Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Otevřenost - zhouba Microsoftu.

Pavel F.
Pavel F. (neregistrovaný) ---.pilsfree.net
14. 4. 2010 23:22

Re: Proč nepoužívám SMS a mobil používám jen k volání?

celé vlákno
Bavíme se snad o tom, že Apple něco zakazuje na svém HW. Takže se opět ptám, který OS nebo aplikaci nemohu na svém macbooku spustit?
Když už jste nakousl opačné téma, tak ten zákaz provozu Mac OS X na jiném HW než od Applu má své opodstatnění. Zákazníci Applu jsou zvyklí, že když si koupí HW&SW od Applu, tak to bude odladěné a musí řešit minimum problémů s kompatibilitou, ovladačemi, atd. Na tomto faktu staví Apple svoji politiku a zákazníci Applu to vyžadují (a jsou ochotni si připlatit).
V okamžiku, kdy by Apple povolil provoz OS na kterémkoliv PC, tak se dostane do stejných sraček jako MS (každý řekne jen "padly mi wokna", ale že je shodily ovladače např. USB modemu nebo grafiky, to už nikdo neřekne) a tím by Apple přišel o punc spolehlivějšího dodavatele "ekosystému Apple HW & Apple SW" než konkurenti (kteří nabízí svoje HW & Microsoft SW).
Nicméně Apple mi rozhodně nezakazuje na svém macbooku nainstalovat třeba Windows 7 a dokonce mi ještě dodá ovladače na všechna zařízení v mém nb pro daná Windows.
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul