Hlavní navigace

Pavel Koutský: piráti pomáhají českému trhu s e-knihami

Patrick Zandl

Na sesterském serveru Root vyšel rozhovor se zakladatelem vydavatelského startupu Freetim(e)publishing Pavlem Koutským. Jaký je trh elektronických knih?

Freetim(e)publishing vydává knihy výhradně elektronicky, za sebou má první tři, další chystá. Prodává bez DRM, protože uživatelé se DRM bojí, nechtějí jej. Navíc má Česko unikátní pozici, kdy pirátství je zatím spíše šedá než černá zóna a „knižní piráti“ sami propagují knihy, které vyšly elektronicky, jejich elektronické verze nezveřejňují. Tuhle šanci by bylo škoda prohospodařit neuváženými zásahy, soudí Pavel Koutský v rozhovoru.

Elektronických knih se ovšem prodávají zatím malá množství, celkem vydavatelství prodalo stovky kusů.

Na Lupě si můžete přečíst náš nedávný rozhovor s Filipem Mikešem, vedoucím obchodního oddělení jednoho z největších českých vydavatelů Paseka.

Našli jste v článku chybu?
26. 11. 2011 19:04
eee (neregistrovaný)

To se pletes, ty hnido chamtive luzy. Cestny clovek zaplati i za to, co si muze ukrast.

24. 11. 2011 14:40
naletěljsem (neregistrovaný)

Chtěl jsem koupit Steva Jobse na Ereading.cz - 350 Kč je tedy na ebook docela dost, tištěný je sice o dost dražší, ale - na ulož.to je Jobsův životopis zadarmo v epubu a isbn je stejné jako na eReadingu. Má smysl ebooky vůbec kupovat? Jen blbec by platil 350 kč za něco co si může zadarmo stáhnout.