Hlavní navigace

Policie České republiky hlídkuje v Second Life

Karel Wolf

Policie ČR otevřela ve virtuálním světě Second Life svoji první služebnu. Ta je součástí projektu společnosti Beneta, československého města Bohemia. Obyvatelům Bohemie je zde k dispozici několik vybraných strážců zákona a prostředí služebny představuje kopii reálných služeben zrekonstruovaných v roce 2007 v rámci Projektu P1000. „Chtěli jsme ve virtuálním světě Second Life vybudovat prostředí hodné Police ČR,“ prohlásil Petr Židek, manager Projektu P1000. Strážníci na služebně ovšem nebudou k…

Policie ČR otevřela ve virtuálním světě Second Life svoji první služebnu. Ta je součástí projektu společnosti Beneta, československého města Bohemia. Obyvatelům Bohemie je zde k dispozici několik vybraných strážců zákona a prostředí služebny představuje kopii reálných služeben zrekonstruovaných v roce 2007 v rámci Projektu P1000. „Chtěli jsme ve virtuálním světě Second Life vybudovat prostředí hodné Police ČR,“ prohlásil Petr Židek, manager Projektu P1000. Strážníci na služebně ovšem nebudou k dispozici nonstop, ale pouze v pevně vymezeném časovém intervalu, který byl pro zkušební provoz nastaven mezi 19. a 21. hodinu.

Vkrádá se otázka, jako funkci vlastně mohou zastávat reální policisté v rámci komerčního online projektu. Základním úkolem virtuální policie by mělo být poskytování informací. Zároveň se také chystá nabídka různých občanských kurzů a přednášek pro obyvatele virtuálního města. „Moderní doba si žádá nový přístup, proto jsme se rozhodli vybudovat moderní policejní služebnu také v Second Life,“ uvedl policejní prezident Oldřich Martinů. Projektu nezbývá než popřát více štěstí, než kolik ho potkalo osamělý monument O2, který se ve virtuální Bohemii také nachází.

(Projekt P1000)
Našli jste v článku chybu?
29. 5. 2008 21:29
sartori (neregistrovaný)
A proc by tam byt mela? Znam spoustu lepsich mist kde se daji vyhazovat statni penize.
29. 5. 2008 19:27
Jenda (neregistrovaný)
Nechápu vaše uvažování. Pokud by si policie nechala vytisknout 500 billboardů pro svou propagaci, se kterou případně nebudete souhlasit, budete obviňovat tiskárnu z okrádání? Policie dělá propagaci svému projektu a Second Life je nové médium, kterým může policie upoutat pozornost za pár korun na rozdíl např. od oněch billboardů nebo televize. Co je na tom špatného? Marketingové výdaje, jako marketingové výdaje.