Hlavní navigace

Petice za "internet bez cenzury"

Redakce

V reakci na připravovanou novelu zákona o loteriích s přílepkem § 2a, který má změnit zákon o službách v informační společnosti, čímž by fakticky zavedl v tomto státě cenzuru internetu, vznikla petice, adresovaná poslancům parlamentu. Pokud si myslíte, že internet by měl zůstat svobodný a neutrální, můžete ji podepsat na adrese internetbezcenzury.cz.

V reakci na připravovanou novelu zákona o loteriích s přílepkem § 2a, který má změnit zákon o službách v informační společnosti, čímž by fakticky zavedl v tomto státě cenzuru internetu, vznikla petice, adresovaná poslancům parlamentu.

Pokud si myslíte, že internet by měl zůstat svobodný a neutrální, můžete ji podepsat na adrese internetbezcen­zury.cz.

Do závěrečného čtení zbývají necelé 3 dny, času tedy není nazbyt!

Našli jste v článku chybu?
19. 6. 2011 14:23

To není pravda. Pokud se podaří vytvořit dostatečný mediální tlak (jehož součástí je i petice s tisíci podpisy), tak se někdy podaří nějaké věci zarazit. Úplně nejhorší je nedělat nic, psát, že takovýhle věci nemaj cenu a že stejně nemůžeme nic ovlivnit. Jsi názorná ukázka toho proč u nás nefunguje občanská společnosta, bez který si ti u moci můžou dělat prakticky co se jim zlíbí. Jen v posledních pár měsících schválili dva protiústavní zákony (o dalších aspoň zatím nevím) a schvalují další. Ten…