Hlavní navigace

Podíl Seznamu mezi vyhledávači klesl, Google posiluje

Patrick Zandl

Podíl vyhledávače Seznam.cz se podle statistik monitorovací služby Navrcholu.cz za období od června do října 2008 snížil o téměř dva procentní body z původních 62,8 % na 60,9 %. Pozice vyhledávače Google oproti tomu během sledovaného období posílila. Z původních 28,9 % se za poslední dvě sledovaná období, tedy od října 2007, jeho podíl zvýšil o téměř čtyři procentní body až na 32,6 %. Google tak již dosahuje na třetinu českého vyhledávání, přičemž Česká republika je jednou z pěti zemí, kde nemá…

Podíl vyhledávače Seznam.cz se podle statistik monitorovací služby Navrcholu.cz za období od června do října 2008 snížil o téměř dva procentní body z původních 62,8 % na 60,9 %.

Pozice vyhledávače Google oproti tomu během sledovaného období posílila. Z původních 28,9 % se za poslední dvě sledovaná období, tedy od října 2007, jeho podíl zvýšil o téměř čtyři procentní body až na 32,6 %. Google tak již dosahuje na třetinu českého vyhledávání, přičemž Česká republika je jednou z pěti zemí, kde nemá v oblasti vyhledávání majoritní podíl.

Je však také třeba zmínit, že reálný podíl vyhledávače Google je vyšší, protože jeho vyhledávání využívá také Atlas.cz. V nejbližší době chystá přechod na stejnou technologii i Centrum.cz, což pozici Googlu ještě posílí. (tisková zpráva Navrcholu.cz)

Našli jste v článku chybu?
27. 11. 2008 17:28
Patricku, když v jednom článku udáváš vývoj Seznamu o dvě procenta za jedno období a vzápětí vývoj Google o čtyři procenta, měl bys zdůraznit, že porovnáváš dvě různá období. Kdyby to bylo férové, porovnával bys stejná období. A tam by buďto vyšlo, že Seznam poklesl o 2 a Google stoupnul o 2 a půl, nebo by vyšlo, že Seznam poklesl o 1,5 a Google stoupnul o 2,5. To by bylo v pořádku. Když ale porovnáváš 2 a 4, tak to vypadá, že chceš Seznam poškodit. Aneb vybíráš si z velké tabulky jenom ta čí…
26. 11. 2008 11:41
franta (neregistrovaný)
podle toho co v posledni dobe seznam predvadi bych se nedivil kdyby klesl na 0, o takovem nepatrnem klesnuti muze seznam mluvit jako o obrovskem uspechu.