Hlavní navigace

Podpora Windows XP stojí pětkrát tolik co podpora Windows 7

Daniel Dočekal

Pokud budete věřit studii od IDC, jsou Windows XP ve firmách celoročně pětkrát nákladnější, než Windows 7. Studie je součástí snahy Microsoftu přesvědčit (příliš velké) množství firem, aby opustili starou (ale z jejich pohledu stále dobrou) platformu a přešli na novější Windows. Microsoft svá Windows XP kompletně odepíše až v dubnu 2014, třináct let po uvedení na trh.

Pokud budete věřit studii od IDC, jsou Windows XP ve firmách celoročně pětkrát nákladnější, než Windows 7. Studie je součástí snahy Microsoftu přesvědčit (příliš velké) množství firem, aby opustili starou (ale z jejich pohledu stále dobrou) platformu a přešli na novější Windows. Microsoft svá Windows XP kompletně odepíše až v dubnu 2014, třináct let po uvedení na trh.

Podle studie používá 42 % uživatelů Windows mimo domácnosti stále používá Windows XP. A pokud bude pokračovat stávající trend přechodu na Windows 7, bude v roce 2014 na světě stále Windows XP v 14 % případů.

IDC uvádí, že na Windows XP je potřeba vynaložit ročně 13 hodin práce technické podpory na jeden počítač, u Windows 7 jde o 2.3 hodiny. A pokud tedy máte 230 počítačů s Windows 7, můžete ušetřit jednoho zaměstnance.

Našli jste v článku chybu?
27. 5. 2012 12:02

2,3 hodiny práce ročně na jedno PC? To by platilo za předpokladu, že by to bylo PC sekretářky, která si počítač zapíná leda tak na karty a Facebook... Dle mých zkušeností je to u Win7 horší, než z Winxp, XP jsou odladěné, chyby relativně vychytané. Když si vzpomenu, jak jsme z počátku bojovali s padáním Office 2010 na Win7 64bit, tak jenom přijít na to, co ty náhodné pády způsobovalo, trvalo mnohem déle, než nějaké 2,5 hodiny, nebo 13 hodin... A fakt, že Office 2010 odmítá některé dokumenty kore…

27. 5. 2012 10:11
ííůů (neregistrovaný)

Jo, MS se snaží tak, že i po 2014 se přejde na Win7, protože po metroidním hybridu bez Aera Win8 neštěkne ani pes, a bude nová "studie", kde se budou BFU a BFU ve firmách přesvědčovat, že 5x víc podpory je potřeba na Win7 než na Win8. Jedině snad, že by 1. bylo možno metro vypnout, 2. vrátit aero, 3. se z toho poučili, a Win9 byl zase systém pro uživatele (co chtěj uživatelé), a ne pro MS (co chce MS).