Hlavní navigace

Policie hledá možné oběti podvodu na inzertním serveru

Jiří Macich ml.

Kriminalisté na Praze 2 nyní prošetřují činnost jednoho z uživatelů nejmenovaného inzertního serveru, který prostřednictvím inzerátů nabízel k prodeji mobilní telefony a výpočetní techniku. Kupující udělali tu chybu, že za zboží platili předem, ale nikdy jej už nedostali. Policie má informace o více než dvaceti poškozených z celé České republiky. Ti si objednávali mobilní telefony (např. Apple iPhone, Nokia N95 či Nokia N96) a peníze za nikdy nedodané zboží poslali prodávajícímu na účet. Šlo o…

Kriminalisté na Praze 2 nyní prošetřují činnost jednoho z uživatelů nejmenovaného inzertního serveru, který prostřednictvím inzerátů nabízel k prodeji mobilní telefony a výpočetní techniku. Kupující udělali tu chybu, že za zboží platili předem, ale nikdy jej už nedostali. Policie má informace o více než dvaceti poškozených z celé České republiky. Ti si objednávali mobilní telefony (např. Apple iPhone, Nokia N95 či Nokia N96) a peníze za nikdy nedodané zboží poslali prodávajícímu na účet. Šlo o částky od jednoho do čtrnácti tisíc korun. Policie zahájila vyšetřování pro podezření z trestného činu podvodu, za který by si pachatel mohl odsedět až tři roky za mřížemi.

V této souvislosti se obracejí na všechny ty, kteří se v minulosti zajímali o koupi mobilního telefonu, zaslali peníze na účet číslo 78–5357370277/0100, požadované zboží jim nebylo dodáno a případ neohlásili Policii ČR, aby zatelefonovali kriminalistům Služby kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství Policie ČR Praha II na tel.: 974 855 328 nebo 974 855 615, anebo na záznamníku nechali vzkaz s kontaktními údaji, píše policejní mluvčí Eva Miklíková na webu policie.cz.

Našli jste v článku chybu?
16. 4. 2009 10:29
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Neni nic legracnejsiho, nez kdyz blbec apeluje na inteligenci :-))
16. 4. 2009 8:40
Ivo (neregistrovaný)
"Kupující udělali tu chybu, že za zboží platili předem". Proc udelal chybu? Je to prave naopak najbezpecnejsi sposob platenia na nete. Pretoze ak platite dopredu mate bankovy ucet predavajuceho a v pripade podvodu sa dokaze policia dostat k predavajucemu velmi lahko. Napriklad na dobierku tiez najprv zaplatite a az potom sa mozte pozriet co vam predavajuci poslal. Ale ak vam poslal len balik s pieskom tak hej ho ovela tazsie vypatrat.