O Google Picasa Web Albums podrobněji (aktualizováno)

Včera jste si mohli ve zprávičkách přečíst, že Google spustil konkurenci pro Flickr. Dnes pro vás o nové službě Google Picasa Web Albums máme podrobnější informace. Každý uživatel získá pro své fotky 250 MB místa na serveru. Nahrávání fotek probíhá výhradně prostřednictvím zdarma dostupného programu Picasa 2, který je k dispozici mj. i v češtině a už existuje i verze pro Linux. V rámci svého účtu můžete zadávat neomezený počet alb, která mohou být buď veřejná nebo soukromá. Nově přidané fotky…

Včera jste si mohli ve zprávičkách přečíst, že Google spustil konkurenci pro Flickr. Dnes pro vás o nové službě Google Picasa Web Albums máme podrobnější informace. Každý uživatel získá pro své fotky 250 MB místa na serveru. Nahrávání fotek probíhá výhradně prostřednictvím zdarma dostupného programu Picasa 2, který je k dispozici mj. i v češtině a už existuje i verze pro Linux. V rámci svého účtu můžete zadávat neomezený počet alb, která mohou být buď veřejná nebo soukromá. Nově přidané fotky lze hlídat prostřednictvím RSS kanálu. Ve webovém rozhraní lze fotky přesouvat a pro prohlížení nechybí funkce slide-show. Návštěvníci mají možnost vystavené fotografie komentovat. Vadou na kráse je, že služba má zatím citelné problémy s českou diakritikou. (Milan Kryl)

Aktualizace v 14:31: Jak nás upozornil čtenář, nahrávat fotky je možné i bez použití programu Picasa 2 a to za pomoci funkce Basic Uploader prostřednictvím webového rozhraní. Děkujeme za informaci.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 6. 2006 13:36
Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení: Online Public Relations aneb PR sociálního věku

  •  
    Jak se liší digitální PR oproti klasickému PR.
  • Jak tvořit tiskové zprávy.
  • Jak monitorovat a vyhodnocovat PR.

Detailní informace o školení »