Hlavní navigace

OpenOffice.org 3.0 slaví rekordní počet stažení

Jiří Macich ml.

Za první týden si nový kancelářský balíček OpenOffice.org 3.0 připsal více než tři miliony stažení, což je rekord v dosavadní historii této open source alternativy k MS Office. Stažení mohlo být víc, kdyby obrovský zájem o dlouho očekávanou novou verzi načas neposlal oficiální servery do kolen. Řada uživatelů tak využívala neoficiálních zdrojů jako je třeba česká Slunečnice.cz, odkud se stažení nezapočítávala, takže jejich skutečný počet bude podstatně vyšší. Navíc nemalá část uživatelů si…

Za první týden si nový kancelářský balíček OpenOffice.org 3.0 připsal více než tři miliony stažení, což je rekord v dosavadní historii této open source alternativy k MS Office. Stažení mohlo být víc, kdyby obrovský zájem o dlouho očekávanou novou verzi načas neposlal oficiální servery do kolen.

Řada uživatelů tak využívala neoficiálních zdrojů jako je třeba česká Slunečnice.cz, odkud se stažení nezapočítávala, takže jejich skutečný počet bude podstatně vyšší. Navíc nemalá část uživatelů si pravděpodobně počká na kopie z cover CD/DVD počítačových magazínů.

Za zmínku stojí, že 80 procent stažení z oficiálních zdrojů se týkalo verze pro Windows. Sice je to částečně dáno tím, že někteří uživatelé Linuxu si software opatřují z jiných zdrojů, ovšem také se potvrzuje, že OpenOffice.org je populární i na mainstreamové platformě, takže není divu, že se Microsoft snaží svou sadu Office zatraktivnit například různými slevami. (PC World.com)

Našli jste v článku chybu?
29. 10. 2008 10:42
Bloumal (neregistrovaný)
Rovněž mě to těší. V mém případě jsem na tom podobně, kromě pár dokumentů, co jsem kvůli nějaké pitomé makrovině nemohl v OO.org otevřít, tak vše dělám v OO.org. A je zajímavé, že si zatím nikdo na DOC uložený v OO.org nestěžoval, pokud ho vyžaduje. :) Docela velký problém u MS a jeho SW jsou jeho neprůhledné licence a podivné aktivace SW. Zvláště pro platícího a "legálního" uživatele je to celkem peklo se v tom vyznat. Proč se vlastně rozděluje na legální a nelegální/ilegální? To m…
29. 10. 2008 10:17
šarik (neregistrovaný)
Tak takhle je to. Dycky jsem sosl OO za 20 minut, ale trojku jsem tahal 3 dny. A těch 80% stažení od woknařů se mi líbí, že by konečně došli na to, že na to co běžný člověk potřebuje udělat to bohatě stačí?