Hlavní navigace

Podle brazilského soudu by se měl YouTube odstavit

Jiří Macich ml.

Brazilská modelka Daniela Cicarelli se u soudu domáhala odstranění choulostivého videa ze serveru YouTube, který před časem koupil Google. Video zachycující jmenovanou modelku s jejím přítelem při radovánkách na pláži administrátoři několikrát odstranili, ovšem stejně se na YouTube znovu objevilo. Brazilský soud rozhodl, že pokud nebude odstraněno jednou pro vždy, YouTube musí být odstaven z provozu. Kuriozní je, že prakticky neexistuje možnost jak donutit Google coby americkou společnost k…

Brazilská modelka Daniela Cicarelli se u soudu domáhala odstranění choulostivého videa ze serveru YouTube, který před časem koupil Google. Video zachycující jmenovanou modelku s jejím přítelem při radovánkách na pláži administrátoři několikrát odstranili, ovšem stejně se na YouTube znovu objevilo. Brazilský soud rozhodl, že pokud nebude odstraněno jednou pro vždy, YouTube musí být odstaven z provozu. Kuriozní je, že prakticky neexistuje možnost jak donutit Google coby americkou společnost k podrobenní se rozsudku brazilského soudu. (CDR Info)

Aktualizace 16:45: Brazílie blokuje YouTube. Došlo ke globálnímu zablokování serveru na DNS úrovni. Mnoho brazilských uživatelů ale tento postup rozlítil a protestní akce se už začínají rozbíhat.

Našli jste v článku chybu?
8. 1. 2007 19:22
Alfik (neregistrovaný)
http://video.google.com/videoplay?docid=6749424639038907367
8. 1. 2007 16:15
Flasi (neregistrovaný)
Tak prvně tady Tutti napíše, že se dá to video sehnat na mnoha jiných místech. Potom FK naznal, že to nestačí a hodí sem přímo link na vyhledání googlem. A nakonec Oli usoudí, že ani to nestačí a dá sem přímo link na to video, i když je to třetí odkaz v tom hledání googlu. :-) Mám dotaz. Umožňuje Lupa do komentářů vložení embedded videa? Lze tudíž čekat ještě čtvrtý příspěvek, který mi to rovnou přehraje?