Hlavní navigace

Pohnou se ledy s platebními kartami na Internetu?

Aleš Miklík

Placení kartou na Internetu není v České republice příliš rozšířeno, dílem kvůli obavám zákazníků ze zneužití platebních údajů, dílem slabou podporou ze strany bank. Situace se však možná již brzy změní, protože jak píše Martin Lér na svém blogu, Česká spořitelna hodlá od ledna umožnit platby na Internetu svým kartám Visa Electron. Přidá se tak k ČSOB, která to umožňuje svým klientům již od října. Uvidíme, zda to něco na stávající situaci s malým využíváním platebních karet změní. Přeci jen,…

Placení kartou na Internetu není v České republice příliš rozšířeno, dílem kvůli obavám zákazníků ze zneužití platebních údajů, dílem slabou podporou ze strany bank. Situace se však možná již brzy změní, protože jak píše Martin Lér na svém blogu, Česká spořitelna hodlá od ledna umožnit platby na Internetu svým kartám Visa Electron. Přidá se tak k ČSOB, která to umožňuje svým klientům již od října. Uvidíme, zda to něco na stávající situaci s malým využíváním platebních karet změní. Přeci jen, stálo by to za to – dobírka je sice osvědčená, ale stále více pozadu za dnešní uspěchanou dobou.

Našli jste v článku chybu?
7. 12. 2005 9:12
hexen (neregistrovaný)
Nejake prodlevy kvuli dobirce mi ani moc nevadi - casto totiz ceske internetove obchody zbozi stejne nemaji na sklade, takze si myslim ze si clovek spise pocka na tohle. A pokud si objednavate neco vetsiho, obvykle platite primo dopravni sluzbe - v hotovosti. V jednom nejmonovanem obchode obcas neco koupim na dobirku - a druhy den po objednani to mam doma. To zas neni tak spatne !