Hlavní navigace

O dodavateli pro projekt "Internet pro Pražany" je rozhodnuto

Jiří Macich ml.

Pražští radní na svém úterním zasedání rozhodli o výběru dodavatele pro kontroverzní projekt nazvaný WiFi – Internet pro Pražany. Bude jím společnost ICZ a.s., která se podílela mimo jiné i na výstavbě metropolitní datové sítě MePNet. Naším hlavním cílem je zajistit dostupnost elektronických služeb, přispět k rozvoji informační společnosti a informační gramotnosti na území metropole a vytvořit podmínky pro nové služby ve správě města prostřednictvím bezdrátové Prahy. Bezdrátový přístup k síti…

Pražští radní na svém úterním zasedání rozhodli o výběru dodavatele pro kontroverzní projekt nazvaný WiFi – Internet pro Pražany. Bude jím společnost ICZ a.s., která se podílela mimo jiné i na výstavbě metropolitní datové sítě MePNet.

Tip Content Kortanová

Naším hlavním cílem je zajistit dostupnost elektronických služeb, přispět k rozvoji informační společnosti a informační gramotnosti na území metropole a vytvořit podmínky pro nové služby ve správě města prostřednictvím bezdrátové Prahy. Bezdrátový přístup k síti je nutným předpokladem pro tzv. mobilitu a je významným prvkem moderních eGovernment služeb, říká staronový pražský primátor Pavel Bém. V Praze bude celkem 580 přístupových bodů. Přístup k plnému obsahu Internetu ve spolupráci s komerčnímu poskytovateli služeb zatím nebude realizován a to až do rozhodnutí Evropské komise, která původně zamýšlené otevření vybudované sítě posuzuje, zda-li by byl takový postup z hlediska hospodářské soutěže v pořádku. (Tisková zpráva)

V současné chvíli je projekt připraven k realizaci a počítá i svyužitím finančního příspěvku ze strukturálních fondů Evropské unie. Realizace projektu by měla být hotova za 15 měsíců po podpisu smlouvy s dodavatelem.

Našli jste v článku chybu?
19. 12. 2006 2:25
CrayXMP (neregistrovaný)
ps pokud to bude chodit jako Inet na Praze 5 tak to se máte na co těšit stažení přílohy z e-mailu práce na 5 minut to je přece ok ale, zadarmo no nekupte to když to každej měsíc platíte v daních.
19. 12. 2006 2:22
Šťourálek (neregistrovaný)
A pak bych rád věděl v jakém pásmu to bude provozované?????? pokud máte na mysli WiFi tak tu páni radní slibují nesmysl leda že, by se rozhodli projekt prosadit i za cenu porušování legislativy provozu v pásmu WiFi ta totiž praví kdo dřív přijde ten dřív mele. Jel jsem se nyní projet a NB mne v pásmu WiFi tj 2,4 a 5 GHz oscanoval v uvedených lokalitách vytížení pásma od 90 do 150% v pásmu 2,4 tj na některých kanálech se v jednom místě pokrytí i překrývají takže není kam dát AP a u pásma 5 GHz to…