Hlavní navigace

Nový Sport.cz dostal bulvární vzhled Supru.

Patrick Zandl 27. 2. 2012

Sport.cz titulní stránka 2/2012 Seznam.cz dnes nasadil finální verzi sportovního webu Sport.cz, která vzhledově vychází z redesignu bulvárního Super.cz. Dominantní jsou obrázky, trocha textu, doplňující tabulky a samozřejmě reklama. Té je méně, ale je více vidět, je na ni ponecháno místo, není zahlcena jinými prvky nebo obložena jinou reklamou. Trend zjednodušit až na kost tedy v Seznamu pokračuje.

Sport.cz titulní stránka 2/2012

Sport.cz titulní stránka 2/2012

Seznam.cz dnes nasadil finální verzi sportovního webu Sport.cz, která vzhledově vychází z redesignu bulvárního Super.cz. Dominantní jsou obrázky, trocha textu, doplňující tabulky a samozřejmě reklama. Té je méně, ale je více vidět, je na ni ponecháno místo, není zahlcena jinými prvky nebo obložena jinou reklamou. Trend zjednodušit až na kost tedy v Seznamu pokračuje.

Když jsme přemýšleli, jak náš Sport.cz upravit, začali jsme tím, že jsme se v kvalitativním dotazování zeptali sportovních fanoušků, co čekají od sportovního webu. Odpověď byla jednoznačná: v první řadě mě zajímají výsledky, teprve pak další informace, fotky a videa, říká Norbert Gulevič, produktový manažer služby Sport.cz, Seznam.cz a dodává: Chceme, aby si na Sport.cz každý rychle našel to, kvůli čemu přišel. Proto jsou výsledky vidět na první pohled a čtenář si je nemusí složitě někde hledat. Například gólový souhrn najde uživatel ve článku hned pod nadpisem. 

Nový Sport.cz má i nové logo a přichází s novými prvky. Jedním z nich jsou zcela nové on-line reportáže pro vybrané sportovní disciplíny – fotbal, hokej, tenis a závody F1. Nově udělané jsou i galerie pro procházení fotek či sportovních videí. Opět byl důraz kladen na přehlednost a jednoduchost použití. Čtenáři Sport.cz nebudou muset zápasit se složitou fotogalerií. Naopak se snadno dostanou k fotkám, které je zajímají, uvedl Norbert Gulevič a dodává: Nebudeme také používat fotky pro fotky. Jinými slovy se budeme snažit nepoužívat stále tytéž fotky sportovců. Když nebudeme mít fotky přímo z dění daného zápasu, raději je v upoutávce na článek nahradíme grafickými prvky – například logy sportovních klubů, o kterých je řeč.

Sport.cz - stránka článku 2/2012

Sport.cz – stránka článku 2/2012

Sečteno a podtrženo, Sport.cz vychází vstříc modernímu trendu „simplifikace zpráv“. Nejde o analýzy, nejde o kontext, ale o velké fotky, jednoduchá sdělení, která by konzument (již nikoliv čtenář, jsme v době multimediální) pobrat, vstřebat a bylo by škoda, kdyby se čtenáři nemohli dostatečně fundovaně k takto předestřené problematice vyjádřit. Na rozdíl od Super.cz tedy budou mít k dispozici i diskusní fóra, kde mohou poradit trenérům a samotným sportovcům, co by měli zlepšit nebo udělat jinak.

Po vzoru názorových fór na serveru Novinky.cz zavádí i zde Seznam.cz „osvědčenou korespondenční registraci“ (citace z tiskové zprávy, my v redakci ji považujeme již za méně osvědčenou, potíží s ní bylo dost). Uživatelé v diskusích budou vystupovat pod svým reálným jménem a mohou pod každý článek uveřejnit maximálně tři příspěvky. Domníváme se, že ve třech příspěvcích je možné dostatečně vlastní názor k danému článku vyjádřit. Názorové fórům na Sport.cz nemá nahrazovat diskusní fóra či chaty, říká Norbert Gulevič.

MIF16

Sport.cz má i svoji mobilní verzi, která využívá adaptive layout. Podle typu zařízení, ze kterého se uživatel připojí, se uzpůsobí obsah toho, co vidí tak, aby to pro něj bylo pohodlné a příjemné na čtení. Jinak se tedy zobrazí stránka v tabletu a jinak v chytrém telefonu.

Vzhůru za jednoduchostí na Sport.cz – věřím (a myslím to upřímně), že bude mít úspěch jak v návštěvnosti, tak v reklamních příjmech.

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce