Pentagon výrazně posílí tým pro oblast kybernetické bezpečnosti

Americké ministerstvo obrany plánuje v následujících letech podstatně personálně posílit oddělení, které má na starosti kybernetickou bezpečnost země.

Představitelé amerického ministerstva obrany oznámili, že v následujících letech zvýší počet zaměstnanců, kteří se v Pentagonu zabývají obranou proti kybernetickým útokům, ze současných 900 na 4900. Američané tak reagují na rostoucí zranitelnost svých strategických počítačových sítí vůči hackerským útokům ze zahraničí. Už loni v říjnu americký ministr obrany Leon Panetta prohlásil, že Spojeným státům hrozí kybernetický Pearl Harbor.

Panetta varoval, že případný útok by mohl vyřadit z provozu elektrickou rozvodnou síť, vládní počítačové systémy. Útočníků by se také mohlo například podařit získat kontrolu nad jedoucími vlaky a případně je využít k teroristickým útokům či kontaminovat zdroje pitné vody.

Panetta zmiňoval jako jeden z příkladů srpnový útok na počítačovou síť saudské státní petrolejářské společnosti Saudi Aramco. Hackeři tehdy vyřadili z provozu více než 30 tisíc počítačů. Představitelé amerických tajných služeb později oznámili, že jsou stále více přesvědčeni, že za útokem stojí Írán.

Posílený tým na ministerstvu obrany bude mít na starosti hledání a trénování specialistů pro boj s kyberterorismem. Pentagon ale počítá také s tím, že tito specialisté se budou ve větší míře než dosud podílet na útočných počítačových operacích proti zahraničním nepřátelům

EBF16

Zpráva o personálním posílení přichází jen týden poté, co ruský prezident Vladimir Putin nařídil tamní tajné službě FSB, aby posílila ochranu země proti kybernetickým útokům. Putin požaduje, aby FSB vytvořila systém, který dokáže takové útoky odhalovat, ale hlavně bude schopný jim v co největší možné míře předcházet. Tajná služba současně dostala za úkol zintenzivnit v této oblasti spolupráci s ostatními státními orgány a zahraničními zpravodajskými službami.

Zdroj: The Washington Post

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »