Hlavní navigace

Počet abonentů O2TV začal klesat, za poslední tři měsíce o pět tisíc

Jiří Macich ml.

IPTV službě O2TV se nedaří a v absolutních číslech začala přicházet o abonenty. Telefónica O2 zveřejnila finanční výsledky za první pololetí tohoto kalendářního roku a zároveň tedy i za jeho druhé čtvrtletí. Na jeho konci měla O2TV celkem 133 000 abonentů. V meziročním srovnání vykazuje pořád růst, ovšem tentokrát pouze o 0,4 procenta. V prvním čtvrtletí tohoto roku měla celkem 138 000 abonentů. Stejné číslo Telefónica O2 hlásila i na konci čtvrtého kvartálu minulého kalendářního roku.

IPTV službě O2TV se nedaří a v absolutních číslech začala přicházet o abonenty. Telefónica O2 zveřejnila finanční výsledky za první pololetí tohoto kalendářního roku a zároveň tedy i za jeho druhé čtvrtletí. Na jeho konci měla O2TV celkem 133 000 abonentů. V meziročním srovnání vykazuje pořád růst, ovšem tentokrát pouze o 0,4 procenta. V prvním čtvrtletí tohoto roku měla celkem 138 000 abonentů. Stejné číslo Telefónica O2 hlásila i na konci čtvrtého kvartálu minulého kalendářního roku.

Je tedy zřejmé, že se v posledních měsících růst celkového počtu abonentů zastavil a nyní začal klesat. Důvod? Můžeme jen spekulovat. Mnohé české domácnosti musely začít více šetřit, zvyšuje se konkurence mezi placenými službami a také se z postupující digitalizací zpestřuje nabídka volně dostupných pozemně vysílaný kanálů. Perličkou je, že Telefónica O2 chtěla mít 150 000 abonentů své IPTV služby již před dvěma lety. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
23. 11. 2010 21:50
krakonoš (neregistrovaný)

DSL se nemá kam rozvíjet, protože to, co má Telekomika od začátku 90. let zahrabané v zemi žádný další rozvoj neumožní, naopak se stoupající penetrací DSL linek v kabelu se značně zvyšuje zarušení, což vede k poruchám a snižování rychlosti. Takže v ČR je AžDSL nejvyšší možné maximum a cesta k lepším službám přes metalické kabely s XN čtyřkami prostě nevede. Jediné, co je perspektivní, jsou koaxy (UPC), optika, nebo bezdrát.

9. 8. 2010 14:34
Bylo by to pěkné, bylo by to logické a bylo by to bezkonkurenční a - nikdy se to nestane (alespoň ne v blízké době). Operátoři obecně jsou nenažraní a O2 navíc teď dokonce bude (možná už dokonce zrušila) zvýhodnění tarifů k 02TV. O něčem takovém co tady popisujete si opravdu můžeme nechat jen zdát.