Hlavní navigace

Ovi Store podporuje Premium SMS, AppStore zase zkušební verze aplikací

Jiří Macich ml.

Ovi Store, tedy portál s aplikacemi pro chytré telefony od společnosti Nokia, rozšířil paletu dostupných platebních metod. Původně bylo možné uhradit poplatek za placené aplikace jen platební kartou. V současnosti již lze využít i Premium SMS (kdy se cena aplikace odečte z kreditu nebo je paušálním zákazníkům zahrnuta do měsíčního vyúčtování). To je dobrá zpráva hlavně pro české zákazníky, kteří jsou na Premium SMS vcelku zvyklí. Nokia slibovala podporu Premium SMS už letos v březnu, když Ovi…

Ovi Store, tedy portál s aplikacemi pro chytré telefony od společnosti Nokia, rozšířil paletu dostupných platebních metod. Původně bylo možné uhradit poplatek za placené aplikace jen platební kartou. V současnosti již lze využít i Premium SMS (kdy se cena aplikace odečte z kreditu nebo je paušálním zákazníkům zahrnuta do měsíčního vyúčtování). To je dobrá zpráva hlavně pro české zákazníky, kteří jsou na Premium SMS vcelku zvyklí. Nokia slibovala podporu Premium SMS už letos v březnu, když Ovi Store uváděla na český trh jako Ovi Obchod.

Novinku z posledních dnů hlásí i AppStore, praotec všech současných portálů s aplikacemi pro chytré mobily. Apple konečně zavádí možnost vyzkoušet si aplikace před jejich nákupem. Jak upozornil například americký PC World, nově je dostupná sekce Try Before You Buy, kde mohou vývojáři zveřejňovat zkušební verze svých placených aplikací. Apple tak konečně vyslyšel přání uživatelů, kteří po možnosti nezávazného vyzkoušení placených aplikací dlouhodobě volali a často právě na absenci této možnosti svalovali své softwarové pirátství.

Našli jste v článku chybu?
12. 8. 2010 12:34
DD (neregistrovaný)
To neni pravda. Lite verze a Full verze jsou 2 ruzne aplikace, ktere musi vytvorit sam programator. Lite verze ti bude fungovat porad ale ma omezene funkce. Kdezto Try Before Buy - dostanes plnou aplikaci treba na 7dni, pak ti prestane fungovat. Takze si po dobu 7mi dnu budes moci vyzkouset veskere funkce. Jasne ze treba u her to vetsinou splni Lite verze, ale treba u navigaci je troska problem vybrat si tu spravnou kdyz to nezkusis, a nedovedu si predstavit jak by mela vypadat Lite verze naviga…
11. 8. 2010 15:22
sarsonj (neregistrovaný)
To preci neni nic noveho - Lite verze aplikaci jsou na AppStore uz nejakou dobu (skoro od zacatku). Jedine, co Apple nyni udelal, ze pro lite verze zavedl specialni sekci. To je vse.