Hlavní navigace

Opera Software si pochvaluje dosavadní dopad ballot screen

Jiří Macich ml.

Opera Software si pochvaluje účinky ballot screen, tedy obrazovky s nabídkou výběru webového prohlížeče pro uživatele Internet Exploreru, kterou si de facto vydupal u Evropské komise. Ballot screen se od začátku měsíce objevuje evropským uživatelům Windows XP, Windows Vista a Windows 7 coby aktualizace šířená přes Windows Update. Opera Software již dříve prezentoval zvýšený počet stažení svého prohlížeče Opera, ovšem tehdy mu bylo namítáno, že svou roli má i nově vydána Opera 10.50. Právě s…

Opera Software si pochvaluje účinky ballot screen, tedy obrazovky s nabídkou výběru webového prohlížeče pro uživatele Internet Exploreru, kterou si de facto vydupal u Evropské komise. Ballot screen se od začátku měsíce objevuje evropským uživatelům Windows XP, Windows Vista a Windows 7 coby aktualizace šířená přes Windows Update. Opera Software již dříve prezentoval zvýšený počet stažení svého prohlížeče Opera, ovšem tehdy mu bylo namítáno, že svou roli má i nově vydána Opera 10.50. Právě s jejím uvolněním (alespoň pro MS Windows) norská firma notně spěchala tak, aby byla vypuštěna spolu se spuštěním ballot screen.

Nyní se však Opera Software pochlubil detailnější statistikou a kromě nárůstu celkového počtu stažení oznámil, že zhruba polovina evropských stažení prohlížeče Opera 10.50 je realizována přes ballot screen. Opera Software v tom vidí důkaz, že při skutečné možnosti volby prohlížeče uživatelé minimálně zkouší alternativy za předinstalovaný prohlížeč. Otázkou však je, jestli většina stažení nezůstane pouze ve fázi uživatelského experimentu. Zajímavé tedy bude sledovat vývoj statistik prohlížečů na evropském trhu v následujících týdnech a měsících. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
22. 3. 2010 19:41
Sislik (neregistrovaný)
nezkousels nahodou odstranit tlacitka minimalizovat/obnovit/maximalizovat? :) jsem to neuspesne zkousel googlit
22. 3. 2010 18:39
Jirka (neregistrovaný)
No vidíš, milion lidí a milion povah a názorů k tomu. Mě zase chodí naprosto v pořádku a to jí ohýbám dost slušným způsobem. Takže takže... ;-) Co se týče zjednodušeného rozhraní - naopak to je pro změnu to, co nevyhovuje mě a táhne hodně lidí. Naštěstí v Opeře není nutné nic instalovat, stačí 2x kliknout a mám to v podbě v jaké chci.