Hlavní navigace

O2 bude spravovat registr vozidel. Od září vystřídá ICZ

Jan Beránek

Tříletá smlouva na správu systému, který proslul svou nestabilitou, vyšla ministerstvo dopravy na výrazně nižší částku než očekávalo.

O sto milionů méně, než plánovali. Ministerští úředníci přiklepli tříletou smlouvu na správu registru vozidel Kellnerovu O2. Podle ČTK úřad počítal s cenou 140 milionů, ale operátor soutěž vyhrál s nabídkou ve výši čtyřiceti milionů. 

„Společnost O2 vybrala výběrová komise mezi sedmi zájemci. Výsledky řízení už napadl současný provozovatel, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nicméně jeho námitku zamítl,“ vysvětluje mluvčí úřadu Zdeněk Neusar.

UX17

O2 už teď s registry dopravy pracuje a poskytuje jim datové přenosy.  S novým provozovatelem by mělo přijít vylepšení systému a nové funkce. Operátor bude zároveň i školit úředníky. „Potřebujeme vylepšit některé funkce registru a zajistit spolehlivý provoz. Za samozřejmé považuji, že chceme odpovídající službu koupit co nejvýhodněji,“ uvedl při vypsání zakázky ministr dopravy Dan Ťok.

Operátor střídá ICZ. To nahradilo dřívějšího provozovatele registru, firmu ATS Telcom. Ta systém spravovala od léta 2012, kdy registr přešel pod ministerstvo dopravy. Komplikovaný přechod z jednoho úřadu na druhý způsobil dlouhé fronty žadatelů o změny v registru na přepážkách. 

Našli jste v článku chybu?
9. 8. 2015 19:24
Holeček (neregistrovaný)

Aplikace je hotová a rozjetá, infrastruktura je koupená, provoz klientských počítačů a konektivitu si zajišťují sami obce. No a popravdě, evidence údajů z velkého technického průkazu (plus sken podkladů) není zrovna nějaké velké programátorské dílo. Spíš si myslím, že ta současná cena se dostala do předpokládatelných mezí. Doba, kdy za státní IT létaly miliardy jako vlašťovky jsou už (doufám) za námi.

8. 8. 2015 0:48
Tomáš (neregistrovaný)

40 Mbps? Já bydlím ve městě a nejvíc, co mi jsou schopní nabídnout jsou 2 Mbps. Proto mám internet od wifi providera, ten mi poskytne až 8 Mbps!