Odpověď na názor
Odpovídáte na názor k článku Nový Mall.cz je technicky skvělý, ale k vítězství to samo nepostačí.
RE: Nový Mall.cz je technicky skvělý, ale k vítězství to samo nepostačí
celé vláknoTo rozhodně nikoliv. Za socialismu člověk byl rád, že vůbec něco sehnal a obchody víceméně čekaly, až že si je zoufalý zbožíchtivý zákazník sám najde.
Já bych řekl, že e-shopy nám předvádějí typický kapitalismus divokého západu (samoregulaci trhem). Nabízejí zboží, které nejsou schopni dodat, vymýšlejí si co do cen či skladové dostupnosti, obelhávají zákazníka fintami "zboží koupené na dálku můžete do 14 dnů vrátit, ale nesmí být použité" apod. Ta kapitalistická samoregulace, že špatné obchodníky smete trh, v našich podmínkách nefunguje, protože typický český klient je hloupý stádní typ. Objedná zboží v e-shopu, co mají skladem. Oni mu zavolají, že to nemají a dodají za 14 dnů a on místo aby je s tím poslal do háje, tak si pokorně počká a kšeft jim stejně udělá (a pokud ne zrovna on, tak 8 z 10 ano). Vcelku logicky pak takové e-shopy nic nemotivuje chovat se slušně.
Pravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul