Hlavní navigace

Policie prošetří výběrové řízení na dodavatele měření vlada.cz

Redakce

Odbor hospodářské kriminality přijal trestní oznámení na prošetření výběrového řízení, které se týká výběru dodavatele měření návštěvnosti webu Vlada.cz. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že k jednání, které by mohlo naplňovat znaky skutkové podstaty přečinu pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži podle ust. § 257 tr. zákoníku, mohlo dojít, uvádí ve vyjádření vrchní komisař Josef Stránský.Trestní řízení bylo proto předáno k vyřízení na Obvodní ředitelství policie Praha IV. 

Odbor hospodářské kriminality přijal trestní oznámení na prošetření výběrového řízení, které se týká výběru dodavatele měření návštěvnosti webu Vlada.cz.

Provedeným šetřením bylo zjištěno, že k jednání, které by mohlo naplňovat znaky skutkové podstaty přečinu pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži podle ust. § 257 tr. zákoníku, mohlo dojít, uvádí ve vyjádření vrchní komisař Josef Stránský.Trestní řízení bylo proto předáno k vyřízení na Obvodní ředitelství policie Praha IV. 

Našli jste v článku chybu?
8. 8. 2012 18:24
N/A (neregistrovaný)

To se opravdu povedlo! Zakázku v hodnotě 120 tis., což je částka, kterou úřad nemusí podle zákona veřejně soutěžit (nýbrž povětšinou napřímo nakoupit - běžný limit pro "objednávky bez výběrového řízení" je 200 tis.), někdo napadl kvůli podezření z pletichy! Paráda. Příště to koupí rovnou, aniž by soutěžily. A to všechno jen kvůli tomu, že chtěli být transparentní a pověsili to na web. Palec nahoru tomu, kdo podal trestní oznámení!!!