Názory k článku
OSN (ITU) chce prý získat "mezinárodní kontrolu nad Internetem"

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.is.a.tor.exit.server.torland.me
23. 3. 2012 7:19 Nový

Cim to?

celé vlákno

Cim, ze kdyz uvidim vetu obsahujici slova "... staty jako ... X " kde X lze nahradit libovolnou kombinaci nazvu Rusko, Cina, Iran, Severni Korea, Belorusko ci Kuba, okamzite vim, v jakem duchu bude text clanku napsan?

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
23. 3. 2012 12:13 Nový

Re: Cim to?

celé vlákno

Asi to bude tím, že vlády těchto států mají velmi podobný pohled na to, co prospívá a škodí jejich občanům - a že spoluv tomto ohledu "drží basu". A že se ten pohled dost liší od převládajícího pohledu (ideálů) naší kultury.

drk
drk (neregistrovaný) 147.229.43.---
23. 3. 2012 13:18 Nový

Re: Cim to?

celé vlákno

No ještě v tom seznamu chybí USA a bylo by to skoro komplet..

Bohouš
Bohouš (neregistrovaný) ---.176.broadband7.iol.cz
23. 3. 2012 16:17 Nový

Re: Cim to?

celé vlákno

Občas taky Velká Británie (poskytnutí hesla k šifrovaným datům) a Francie (Hadopi)

Waseihou dot com

S tím už bychom opravdu měli něco začít dělat!

celé vlákno

Co můžeme my obyčejní tady dole dělat pro to, aby se něco takového nestalo? Představa že začnou blokovat jakoukoliv komunikaci je naprosto šílená a pro mě nepředstavitelná. Musí být možné něco dělat, to přece není možné jenom sedět a sledovat jak se svět pomalu řítí ke globálnímu korpátnímu fašismus!

Sice můžeme zkoušet vytvářet distribuovaná řešení založená na šifrování, ale pokud začnou statisticky vyhodnocovat veškerou komunikaci a zahazovat "bílý šum" tak ani toto nám nepomůže, snad jedině vlastní "pirátský" internet a satelity na oběžné dráze nebo pro začátek balónech ve vysokých vrstvách atmosféry...

Je třeba začít budovat vzthay s okolními národy a lidmy, abychom měli přátele se kterými budeme moci spolupracovat. Vytvořme si vlastní, nový, občanský, nezávislý, mezinárodní internet a spojme kultury, dopřejme nám všem možnost volné výměny informací a duševních statků které naše kultury definují, abychom se lépe poznaly.

Připravujme se na nový internet, mysleme, myslete i vy! Protože NĚKDO musí připravit plán B jak reagovat na takovýto dystopický scénář vývoje společnosti...

c
c (neregistrovaný) 88.103.252.---
28. 3. 2012 2:08 Nový

Re: S tím už bychom opravdu měli něco začít dělat!

celé vlákno

nehrotil bych to, pořád lepší osn než jen jeden její člen, ne?

Izak
Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---
2. 4. 2012 13:14 Nový

Re: S tím už bychom opravdu měli něco začít dělat!

celé vlákno

Pravo silnejsiho, kdyz nas bude mnoho a kazdy bude strilet olovo, tak nas budou brat vazne, ale je treba jich opravdu hodne popravit, aby bylo jasno, ze si zde nikdo nedela srandu.

Ban Jarta
Ban Jarta (neregistrovaný) 173.224.217.---
23. 3. 2012 7:45 Nový

ICANN a IANA

@Daniel Dočekal
> Do rukou ITU převést správu věcí, které doposud spravuje organizace jako je IANA (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers)

IANA -- Internet Assigned Numbers Authority
ICANN -- Internet Corporation for Assigned Names and Numbers

ICANN řídí IANu.

VfB
VfB (neregistrovaný) 188.122.212.---
23. 3. 2012 7:49 Nový

Zdenda

celé vlákno

opět se potvrzují slova Zdenka Pohlreicha o tom, že z Ruska k nám nikdy nic dobrého nepřišlo

Karel
Karel (neregistrovaný) ---.comhal.cz
23. 3. 2012 8:04 Nový

Re: Zdenda

celé vlákno

Ale jo. Občas sem doteče nějaká ta ropa a plyn. :-)))

kowy
kowy (neregistrovaný) 193.179.187.---
23. 3. 2012 8:23 Nový

Re: Zdenda

celé vlákno

A co je dobrého na ropě?

c
c (neregistrovaný) 88.103.252.---
28. 3. 2012 2:10 Nový

Re: Zdenda

celé vlákno

pokud není ruská ! bylo by vhodné rusy přepadnout a změnit ji na ropu americko-saudsko-arabsko-izraelskou

-
- (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
1. 4. 2012 14:36 Nový

Re: Zdenda

celé vlákno

chceš orat ručně? nebo nežereš?

vlaky
vlaky (neregistrovaný) ---.burdamedia2000.cz
23. 3. 2012 12:28 Nový

Re: Zdenda

celé vlákno

a to maju byt akoze jeho slova?
obavam sa, ze to skor ten smiesny chlapik niekde pocul ako dostal z vlastnej hlavy...

axel
axel (neregistrovaný) ---.191.124.189.o2inet.sk
26. 3. 2012 9:48 Nový

Re: Zdenda

celé vlákno

a zo zapadu: napoleon, marx, engels, odchovanec lenin a hitler

axel
axel (neregistrovaný) ---.191.124.189.o2inet.sk
26. 3. 2012 9:52 Nový

Re: Zdenda

celé vlákno

a ze zapadu napoleon, marx, engels ich potomek lenin a jeste hitler

Prcek
Prcek (neregistrovaný) ---.156.freebone.cz
23. 3. 2012 8:36 Nový

Konspirace neexistuje

celé vlákno

Slovo "konspirace" nebo "konspirační teorie" je nástroj manipulace. Je to jednoduchý způsob, jak odvézt pozornost od problému a vzbudit v tom, kdo myšlenku vznesl pejorativní pocit.

Takže převedeno na tento případ. Každý, kdo vysloví pochybnost o nezneužitelnosti internetu řízeném OSN (přičemž OSN = zájmové skupiny), bude označen jako zastánce konspiračních teorií, a tím zostuzen.

Konspirační teorie neexistují. Existují pouze věci, které se stanou nebo které se stát mohou. A to v budoucím, přítomném nebo minulém čase.

Unknown
Unknown (neregistrovaný) 78.108.103.---
26. 3. 2012 0:53 Nový

Re: Konspirace neexistuje

celé vlákno

Existuji vsak ruzne veci ci udalosti ruzne vytrhane z kontextu, pripadne umele "zasazene" do kontextu jinych a podporene "dukazy" v podobe manipulativne sestrihanych videi nasledne pak prezentovany na webovych strankach jako "uceleny material". To je to, cemu se souhrnne rika Konspiracni teorie.
A mate pravdu, odvadi to pozornost od zakladniho problemu a tim je nedostatek kontroly politiku aktivnimi obcany.

c
c (neregistrovaný) 88.103.252.---
28. 3. 2012 2:14 Nový

Re: Konspirace neexistuje

celé vlákno

omyl, konspirační teorie je prostě ta, která se aktuálně mocným nehodí do krámu i když je podložena úplně stejně věrohodně nebo i více než jiná konspirační teorie, která se nazývá tzv. pravdou

samozřejmě nejoblíbenější technika mocných je prostřednictvím jimi olvádaných konspiračních teoretiků do celé řady důkazů a faktů přimíchat něco pomateného a snažit se tak shodit pomocí této berličky teorii jako celek

Petr Holý aura:71
23. 3. 2012 8:37 Nový

wtf ??

celé vlákno

Takže nám radíte, raději nechat internet v rukou USA, než ho dát do rukou OSN, kde se o tom bude v radě bezpečnosti hlasovat a je slušná šance že to vždycky někdo bude "natruc" vetovat?

Opravdu Vám to přijde lepší?

Chápu, že rudé nebezpečí je zajímavý "argument", ale co nějakou trochu hlubší analýzu?

Proč zásadnější změna než PIPA/SOPA/ACTA?

Mimochodem proč by si majitel soukromé infrastruktury za její používání nemohl nechat platit? Vy snad jste nucen používat z internetu nějakou část, kterou vlastní stát?

Michal Jungmann aura:80
23. 3. 2012 8:57 Nový

Re: wtf ??

celé vlákno

> Mimochodem proč by si majitel soukromé infrastruktury za její používání
> nemohl nechat platit?

A Vy se domníváte, že tranzitním operátorům dnes nikdo za přenosové trasy neplatí? A proč by je pak budovali a provozovali? A za co?

V odkazovaném článku na WSJ je smysl případných _dalších_ poplatků popsán zcela lapidárně, cituji:

Allow foreign phone companies to charge fees for "international" Internet traffic, perhaps even on a "per-click" basis for certain Web destinations, with the goal of generating revenue for state-owned phone companies and government treasuries;

JJ
JJ (neregistrovaný) 86.86.132.---
23. 3. 2012 9:31 Nový

Re: wtf ??

celé vlákno

Ano, nechť je Internet raději v rukou USA než Ruska, Číny a podobných států. Podobně, ačkoli ze současných USA nejsem nijak nadšen, budu stále preferovat americký GPS/Navstar s jasnými pravidly před politikou ovládaným Galileem (pokud ho někdy dostaví).

Pokud jste si toho nevšiml, tak konkrétní realisaci toho dohledu a řízení by měla na starosti ITU. A v té neexistuje žádná rada bepečnosti a žádné právo veta.

On si dnes majitel infrastruktury nemůže za její používání účtovat? On má povinnost připojit někoho, kdo neplatí? On nemůže filtrovat provoz podle toho, jak se mu zachce (v rámci toho, k čemu se zaváže ve smlouvách se svými partnery a zákazníky)?

Mimochodem, nikdo Vám nebrání v tom, abyste si pronajal vlastní datové okruhy a zkusil vybudovat nějaký "paralelní internet", klidně na úplně jiných technických základech.

klacek
klacek (neregistrovaný) ---.as43234.net
24. 3. 2012 17:09 Nový

Re: wtf ??

celé vlákno

nedávno jsem se dověděl, že už asi 10let v ČR a 9let na SK je rozvíjená zcela soukromá síť Czfree.net. Každý se připojí skrze SVOU ifrastrukturu do CZfree.netu za SVOJE a tato část je JEHO. Praha je pokrytá prakticky celá. Kladno a směrem na Poděbrady je to taky pěkně husté. SK mapu nemá zveřejněnu(ut­vořenu).
Připojuje se od uzlu k uzlu přes Wifiny, někde mají kabely, někde světelné optické "kabely", někde dokonce pevné optické. Rychlost je poměrně dostačující(několik MB/s) a na svobodnou výměnu informací to myslím stačí.
Domnívám se, že když projde cenzura Inetu, tak se tato sít dovybuduje ve zbytku naších republik. A protože okraje budou mít možná problémy s rychlosti, tak se začnou prosazovat znovu jednodušší stránky místo těch někdy datových monster....

http://www.czfree.net

Když tak písněte poslancům, že si nepřejete omezování a logování sítě. A to i přesto, že se na to EU a svět bude dívat zle. Že nejsme malé děcka, co musí nechat vodit za ručičku a nebo aby na nás někdo dohlížel jak na malé děcka co si hrají na písku... Na teto adrese http://www.uloz.to/12905638/adresy-poslancu-k-28-1-12-txt najdeš seznam všech českých poslanců.
Vyber jednu polit.stranu(označ všechny mejly) a vlož je do adresního řádku(tam kde zadáváš mejl Komu) ve tvém pošťákovi, nebo přímo na webovém rozhraní.(je to 4-5 odeslaných zpráv).
Divili byste se, kolik poslanců odpoví a jsou těmito snahami také znechuceni a vystrašení. Potřebují ale podporu. Pokud je podpoří zájmové skupiny, tak bude podle zájmových skupin. Pokud my podpoříme naše poslance(zejména morálně), tak může být po našem. Budte k nim slušní, ale neoblomní.

gorbacov v kratasech
gorbacov v kratasech (neregistrovaný) ---.jablonka.cz
23. 3. 2012 9:14 Nový

svobodny internet

celé vlákno

nechat inet v rukou usa nebo osn je stejny prusvih. obe instituce nemaji rady demokracii jako takovou natoz svobodna media. inet je jejich posledni prekazka v boji se svobodnym, vzdelanym, uvedomelym volicem.

BobTheBuilder
BobTheBuilder (neregistrovaný) 2001:67c:1220:----:----:----:----:----
23. 3. 2012 10:42 Nový

Re: svobodny internet

celé vlákno

PIPA se lidem nelíbí, stejně jako Čínský firewall. Já mezi nimi vidím dost zřetelný rozdíl: PIPA neprošla, protože se lidem nelíbí, Čínský firewall navzdory tomu vesele funguje.

ASD
ASD (neregistrovaný) ---.muehlbauer.de
23. 3. 2012 11:26 Nový

Re: svobodny internet

celé vlákno

Cine nemame moc co vycitat. Mnohy operatory v UE maju svoje black listy, alebo dokonca white listy a rozhodne o tom nejaka sukromna firma ani nie stat. Zatial je to v EU v mensej miere a nie tak organizovane, ale bojim sa, ze casom v tomto Cinu dozeneme. S tym rozdielom, ze tam sa cenzuruje koli politike a tu sa bude cenzurovat koli peniazom.

c
c (neregistrovaný) 88.103.252.---
28. 3. 2012 2:20 Nový

Re: svobodny internet

celé vlákno

ten samej blacklist má i vyhledávač google, takže abyste byl cenzurován (zatím jen přes něj - ale hodně lidí už si naivně instaluje chrome) nepotřebujete na to ani toho operátora, který navíc drze zavádí cenzuru do regulovaného trhu

Marv-CZ
Marv-CZ (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
23. 3. 2012 11:41 Nový

Re: svobodny internet

celé vlákno

USA si už teď svévolně ruší domény, nutí firma špiclovat své uživatel a dodávat vládě nasbíraná data apod. Všechny tady ty návrhy zákonů se v podstatě snaží jen zoficiálnit to, co se už děje, aby se proti tomu nemohl náhodou někdo ohradit.

Miloslav Ponkrác aura:60
24. 3. 2012 4:45 Nový

Re: svobodny internet

celé vlákno

Stejně tak jako svévolně může rušit nebo zablokovat doménu CZ NIC. Stačí se podívat do pravidel a rozhodování rozhodčího soudu je jistě velkou „zárukou“.

Pokud chcete další materiál – doména aktualne.cz byla soudně zabavena původnímu vlastníkovi a předána centru – původní vlastník stačil jen valit bulvy.

A sám Lukačovič píše o lítém soudním boji o doménu sprace.cz, a utopil na její záchraně hodně prachů.

A tak bychom mohli pokračovat dále a dále. Český prostor je stejně špinavý v praktikách jako USA – nedělal bych si iluze. Ale na cizím dvorečku se dá vždy najít více špíny, i když je jí doma stejně.

Jurasek
Jurasek (neregistrovaný) ---.tabor.telecom.cz
23. 3. 2012 10:13 Nový

To uz si delaj p....

Jedna vec se vypiska a hned prileti nakej ko... s necim jinym a asi si mysli ze mu to projde! Kdy uz se ty sprominuti debilove naucej to ze todle nikdo nezkousne a vzdy budou proti vsichni krom tech prasat u koryta!

Zen
Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
23. 3. 2012 10:35 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Sarkozy je sice populista par excelance, ale v tomhle ma pravdu.

I kdyz nekomu to dojde az potom, co mu nekdo "popravi" (podle slovniku iDnes) nekoho blizkeho ciste jen proto, protoze mel "spatny" puvod.

Michal Kára
Michal Kára (neregistrovaný) ---.jablonka.cz
23. 3. 2012 10:41 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Nebuďte včerejší ;) Nejdřív se budou trestat návštěvy "teroristických stránek", pak třeba i "stránek popisujících, jak obejít ochranu proti kopírování" a nakonec "stránek podrývajících autoritu vlády, která nás neochvějně vede ke světlým zítřkům".

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
23. 3. 2012 12:24 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Pokud mezi uvedenými stránkami nevidíte zásadní rozdíly, tak je asi něco špatně... A pokud mezi nimi zásadní rozdíly vidíte, tak nechápu, proč si myslíte, že zákaz jednoho otevírá cestu k zákazu druhého...

Michal Kára
Michal Kára (neregistrovaný) ---.jablonka.cz
23. 3. 2012 12:30 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Zavést cenzurní systém je docela náročná věc, technicky i legislativně. Ale P na seznam cenzurovaných stránek pár dalších je už drobnost. (Aneb - říká vám něco termín "salámová metoda"?)

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
23. 3. 2012 13:41 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Ne, není to drobnost. To je jako kdybyste říkal, že když se jednou povolí trest smrti, je už jenom drobnost ho pak aplikovat i na dlužníky.
V demokratickém právním státě jsou totiž určité hranice neprolomitelné. To, z čeho tady vyslovujete obavy, by tedy bylo možné jen:
(A) tajně - na to by se ale velice rychle přišlo a odpovědné osoby by byly minimálně "odejity" (ale spíš potrestány),
(B) po totalitním převratu - v takovém případě by ale k cenzuře došlo tak jako tak, cenzurní mechanizmy se vždycky nějaké najdou. A hlavně: byly by tu podstatně horší problémy...

Michal Kára
Michal Kára (neregistrovaný) ---.jablonka.cz
23. 3. 2012 14:32 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Zapomněl jste na:

(C) Prolobováním příslušnou zájmovou skupinou

Ta poslední kategorie byla pochopitelně trochu hyperbola. Ale opravdu považuji za reálné, že v případě existence takového principu by bylo pro jednotlivé zájmové skupiny velmi lákavé pokusit se na seznam přidat další stránky ("warez" servery, sázkové weby v zahraničí, ... - abychom měli nějaké reálnější příklady).

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
25. 3. 2012 14:47 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Vy asi nežijte na zeměkouli, co? Žádné neprolomitelné hranice neexistují, není-li síla, která by jejich prolomení účinně odstrašila nebo dokonce potrestala.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
23. 3. 2012 16:06 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Ano, hlupaci jako vy tleskali i Hitlerovi, taky chtel jen zlikvidovat ty nebezpecne zidy.

c
c (neregistrovaný) 88.103.252.---
28. 3. 2012 2:30 Nový

Re: FAŠISMUS V PRAXI

celé vlákno

Během řeči na tiskové konferenci hned po ukončení obléhání v Toulouse řekl francouzský prezident, že kdokoliv, kdo pravidelně navštěvuje webové stránky „ospravedlňující terorismus“ nebo „vyznávající nenávist a násilí“ bude stíhán.

takže když budu sbírat důkazy proti extrémistům, budu stíhán? chtěl bych vidět toho soudce, který by takový výklad akceptoval

ale jako mokrý sen malého francouzkého adolfíka dobré..

a určitě i není celý ten teroristický čin náhoda a bylo to celé zmanipulované a ve skutečnosti za smrt těch lidí mohou ti, kdo chtějí tyto zákony a opatření prosadit (na potlačení proti vládnoucím mafiím bouřících se občanů - nově teroristů - se budou hodit)..

na to bych vsadil život svých nejbližších..

ims
ims (neregistrovaný) ---.91-127-81.t-com.sk
23. 3. 2012 11:15 Nový

mimo zákon

celé vlákno

treba schváliť zákon, ktorý umožní dať autorov nedemokratických návrhov do basy a vyobcovať ich z ľudskej spoločnosti!

c
c (neregistrovaný) 88.103.252.---
28. 3. 2012 2:33 Nový

Re: mimo zákon

celé vlákno

takový zákon už máme, bohužel se počet stíháných pachatelů rovná 0

DR
DR (neregistrovaný) ---.desire.se
23. 3. 2012 12:35 Nový

ITU to dementuje

celé vlákno

Na druhe strane ITU tvrdi ze nikdy nic takove v planu nemela:

http://www.theregister.co.uk/2012/02/22/fcc_wsj_itu/

Ale jeste urcite uvidime dalsi pokusy

DR
DR (neregistrovaný) ---.desire.se
23. 3. 2012 12:37 Nový

Abychom nezapomneli na data retention v CR

celé vlákno

Pokud jeste nekdo o tom neslysel, tak v CR se opet projednava novela zavadejici data retention. V prvnim cteni prosla 14.3.2012, vybor pro bezpecnost novelu jeste neprojednal.

Linky:

http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&t=615
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=615&CT1=0

PDF:

navrh zakona s duvodovou zpravou: http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=84557
platne zneni s vyznacenim zmen: http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=84559
navrhy vyhlasek (co se bude uchovavat): http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=84561
kompatibilita s pravem EU: http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=84563

petrib
petrib (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
24. 3. 2012 6:01 Nový

data retention v CR

celé vlákno

čtu tam zavedení podmínek pro uchovávání dat, výčet státních orgánů a právních podmínek k přístupu k datům a požadavek na smazání nepoužitých dat - to by mělo být v souladu s nálezem ÚS k původnímu zákonu č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a prováděcí vyhláškce č. 485/2005 Sb.
http://www.lupa.cz/clanky/data-retention-dostalo-stopku-uz-i-v-r/
nebo jaká je současná úprava a schované špeky?

MArtin
MArtin (neregistrovaný) 85.71.249.---
23. 3. 2012 14:05 Nový

Re: OSN (ITU) chce prý získat "mezinárodní kontrolu nad Internetem"

celé vlákno

Tak holt zrušíme internet a budeme si tvořit vlastní propojené sítě - like FreeNet ... spojující "komunitní" uživatele mezi sebou.
A do toho už nemají co kecat.

Ale oni si to stejně rozmyslí.
Pokud by lidé byli na svých právech omezeni, tak to zruší (internet) a veškerá ekonomika půjde do kopru ... a co je proti současná "krize". Pak už nebude žádná krize - pak už bude apokalipsa .... resp. budeme totálně v p...

Tak mě tak v souvislosti s tím napadá ... běžím koupit rýč, sazenice nějaké zeleniny, obilí, také krávu, kozu, králíky a slepice ... než odpojí ten internet ... jo a pak ještě do stavebnin objednat několik míchaček s betonem a ostnatý drát ... než mi začnou ostatní napadat království kde je ještě aspoň co jíst ... :-(

Prostě a jednoduše: Vypnutí internetu internetu = zmáčnutí jednoho tlačítka s nápisem OFF nad kterým je popisek "ZEMĚKOULE".

iveta
iveta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
23. 3. 2012 20:12 Nový

Re: OSN (ITU) chce prý získat "mezinárodní kontrolu nad Internetem"

celé vlákno

Přesné... jako v té pohádce, přeskakovat přes hranici země krále Miloslava...jak že se jmenovala ? Jo, Pyšná princezna. Jenže ta končila dobře, ale my nejsme v pohádce - bohužel.

privateer
privateer (neregistrovaný) ---.netbox.cz
23. 3. 2012 14:24 Nový

a vzhůru na vlny

celé vlákno

další pádnej argument proč si doma udržovat v provozu všechny moje radiostanice a skenery,klíče a nově RDS. Asi se úspěšně vrátíme k těmhle technologiím a bude se zase hrát hra na honěnou s rušičkama a jinejma libůstkama.Sice to může poslouchat prakticky kdokoliv,ale všechno má svoje řešení :)

Trident
Trident (neregistrovaný) ---.182.broadband4.iol.cz
26. 3. 2012 20:19 Nový

Re: a vzhůru na vlny

celé vlákno

Omyl. Kdo vydava povoleni radioamaterum? Statni organ! Dve cisla zpatky v magazinu 2600 byl pribeh o zaniku svobody internetu. Radioamateri byli prvni na rane hned potom co si vytvorili vlastni sit.
Sifrovani mozne neni, protoze to vam zabranuje prislusna licence.

Karel Marčík
Karel Marčík (neregistrovaný) ---.75.broadband12.iol.cz
23. 3. 2012 15:19 Nový

Svět v totalitě

celé vlákno

Je děsivé a znepokojující, jak k těmto skutečnostem mnozí z diskutujících lehkovážně přistupují. Začínají se stále více rýsovat obrysy nejen celosvětového potlačování svobody slova, ale i světové omezování základní lidské svobody a to vše primárně ze strany USA.
Téměř nikdo o tom nepíše, téměř nikdo o tom nemluví, jen občas se někde objeví článek jako tento a to je všechno. Co dělají novináři, komentátoři, různé spolky, občanská sdružení, poskytovatelé připojení k internetu, běžní občané? Odpověď si každý najde sám.

Zen
Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
26. 3. 2012 12:24 Nový

Re: Svět v totalitě

celé vlákno

Precetl jste si vubec ten clanek?

FYI: Cely je o snaze sebrat veskere pravomoci "vrahum z volstritu" a zavest na internetu "new world order" ...

Weber
Weber (neregistrovaný) ---.comtex.cz
23. 3. 2012 16:02 Nový

Revoluce???

celé vlákno

Zacatek toho vseho je v Korporacich.Mo­censke zrudy, co chteji ovladat vsechno a vsechny (nas). Svobodny internet je pro ne nepochybne hrozbou.. Nejlepsi by pro ne bylo, aby vedeli o kazdem, co kdo dela apd., tak jak to vidime ve scifi filmech..Mozna, ze uz nase deti nepoznaji, co je to svobodny internet.
Zajimalo by me, jestli jim to dovolime nebo jako vzdy mavnem rukou.
Nase zeme je znama tim, ze nadavame jenom u piva a v hospode, ale mozna ze se pletu..

orbital
orbital (neregistrovaný) 187.15.92.---
25. 3. 2012 19:04 Nový

Re: Revoluce???

celé vlákno

Korporace existuji kvuli pohodlnym lidem. Svobodny internet neni uz davno pro pro vsechny, ale vzdycky bude pro ty, kdo si ho vybojuji. Nechapu, proc by mela byt svoboda pro vsechny. Vetsina lidi dela naproste prd: chodi do skoly, pak do nejake prace, pak maji deti, pak milenky, pak duchod.

Dokud nebudou lidi dobrodruzni a nebudou schopni jit do neznama, tak s nima bude po zasluze orano. Kdo ma ale koule, ma svobodu za kazdeho rezimu. Neni lepsi a horsi rezim: vsechny jsou a budou fasisticke a nahoru se vzdycky vydrapou nejvic bezskrupulozni kreatury. Nema smysl se jima vubec zabyvat, to je slepa ulicka.

Zen
Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
26. 3. 2012 12:26 Nový

Re: Revoluce???

celé vlákno

Ovsem narchie take neni reseni. Tam vyhrava ten, kdo ma "nejvetsi bouchacku".

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
27. 3. 2012 8:38 Nový

Re: Revoluce???

celé vlákno

A ted vyhrava kdo? Aha, ten s nejvetsi bouchackou ...

JA
JA (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
23. 3. 2012 17:40 Nový

OMFG!

April je az pristi tyden, ale ani tak by na to asi clovek s mozkem neskocil ....... internet je soukromy, vsechny linky jsou soukrome, zkratka cela infrastruktura. Z cehoz vyplyva, ze stat do toho stejne nemuze kecat. Mozna tak nekde v Cine .......
Internet je naprosto nezavisly na vsech tech vyjmenovanych organizacich, ty se jen snazi o nejakou kontrolu, rozdeluji adresy a je jen na koncovem uziveteli (providerovi), jestli je bude respektovat nebo ne (o nejakem OSN ani nemluve). Kdyby se ICANN zprcil a treba zrusil vsechny root named servery, snazil se sebrat nekomu adresy a nevim co jeste, tak se na tyhle organizace vsichni vyserou, druhy den vznikne nova a po tech starych nestekne ani pes!

Martina
Martina (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
23. 3. 2012 19:02 Nový

Mezinárodní kontrola nad internetem.

Jdu blejt.
Popravdě, k čemu by kontrola vedla? Miliony lidí by nic nezaznamenaly, nic s nimi nehýbe. Podívají se sem tam na nějaké video, bulvár, budou nadávat, že si musí začít připlácet na něco, co dříve nemusely, toť vše. A miliony lidí, kteří by chtěly něco změnit, upozorňovaly by na nepravosti a chtěly by se dohodnout na společné demonstraci, by byly odstřihnuty od vzájemné komunikace. Takže se bude muset vymyslet další nový nápad, přišly telefony, překonal je internet, internet se interně znásobil sociálními sítěmi. Teď bude asi muset vzniknout něco dalšího, abychom nemuseli dělat krok zpátky a předávat si šifry v papírových ruličkách a samizdatovat.
Jdu zas blejt.

Пролета́рий
Пролета́рий (neregistrovaný) ---.is.a.tor.exit.server.torland.me
23. 3. 2012 19:51 Nový

Ano!

celé vlákno

Jakakoliv snaha odstranit vliv imperialistickych USA na Internetu je samozrejme vitana. Jakym pravem si ti vrazi z wallstrytu osobuji pravo kontrolovat deni na Internetu a hrat si na svetoveho policajta? Veskera kontrola a moznost zasahovat do deni na Internetu mela byt USA jiz davno odebrana a predana do rukou OSN ci jineho nezavisleho svetoveho sduzeni kde namaji USA vliv a je celosvetovou ostudou ze se tomu tak dosud nestalo.

Anonym
Anonym (neregistrovaný) ---.uhk.cz
26. 3. 2012 13:02 Nový

Re: Ano!

celé vlákno

OSN není nezávislé, protože ho sponzorují velké korporace, viz. již jeho založení!!

Marek Demčák aura:76
24. 3. 2012 0:27 Nový

Rezoluci!

Já myslím, že OSN by měla vydat rezoluci o tom, že je zapotřebí nějak regulovat internet, aby se zabránilo nežádoucím vlivům. Vlk by se nažral a koza by zůstala celá.

maťo
maťo (neregistrovaný) 91.148.16.---
24. 3. 2012 3:54 Nový

haha

trapné dobrú noc :)