Hlavní navigace

O2TV a O2TV Go se společnou nabídkou až 140 kanálů

Jiří Macich ml.

IPTV služba O2TV se dočká zjednodušení nabídky. V O2TV Go získá plnohodnotnou mobilní alternativu, se kterou bude sdílet kompletní nabídku kanálů.

O2TV čekají nejvýraznější změny od předloňského přechodu na novou platformu spojeného se zaváděním nových funkcí. Největší česká IPTV služba nebude dostupná již jen ve fixní ADSL/VDSL síti operátora O2. Po vzoru mladší mobilní sestřičky O2TV Go si ji nyní půjde pořídit nezávisle na technologii či poskytovateli připojení.

Prozatím jediný známý háček spočívá v tom, že mimo mateřskou fixní síť bude služba dražší. Zájemci si budou muset měsíčně připlatit 200 Kč. Logicky se na ně totiž nebude vztahovat sleva pro uživatele internetového připojení od O2. Do konce roku poběží zaváděcí akce, v jejímž rámci bude přirážka poloviční (100 Kč). 

Uvedení na pravou míru (29.5. v 20:04): O2TV zůstane doménou fixní sítě O2, přes jiné poskytovatele stále nebude dostupná (text níže zůstává v platnosti).

Tematické programové balíčky končí

O2 zjednodušuje programovou nabídku. Kombinaci základních tarifů a volitelných tematických balíčků televizních kanálů nahradí tři tarify odstupňované cenou a počtem kanálů. Podrobnosti viz tabulka níže, ke které však zatím postrádáme zásadní informace o dostupnosti konkrétních televizních programů v jednotlivých tarifech.

Nové tarify a cenová nabídka IPTV služeb O2TV a O2TV Go.
Zdroj: O2 (tisková zpráva)

Nové tarify, resp. cenová nabídka IPTV služeb O2TV a O2TV Go. Pro zobrazení ve větší velikosti klikněte na tabulku.

Nyní nelze objektivně posoudit, jestli zjednodušení nepřinese zdražení. To by se mohlo stát, v závislosti na tom, jak se programy z volitelných tematických balíčků „rozutečou“ napříč všemi třemi tarify. O2 však ujišťuje, že třeba populární DigiSport, EuroSport, National Geographic a Discovery Channel budou už v nejnižším tarifu.

K přiobjednání bude jediný balíček se zatím blíže neupřesněnými filmovými kanály. Nejspíše však obsáhne kanály HBO, na které se vážou video-on-demand služby HBO OD a HBO Go. Za balíček si abonenti se dvěma nižšími tarify připlatí měsíčně 200 Kč. Do nejvyššího tarifu bude už obsah balíčku začleněn.

O2 do nejvyššího tarifu začlení také kanály pro dospělé, které dosud byly vždy izolované ve volitelném tematickém balíčku. Na individuální omezení dostupnosti pamatuje rodičovský zámek, ale zatím nevíme, jestli bude ve výchozím nastavení už aktivní. Všichni abonenti budou mít přístup k novému kanálu O2 Sport.

Sparta – Slavia exkluzivně na O2 Sport

O2TV dlouhodobě láká na exkluzivní sportovní obsah, který ovšem dosud dodávaly a dodávají nezávislé televizní kanály jako třeba Digi Sport a Slovak Sport, mezi nimiž pendlovala prestižní anglická fotbalová Premier League. Nově navíc exkluzivní sportovní obsah bude zajišťovat O2 Sport, o čemž jsme vás již dříve informovali.

O2 k chystanému sportovnímu kanálu nově oznámilo, že od ročníku 2015/2016 má práva na nejvyšší českou fotbalovou soutěž. Vysílací práva budou nadále dělená mezi více televizních kanálů, ovšem O2 Sport si zaplatit za první volbu. Bude tudíž prvním, kdo si bude vybírat, který zápas z konkrétního kola exkluzivně odvysílá.

O2 Sport tudíž nabídne divácky nejvíce atraktivní zápasy z nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže exkluzivně abonentům O2TV a O2TV Go. Operátor divákům slibuje tradiční pražské derby Sparta – Slavia, ale při právu první volby lze též očekávat přenosy vyhecovaných duelů Sparta – Plzeň či soubojů o pohárové příčky.

Nový sportovní kanál vzniká jako interaktivní, což chce potvrdit i u přenosů českého fotbalu. „Režisérem se odteď stává sám divák. Ten si totiž bude moct sám zvolit, z jaké kamery si sportovní okamžiky vychutná," vysvětluje Marek Kindernay, ředitel O2 Sport. Na výběr kromě hlavní kamery budou kamery za brankami.

Přepínat mezi nimi půjde kdykoliv během zápasu. Díky funkci zpětného zhlédnutí bude možné třeba pohlednou akci nebo sporný moment zhlédnout opakovaně z různých kamer. Potom půjde pokračovat ve sledování zápasu, aniž by divák přišel o jeho část, po kterou zkoumal konkrétní situaci (time-shift).

O2TV a O2TV Go se stejnou nabídkou

O2TV Go pro mobilní zařízení a osobní počítače srovná krok se starší sestřičkou, k jejímuž sledování je třeba speciální set-top-box. Omezená nabídka aktuálně složená ze dvou desítek kanálů se od července stane minulostí. O2TV a O2TV Go sladí programovou nabídku založenou na třech výše popsaných tarifech.

Ze stejných programů půjde vybírat přes jeden set-top-box na televizní obrazovce nebo až na čtyřech mobilních zařízeních a osobních počítačích. Všechna zařízení přitom budou sdílet cloudové úložiště nahrávek a funkci zpětného zhlédnutí, která umožňuje přehrát kterýkoliv pořad odvysílaný během posledních 30 hodin.

O2TV Go nyní nabízí aplikaci pro Android (4.0 či vyšší), iOS (7.0 či vyšší) a Windows Phone (8.1 či vyšší). Na počítačích je dostupná přes webové rozhraní a dotykovou aplikaci pro Windows 8 a vyšší. Občas se mylně uvádí, že podporuje rovněž chytré televizory, pro které však nyní existuje jen aplikace služby O2 Videotéka.

Našli jste v článku chybu?

29. 5. 2015 8:29

Petr (neregistrovaný)

Jé, to je legrační, tiskové oddělení O2 je připojeno přes UPC :-)

28. 5. 2015 20:52

Nerozumím tomu, že cena mimo síť O2 je vyšší, než v síti O2, protože jim odpadnou náklady na dopravu těch dat - k zákazníkovi totiž data bude muset dopravit někdo jiný. Ten ceník evidentně sestavoval někdo, kdo si myslí, že má na IPTV monopol... a dobře ví, že fakticky má monopol i na xDSL (díky naším poslancům a všem vládám za posledních 20 let).

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?