Hlavní navigace

Objednejte si fingovaný únos, Kasa.cz to myslí vážně

Jiří Macich ml. 16. 5. 2008

Internetový obchod Kasa.cz včera oznámil, že do své nabídky zařazuje i různé adrenalinové zážitky. Můžete si objednat let ve stíhacím letounu, ale v nabídce jsou i obyčejnější záležitosti, které lze různě přes Internet objednat už delší dobu. Řeč je například o kurzech potápění či jízdy na koni, projížďku na čtyřkolce nebo lekce golfu. Nás však v nabídce adrenalinových zážitků zaujal fingovaný únos. Nabídka je popisována takto: Zážitek je nejlepší dárek. A takový únos je opravdu nezapomenutelný…

Internetový obchod Kasa.cz včera oznámil, že do své nabídky zařazuje i různé adrenalinové zážitky. Můžete si objednat let ve stíhacím letounu, ale v nabídce jsou i obyčejnější záležitosti, které lze různě přes Internet objednat už delší dobu. Řeč je například o kurzech potápění či jízdy na koni, projížďku na čtyřkolce nebo lekce golfu. Nás však v nabídce adrenalinových zážitků zaujal fingovaný únos. Nabídka je popisována takto: Zážitek je nejlepší dárek. A takový únos je opravdu nezapomenutelný zážitek. Máte kamarády se smyslem pro humor a pevnými nervy? Pak nechte někoho ze svých přátel unést. U nás máte tuto jedinečnou šanci. Zvláštní jednotka ho unese přesně podle Vašeho scénáře. To samozřejmě vyvolává řadu otázek. Nás především zajímalo, jestli jde jen o špatně formulovaný text nebo je skutečně možné objednat něčí fingovaný únos, byť tedy žertem, aniž by to dotyčná osoba věděla.

KL_HLASOVANI

Jitka Součková, marketingová manažerka Kasa.cz, nám potvrdila tu druhou možnost: Ano, lze objednat tento zážitek pro osobu, která o tom neví, v tom je ten vtip. Ale samozřejmě, že realizace únosu má své podmínky. Objednatel zážitku podepisuje prohlášení, že je s unesenou osobou prokazatelně v přátelském, nebo příbuzenském vztahu a tuto informaci si realizační tým prověřuje. Pokud osoba, která má být unesená, drží zbrojní pas, tak se únos nerealizuje. Okolí uneseného o akci s předstihem dobře ví a jsou také informování, jak celá akce proběhne. Dále je písemně informována Policie ČR a Městská Policie, že v daném místě a v danou hodinu proběhne únos a přesná trasa, kterou se bude unesený pohybovat až do cílové destinace. Komando používá airsoftové zbraně, které jsou věrnou kopií opravdových zbraní a nejsou nabité. Komando se prokazuje potvrzenou objednávkou od zadavatele únosu, který musí být v nejbližší blízkosti únosu. Podmínkou pro realizaci je také dobrý zdravotní stav. Zážitek není vhodný pro osoby se srdeční vadou, psychickými poruchami, nebo jinými zdravotními obtížemi.

Samozřejmě nás zajímal i názor právníka na takovou službu. Neznám přesně detaily a průběh takového prazvláštního kanadského žertíku, takže nemohu odpovědět konkrétně, ale obecně musím říci, že to skutečně může minimálně balancovat na hraně zákona a dost možná už spíš i za ní. Otázky také vyvolává způsob prověřování informací např. o zdravotním stavu, který se teoreticky může dostávat do střetu se zákonem na ochranu osobních údajů, uvedl pro Lupu oslovený právník Jan Mládek.

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: DVTV: exkluzivní smlouva s Economií

DVTV: exkluzivní smlouva s Economií

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína