Hlavní navigace

Patrick Zandl zvažuje budoucnost Marigolda

Aleš Miklík

Ačkoliv jeden z nejznámějších blogů na českém Internetu, Marigold Patricka Zandla, poměrně nedávno ukončil svůj provoz, jeho budoucnost je podle všeho do značné míry ještě otevřená. Archivy textů, které měly být původně zrušeny, jsou ve skutečnosti veřejně přístupné. Jak nám Patrick Zandl prozradil, hledá nyní software, který by mu umožnil vytvořit statické zrcadlo serveru tak, aby odkazy zůstaly funkční a archiv nadále přístupný, avšak nebylo by možno přidávat příspěvky a podobně. Doména je…

Ačkoliv jeden z nejznámějších blogů na českém Internetu, Marigold Patricka Zandla, poměrně nedávno ukončil svůj provoz, jeho budoucnost je podle všeho do značné míry ještě otevřená. Archivy textů, které měly být původně zrušeny, jsou ve skutečnosti veřejně přístupné. Jak nám Patrick Zandl prozradil, hledá nyní software, který by mu umožnil vytvořit statické zrcadlo serveru tak, aby odkazy zůstaly funkční a archiv nadále přístupný, avšak nebylo by možno přidávat příspěvky a podobně. Doména je zaplacena do konce příštího roku a pak se prý „uvidí“.

Až dodělám resty, co se mi nahromadily, tak se nad tím nějak vážně zamyslím, ale zatím si říkám, že to nedělat raději vůbec, než mizerně, řekl nám Patrick Zandl, avšak k variantě, že by Marigold zmizel úplně, zároveň dodává: Tězko říct. Znáte to, už dneska dumám nad tím, že bych měl blognout, jak se žije bez blogu :-)

Našli jste v článku chybu?
7. 1. 2006 6:53
Lad32 (neregistrovaný)
...je škoda, že Marigold se odmlčel. Rád jsem jej navštěvoval, bude chybět. Když Patrik "vyhrožoval" že jej opustí, myslel jsem že je to jen takové plácání a hecování se. Je to předse úspěšné dílo! A bum, po Novém roce je Web nedostupný. Inu, sebevědomí autorovi určitě nechybí. Co by jiní dali zato, kdyby jejich blog byl jen zčásti tak úspěšný. A Marigold zhasnul jen to fiklo.
5. 1. 2006 0:04
um.Trip (neregistrovaný)
jj marigold.cz stál vždycky za nic. Tam nejsou takové ty hlubokomyslné články jako "Serious Sam 2 - brutální sranda" nepíše ho autor "skělého" RS Blog:CMS atd. ... Lidská arogance nezná mezí. Zvlášť od totalisty neshopného přijmout názor jiných, diskutovat o nich, nebo dokonce uznat vlastní chybu. P.S. Já vím jsem uhrovitý puberťák, ... :)