Hlavní navigace

Počet bezkontaktních platebních karet MasterCard vzrostl letos v Evropě o více než polovinu

Martin Vyleťal

V letošním roce došlo k nárůstu počtu bezkontaktních platebních karet MasterCard o více než 50 procent. Například v sousedním Polsku je polovina platebních karet MasterCard a Maestro vybavena technologií PayPass, která umožňuje bezkontakní platby. V Česku podle Richard Walitzy, ředitele pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko, nabízí nebo velmi brzy začne nabízet platební karty s technologií PayPass deset bank.

V letošním roce došlo k nárůstu počtu bezkontaktních platebních karet MasterCard o více než 50 procent. Například v sousedním Polsku je polovina platebních karet MasterCard a Maestro vybavena technologií PayPass, která umožňuje bezkontakní platby.

V Česku podle Richard Walitzy, ředitele pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko, nabízí nebo velmi brzy začne nabízet platební karty s technologií PayPass deset bank.

Počet PayPass terminálů se tento rok více než zdvojnásobil a každý nový nebo vyměněný terminál přijímá PayPass. Dá se říci, že PayPass se stává standardem, uvedl Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

Našli jste v článku chybu?
20. 12. 2012 11:25
lucie černá (neregistrovaný)

@Mithril >> proti zneužití této karty ručí banka 100% "ukradené" částky.

Připomenu naivním nadšencům tvého druhu, že když banky zaváděly platební karty, účtovaly nulu korun za transakci. Garantuji ti, že když 90% zákazníků bude používat bezkontaktní karty, žádná banka nebude ručit za 100% "ukradené" částky.

20. 12. 2012 9:04
x (neregistrovaný)

Tak az se budete s bankou o tech 100% dohadovat, dejte vedet ... mozna po 10letech soudu i vyhrajete.