Nový Firefox 28 podporuje kodek VP9

Mozilla vydala nový Firefox 28, který podporuje next-gen kodek VP9 pro streamování videa na webu s pomocí HTML 5. Jaké další novinky přináší? A co nového je ve verzi pro Android?

Mozilla dle plánu dnes vydala nový Firefox 28. Zavádí podporu prvního next-gen kodeku, kterým je V9 z projektu WebM. Pro streamování audia je nově podporován kodek Opus, který dříve Firefox podporoval jen pro komunikaci v reálném čase s chystaným standardem WebRTC. Multimédií se týká i další novinka, kterou je regulace hlasitosti obsahu přehrávaného díky HTML 5.

EBF16

Uživatelům OS X se nově budou notifikace webových stránek a webových aplikací zobrazovat v systémovém notifikačním centru. Z ranku CSS 3 nyní Firefox nově umožňuje využívat multi-line flexbox. Odstraněna byla podpora protokolu SPDY 2, který již dříve nahradil SPDY 3. Opravena byla i řada bezpečnostních chyb, z nichž čtyři jsou hodnoceny jako kritické.

Zároveň vyšel Firefox 28 pro Android přináší například lepší operace s textem (výběr a zkopírování), nové možnosti sdílení obsahu a možnost doplnit podporu dalších vyhledávačů díky OpenSearch modulům. Drobnou, leč dlouho očekávanou novinkou je volba v nastavení, díky níž je možné zakázat skrývání horní navigační lišty při posunu stránky směrem dolů.

11 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 3. 2014 20:21

Školení e-mail marketingu – pokročilé techniky

  •  
    Jak připravit šablonu moderního e-mailu
  • Jak spustit automatizované kampaně
  • Jak dynamizovat běžnou rozesílku

Detailní informace o školení e-mail marketingu - pokročilé techniky »