Hlavní navigace

OpenOffice.org s podporou formátu OpenXML do roka

Jiří Macich ml.

Kancelářský balík OpenOffice.org bude mít rychlou a plnohodnotnou podporu souborového formátu Open XML do roka. Řekl to Michael Meeks, přední vývojář OpenOffice.org ve svém úvodním vystoupení na dnes začínající akci LinuxExpo, jejímž mediálním partnerem je mj. Lupa. S Open XML přišel Microsoft v novém balíku kancelářských programů Office 2007. OpenOffice.org zatím preferuje formát Open Document, s nímž si zase pro změnu standardně nerozumí MS Office. Současný OpenOffice.org podporuje jen starší…

Kancelářský balík OpenOffice.org bude mít rychlou a plnohodnotnou podporu souborového formátu Open XML do roka. Řekl to Michael Meeks, přední vývojář OpenOffice.org ve svém úvodním vystoupení na dnes začínající akci LinuxExpo, jejímž mediálním partnerem je mj. Lupa.

S Open XML přišel Microsoft v novém balíku kancelářských programů Office 2007. OpenOffi­ce.org zatím preferuje formát Open Document, s nímž si zase pro změnu standardně nerozumí MS Office. Současný OpenOffice.org podporuje jen starší souborové formáty Microsoftu (např. DOC, XLS) a podporu Open XML přináší jen jeho speciální edice od Novellu, která je ale dostupná výhradně pro Windows a není lokalizována do češtiny. (Root.cz)

Našli jste v článku chybu?
19. 4. 2007 9:52
hexx (neregistrovaný)
Asi ano. Nenadavam Microsoftu = patrim do Bohnic. Pardon, zapomnel jsem, ze dnes je modni nadavat Microsoftu :-)
18. 4. 2007 10:22
kolemjdoucí (neregistrovaný)
Nesmíte číst příspěvky pouze z jednoho úhlu pohledu - přečtěte si i odlišné názory a udělejte si vlastní úsudek. Pro srovnání doporučuji tento: http://blogs.msdn.com/brian_jones/archive/2007/02/20/beyond-the-basics.aspx Pak možná zjistíte, že věci nejsou černobílé.