Hlavní navigace

Nový iPad přináší problémy svým vlastníkům. Vyčerpali měsíční FUP i za dvě hodiny

Daniel Dočekal

Nový iPad vybavený LTE mobilním připojením (o kterém si můžeme v ČR tak nějak nechat jenom zdát) přinesl vlastníkům řadu příjemných překvapení. Ale také jedno hodně nepříjemné. Americká média komentují řadu případů, kdy rychlé mobilní připojení způsobilo očekávatelnou věc – vyčerpání měsíčního FUP (2GB až 3GB jsou v USA běžné) během několika hodin. Málokoho z uživatelů například napadlo, že dívat se dvě hodiny na přímý přenos ze sportovního utkání bude znamenat vyčerpání FUP.

Nový iPad vybavený LTE mobilním připojením (o kterém si můžeme v ČR tak nějak nechat jenom zdát) přinesl vlastníkům řadu příjemných překvapení. Ale také jedno hodně nepříjemné. Americká média komentují řadu případů, kdy rychlé mobilní připojení způsobilo očekávatelnou věc – vyčerpání měsíčního FUP (2GB až 3GB jsou v USA běžné) během několika hodin. Málokoho z uživatelů například napadlo, že dívat se dvě hodiny na přímý přenos ze sportovního utkání bude znamenat vyčerpání FUP.

WSJ tak uvádí příklad vyčerpání 2GB měsíčního FUP (v základní ceně 30 USD) v článku Video Speed Trap Lurks in New iPad. A upozorňuje, že nešťastník s vyčerpaným FUP (dvě hodiny dívání na video) bude za každý další přenesený gigabajt platit 10 USD. Mobilní operátor zákazníkům doporučuje přejít na vyšší datový plán nebo používat WiFi. Vyšší datový plán by u Verizonu (o kterém je řeč v článku na WSJ) by mimochodem představoval 50USD za 5GB. Což by v praxi znamenalo, že by se dalo dívat na video ještě další 3 hodiny. 

Našli jste v článku chybu?
21. 3. 2012 20:28
Podezřívavý (neregistrovaný)

Pane Dočekal, určitě se vám (či Lupě) čeké pobočky telefonních operátorů za tuto zprávu nějak nerevanšují? Na něco podobného si totiž stěžují Češi, akorát jde často o data jejchž množství je o řád až dva nižší.

Operátoři nás odbývají tím že omezují jen neukázněná 4% a celkově se zřejmě snaží vymyslet lepší výmluvu a něco čím by mohli lidem sebrat výtr z plachet. Podle mne nemají šanci - jejich (běžná) cena prostě a jednoduše neodpovídá poskytované službě, jsou nehorázně drazí. To radši úplně be…