručenou poštou.

Pokud víte o podpoře uživatelských složek v klasickém slova smyslu, která je přítomná mj. ve službě Email.cz, rád se nechám poučit.

Michal Kára
Michal Kára (neregistrovaný) ---.jablonka.cz
20. 5. 2012 10:35 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Já mám v GMailu pravidlo "pokud je mail z mailinglistu XY, tak přeskoč INBOX a dej tomu štítek XY". Ten štítek pak vidím v levém sloupci. Možná Google nepodporuje složky, ale tohle se přesně jako složka chová :)

Jiří Macich ml. aura:98
22. 5. 2012 19:43 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Ano, to skutečně složky simuluje. Ostatně jako štítky samotné.

Michal Kára
Michal Kára (neregistrovaný) ---.jablonka.cz
22. 5. 2012 20:54 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Aha, už to chápu, vy nepotřebujete mail na přijímání a posílání pošty, vy ho potřebujete pro ten uspokojující pocit "Tý jo, mám email který má opravdové složky a nesimuluje je!!!" :D

Jiří Macich ml. aura:98
23. 5. 2012 2:36 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Tak to tedy nechápete ;-) E-mail potřebuji v první řadě pro komunikaci, ale složky a štítky jsou tu od toho, aby se člověk v té komunikaci vyznal.

Mě stačí štítky, složky (kromě těch systémových) nepotřebuji. Naopak potřebuji spíše štítky pro pružnější třídění pošty. Pouze složky nejen pro třídění pošty jsou již přežité, ale někteří uživatelé je přesto preferuji

Michal Kára
Michal Kára (neregistrovaný) ---.jablonka.cz
23. 5. 2012 7:41 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Tak proč tak strašně řešíte, že GMail (pravé) složky nemá?

Jiří Macich ml. aura:98
23. 5. 2012 13:47 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

No protože se nabídlo srovnání, že Email.cz po zavedení štítků nechává i složky, kdežto Gmail na ně víceméně rezignoval. A v článku nejde o to, co potřebuji já, ale co by eventuálně mohli potřebovat či vyžadovat někteří čtenáři.

Jakub Kotzot
22. 5. 2012 19:32 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Teď jsem se zpětně dozvěděl, že Gmail neumí složky, když jich mám X vytvořených.

Gmail mám natažený do Outlooku a tam jsem normálně kliknul pravým tlačítkem myši a vytvořil složku. Tu pak vidím i na webu.

Jiří Macich ml. aura:98
22. 5. 2012 19:42 Nový

Re: Gmail?

celé vlákno

Aha, dobře. Ale ve webovém rozhraním podle mně známých informací složky vytvořit nelze. Netvrdím, že mám stoprocentně pravdu. Ale zatím mi tu nikdo nedoložil opak.

Tomizemi
Tomizemi (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
18. 5. 2012 12:51 Nový

Phishing v praxi aneb jak jsem nachytal české studenty

Toto mne včera zaujalo, phishing je celkem snadná metoda a lidé hloupí, tudíž je i efektivní... http://cdr.cz/clanek/phishing-jak-jsem-nachytal-ceske-studenty-nova-maturita

JA
JA (neregistrovaný) ---.162.broadband10.iol.cz
18. 5. 2012 19:32 Nový

POP3 nefunguje, IMAP má problémy, grafika se rozpadá

celé vlákno

Používám e-mail od doby co seznam tuto službu zavedl. Byl jsem spokojen a smál jsem se otřesnému G-mailu... Ne proto že by byl špatný, ale proto, že ty funkce jsou na nic když máte kvalitní e-mailový program. Jednoho dbe cca před 14 dny mi seznam přepl design a mě přestaly chodit e-maily. Na můj dotaz co je s POP3 mi zdělili, že to nějakou dobu nebude fungovat (aha třeba zas příští rok), po poradě jsem tedy použil IMAP - jejich e-map mě okamžitě přesměruje kamsi do prčic čekám a nic.

Volal jsem na technickou podporu a pořád přepínal s i bez SSL a POP3 a IMAP v takové či jiné kombinaci.

Po cca 15 hovoru mi zdělili že jejich e-mail je zdarma a oni to někdy opraví.

Poznámku na konec: 1hovor je cca 45m čekání na lince - prostě zkouší ty lidi otrávit co to jenom jde - nakonec řeknou že si to zapíšou....

SEZNAM - e-mail je jedna katastrofa.

teekey
teekey (neregistrovaný) 213.155.255.---
18. 5. 2012 20:41 Nový

Re: POP3 nefunguje, IMAP má problémy, grafika se rozpadá

celé vlákno

Tohle bude bolet, ale je to freemail = budme radi, ze to funguje a kdyz to fungovat prestane, tak je cas dat se na modleni.

[Neni Vas pripad]
...ale vzdycky me pobavi, kdyz nejaky bulvar typu Nova apod. ma reportaz o nejake podnikateli z prvni-dolni, ktery ma firemni maily u seznamu (na freemailu) a zacne brecet, kdyz se kolecko poroucha a nefunguje. Proste bezny profil ceskeho podnikatele :-)

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
18. 5. 2012 22:25 Nový

Re: POP3 nefunguje, IMAP má problémy, grafika se rozpadá

celé vlákno

To neni jen o freemailech, to je o mailech obecne. Dycky se strasne smeju, kdyz mi nekdo prijde brecet na rameno, ze mu uz !!! 10 !!! minut neprisel straaassnnneeee dddduuuulllee­ezzziteeej mail. Pripadne si prijde stezovat, ze mu prisel ten mail !!! az !!! za 1/2 hodiny ...

Tomuhle ja dnes rikam funkcni negramotnost - ty lidi nedokazou pochopit, ze mail je totez jako papirovej dopis - muze prijit zejtra, za tejden nebo nikdy.

Karel
Karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 5. 2012 22:40 Nový

Re: POP3 nefunguje, IMAP má problémy, grafika se rozpadá

celé vlákno

To, cemu se smejete, rozhodne neni normalni a s funkcni gramotnosti nijak nesouvisi. Neni prece zadny duvod, proc by dnes mela posta z freemailu nekde viset nedejboze tyden nebo se ztratit. Pred 20 lety, kdyz jsme zacinali, snad - spatne nakonfigurovane uucp nebo prepisovaci pravidla v sendmail.cf, neco s telefonni linkou, tomu bych rozumel. Dnes jako jediny duvod problemu s dorucovanim posty (krome zavad) vidim nespravnou reakci antispamovych reseni.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
20. 5. 2012 17:01 Nový

Re: POP3 nefunguje, IMAP má problémy, grafika se rozpadá

celé vlákno

Jasne, dnes ma kazda linka neomezenou kapacitu, kazdy server neomezeny vykon a tudiz jsou vsechny maily odesilany zaroven a dorucuji se teleportem ...

Nemluve o tom, ze ste prvni clovek na planete, kterej tvrdi, ze mail je garantovana sluzba, ktera zpravu vzdy doruci ... Vazne nechapu jak se na pocatku 21 stoleti muze ztratit papirovej dopis nebo jak je mozny, ze to trva tyden, kdyz mame nadzvukova letadla schopna mi jej dorucit v radu hodin ...

Mno asi ziju v minulym stoleti, ale stejne jako kazdej vi, ze pokud neco posle postou, je treba aby si overil doruceni, tak ocekavam, ze bude totez delat u mailu - pokud je to tak strasne dulezity ...

V tyhle souvislosti me napada jeste dalsi vec k pobaveni, ve spouste firem vidim jak zive vyskakovat ruzne managory v okamziku, kdy se nekde proflakne, jak si zamestnanc odnes domu firemni data. Pricemz oni sami tataz data naprosto vpohode posilaji mailem - samozrejme nesifrovanym ...

Karel
Karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2012 23:24 Nový

Re: POP3 nefunguje, IMAP má problémy, grafika se rozpadá

celé vlákno

Postupne k Vasim odstavcum:
ad 1) Nic takoveho jsem netvrdil.
ad 2) Mail samozrejme muze byt dorucen se zarukou vcetne potvrzeni o precteni, viz treba jiz davny protokol X.400 nebo soucasne system datovych schranek. Ve svete SMTP, ve kterem se asi vyhradne pohybujte, sice zadne garance doruceni (vy smyslu pravnim nejsou), ale ani tam se mail ztratit beze stopy nemuze - vzdycky je dohledatelny, kazdy server si vede log. Je ovsem otazka, zda bude prislusny administrator ochoten se s Vami bavit. Papirove dopisy se mohou ztracet snadno, treba je ze nekdo bude cela leta vybirat a pak sypat do kanalu, jak se stalo v tridirne na nadrazi v Breclavi. Dopravni ani nakladni nadzvukova letadla dnes zadna nejsou. Musel byste pozadat o spolupraci nejakou armadu. Navic cestovni rychlost nadzvukovych letadel je vzdy podzvukova.
ad 3) Souhlas, jeste bych pridal overeni pochopeni ;-)
ad 4) Souhlas, samozrejme. Je otazka, co delat, je-li casova tisen moznost sifrovat neni (jiste, na to meli myslet vcas).

pavel
pavel (neregistrovaný) 109.72.12.---
19. 5. 2012 17:53 Nový

Re: POP3 nefunguje, IMAP má problémy, grafika se rozpadá

celé vlákno

Aspoň mají snahu pomoci, zkuste si kontaktovat podporu služeb u Googlu, mě se nepodařilo najít ani email, ani formulář, natož tel. číslo. Jen nějaké fórum, kde radí snad jen uživatelé.

gen degen
gen degen (neregistrovaný) ---.yolau.net
18. 5. 2012 20:41 Nový

Lejno v krepáku

celé vlákno

V rámci zjednodušení nastavení, které by se neobešlo bez redukce dostupných voleb, bylo odstraněno nastavení formátování odpovědi na e-mail a formátování přeposílaného e-mailu. Bez náhrady se též vytratily funkce pro nastavení rozdílné adresy pro doručení odpovědi na odeslaný e-mail nebo funkce pro vyžadování potvrzení o přečtení e-mailu.
- Aneb "My víme nejlíp, co uživatel použije a chce."

Idiocie nejvyššího řádu.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
18. 5. 2012 22:26 Nový

Re: Lejno v krepáku

celé vlákno

Sak clovek ktery mail opravdu vyuzivat potrebuje rozumnym zpusobem nepouziva webmail - to platilo, plati a platiti bude.

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.25.broadband2.iol.cz
12. 9. 2012 11:35 Nový

Re: Lejno v krepáku

celé vlákno

Já dodám, že zmizela možnost filtrovat maily dle velikosti a přesouvat zvlášť do složky, což se velice hodí, pokud používáte mailový program (a ne web. rozhraní) a známí vám posílají bl***y.

p2bx
p2bx (neregistrovaný) ---.range86-145.btcentralplus.com
19. 5. 2012 0:37 Nový

novy a lepsi. NE !!

Clanek celkem ujde... ale i google ma slozky.. osobne je jiz pouzivam nejakou dobu. CO mi velmi vadi u nove verze je nefunkcni spamova ochrana.. ta je na katastrofalni urovni. a nastavovat si filtry za kde jakym spamen...? trosku neefektivni. Co se tyce inovace vzhledu a funkci... dost casto neco z jejich novinky nefunguje na vsech prohlizecich hlavne na opere.. takze jsem kolikrat nucen prejit na safari ci chrome abych vubec napr. odeslal email. Proto se cim dal vic presouvam na google kde s nicim problem neni. spam funguje, odesilani take vzdy jede a prilohy nahrava predem tak nemusim na nic cekat. Jestli to seznam nezlepsi tak prejdu trvale jinak a seznamacky ucet ktery mam vic jak 10 let necham padnout.

Aleš
Aleš (neregistrovaný) 88.103.220.---
19. 5. 2012 0:39 Nový

vypadá to dobře

celé vlákno

Používám hodně emailů a jeden i na seznamu. Jsem s ním spokojen a nové změny mi přijdou sympatické.

Kvalita tohodle článku je už horší. Kromě toho, že to není vůbec čtivý, tak sem nabyl dojmu, že autor má zkušenosti pouze s Gmailem, u někoho přes rameno viděl i Thuderbird a pro potřeby článku vyzkoušel seznam. Tím jeho znalosti emailových klientů končí. Jinak nechápu proč vnucuje jakousi zvrácenou představu, že vše je okopírováno z gmailu, který je možná přímá konkurence, ale s většinou věcí co tam má nepřišel jako první.

Nový email mi mnohem více připomíná rozhraní iPadu a vůbec se spíš snaží přiblížit mobilním aplikacím než gmailu. Pravda je asi někde uprostřed, ale širší rozhled v článku chybí.

Jiří Macich ml. aura:98
20. 5. 2012 5:00 Nový

Re: vypadá to dobře

celé vlákno

1) Autor má každodenní uživatelské zkušenosti v poslední době opravdu pouze se službou Gmail. Průběžně však testuje i další tuzemské a zahraniční e-mailové služby.

2) E-mailového klienta Mozilla Thunderbird používal aktivně několik let (s přestávkami) a také jiné programy. Nejnovější verze populárních či zajímavých e-mailových klientů též testuje průběžně.

3) Autor netvrdí, že Gmail s uvedenými funkcemi přišel jako první. Tvrdí však, že Seznam.cz jej právě z něj kopíruje, protože Gmail je úspěšnou konkurencí. Odkud odjinud kopírovat, když ne od úspěšné či úspěšnější konkurence, že ...

Psát o sobě ve třetí osobě je vážně divné, ale jako reakce na příspěvek mi to přišlo adekvátní ;-) Dojem z článku vám neberu (máte na něj samozřejmě právo), pouze k některým vyřčeným domněnkám uvádím fakta.

Forrrest
Forrrest (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2012 3:40 Nový

HTTPS !!!

celé vlákno

Jediné, co je třeba (podle mě) u Seznamu opravdu nutné napravit, je chybějící SSL šifrování. To by měl být přece základ pro každou webovou službu, která pracuje s důvěrnými daty!!

Michal Krsek aura:59
20. 5. 2012 15:13 Nový

Re: HTTPS !!!

celé vlákno

Temi duvernymi daty myslite e-maily, ktere putuji Internetem v plaintextu?

Forrrest
Forrrest (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2012 17:26 Nový

Re: HTTPS !!!

celé vlákno

1) Největší nebezpečí odchytnutí samozřejmě hrozí u samotných uživatelů. 2) Ne všechny emaily putují na jiný web.

Michal Krsek aura:59
20. 5. 2012 19:05 Nový

Re: HTTPS !!!

celé vlákno

Prosim mrknete na to, jak funguje SMTP.

A pochybuju, ze uzivatele masivne pouzivaji PGP (ci jine sifrovani) a taky pochybuju, ze Seznam umoznuje uzivatelum nejak pracovat s PKI.

Pokud si chci uchovat alespon zdani bezpecnosti, tak pouzivam nejake reseni, kde mam alespon elementrani kontrolu nad svymi daty.

Forrrest
Forrrest (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2012 22:03 Nový

Re: HTTPS !!!

celé vlákno

Proč SMTP? Já mluvím o webovém rozhraní (a např. nezabezpečené wifi).

Michal Krsek aura:59
21. 5. 2012 10:56 Nový

Re: HTTPS !!!

celé vlákno

Takze budete posilat sifrovane data na nejblizsi server proto, aby nasledne sla Internetem v plaintextu?

:-)

Forrrest
Forrrest (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
21. 5. 2012 17:37 Nový

Re: HTTPS !!!

celé vlákno

Ta samá otázka: včera 15:13. Odpověď: včera 17:26.

Michal Krsek aura:59
21. 5. 2012 18:46 Nový

Re: HTTPS !!!

celé vlákno

... a dale moje odpoved v 19:06 ...

a muzeme pokracovat, dokud Lupe nedojdou bajty na disku.

Michal Krsek aura:59
21. 5. 2012 23:06 Nový

Re: HTTPS !!!

celé vlákno

Doufam, ze nebudeme argumentovat extremnimi pripady. Prece jenom seznam email porad nema 100% emailoveho provozu ....

Milos Brejcha aura:83
20. 5. 2012 13:45 Nový

Mensi statsiticke setreni

celé vlákno

Ackoliv nase sit funguje na omezenem geografickem uzemi - predevsim okoli Prahy - a uzivatelu mame neco kolem 1000ks, statistika mluvi jasne..cca 8 az 9 z 10 uvadi jako kontaktni mail @seznam.cz nebo @email.cz. Pak se obcas objevi @gmail.com a zbytek velmi zridka. Zkratka seznam v tomhle podle me stale vede, je to asi hlavne otazka zvyku a nevule lidi zvykat si na neco noveho.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
20. 5. 2012 17:03 Nový

Re: Mensi statsiticke setreni

celé vlákno

Ono kdyz mate mail na seznamu roky, a vsichni ho na vas maij, tak vam predevsim nikdo nebude psat nekam jinam jen proto, ze by ste to pripadne vy chtel.

JKL
JKL (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
20. 5. 2012 20:37 Nový

Re: Mensi statsiticke setreni

celé vlákno

Tak ono úplně stačí, když si na seznamu nastavíte přeposílání na Gmail (nebo necháte Gmail ze seznamu zprávy stahovat) a na seznam ještě nastavíte automatickou odpověď ve stylu:

"Děkuji Vám za e-mail. Váš e-mail byl přeposlán na novou adresu abcdef@gmail.com, jelikož tuto již nepoužívám. Prosím, do budoucna mne kontaktujte na e-mail abcdef@gmail.com. Děkuji Vám za pochopení a přeji Vám příjemný zbytek dne! Jan Novák"

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že 95% lidí ihned začne využívat novou adresu a těch zbylých 5% pošle nanejvýš ještě 3 e-maily na starou a pak už opět píší jen na novou.

Opravdu málokdo je takový "zarputilec", aby po každém e-mailu ignoroval slušnou žádost o změně na novou adresu. Navíc to také předpokládá, že ten, kdo Vás kontaktuje Vás kontaktovat CHCE a tedy chce, aby byla jeho zpráva doručena co nejrychleji, nejspolehlivěji a bez komplikací.

Jinak úplně nejlepší řešení je sáhnout po vlastní doméně. Pak můžete mít perfektní adresu, můžete měnit mail servery a nemusíte nic měnit a lidé, kteří na Vás mají adresu uloženou ani nic nepoznají :-)

Tintěra
Tintěra (neregistrovaný) 89.203.192.---
20. 5. 2012 19:33 Nový

Re: Mensi statsiticke setreni

celé vlákno

Českým firmám a subjektům dávám raději adresu *.cz, aby nebyly zmatelné. V podlesních několika letech se ale situace zlepšuje a už i ibanky snad zvládnou @gmail.

Tintěra
Tintěra (neregistrovaný) 89.203.192.---
20. 5. 2012 19:31 Nový

Mobilní verze?

celé vlákno

Čekám, že redesign je hlavně kvůli podpoře mibilů.
Škoda, že se v článku vůbec neprobírá.
Je to i důvod používat webmail. Mám emaily ve stejné stavu při prohlížení z PC i z mobilu.

Monte Olrac
Monte Olrac (neregistrovaný) ---.steadynet.cz
20. 5. 2012 22:03 Nový

Re: Mobilní verze?

celé vlákno

Maily mám ve stejném stavu na webmailu i v několika různých desktopových klientech a jednom klientovi mobilním. Protože IMAP.

ronald
ronald (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
21. 5. 2012 9:03 Nový

Re: Nový Email.cz: dožene česká jednička poslední dekádu vývoje?

nevím proč mi to přijde jako propaganda GMailu.. ale oni existují i jiné služby.. třeba u nás poměrně neprávem opomíjený hotmail, kde se poslední dobou inspiruje i Google..

Petr
Petr (neregistrovaný) 82.208.16.---
22. 5. 2012 1:21 Nový

Email na nic

Dnes jsem si nechal přeposlat dokument pomocí Email.cz. Po 10 minutách čekání jsem si pro požadovaný dokument raději došel a nahrál na Flash disk. Do mé pošty dorazil za dvě hodiny. To že Seznam pouze kopíruje služby Google není nic nového. S-klik - adwords, mapy - maps.google. Nakonec celý Seznam byl oprásknutý Yahoo.com

volani.webnode.cz
volani.webnode.cz (neregistrovaný) ---.207.broadband9.iol.cz
6. 6. 2012 6:14 Nový

Re: Nový Email.cz: dožene česká jednička poslední dekádu vývoje?

Jak zhruba rychlé je doručování na seznamu a jak na centru/atlasu ?
Existuje nějaký ryze český webmail?

Seznam - nejvíc akcií má kyperská společnost Helifreak Limited.
atlas/centrum = Centrum Holdings
volný -Verlagsgruppe Handelsblatttt
Možná www.inMail.cz od zoner je Brněnský?
tiscalimedia a.s. - tam si nejsem jistý.. :)

Zajímavá služba pro BFU je také https://mail.opera.com/
Je to takové.. neumí to toho víc než seznam a jak tam není nic (ani reklamy), tak to působí docela přehledně a hezky :D