Hlavní navigace

Policie zatkla dva podezřelé z úniku pirátské kopie Expendables 3

David Slížek

Britská policejní protipirátská jednotka oznámila zatčení dvou Britů, kteří jsou podezřelí, že kopii filmu ukradli a dali na internet.

Kauza kolem úniku kvalitní pirátské kopie filmu Expendables 3 na internet ještě před jeho premiérou pokračuje. Londýnská policejní jednotka Police Intellectual Property Crime Unit (PIPCU) oznámila zatčení dvou mužů, kteří jsou podle ní z úniku podezřelí.

Jde o dva muže ve věku 33 a 36 let, které policisté zadrželi v jejich domovech v Dewsbury a v Uptonu, stojí v tiskové zprávě. Policie je předvedla k výslechům na místní policejní stanice.

Snímek měli podle obvinění ukrást z blíže nespecifikovaného cloudového systému. Z publikovaných informací přitom není jasné, o jaké úložiště šlo, kdo je používal a jak se do něj podezřelí měli dostat. 

A jak připomíná server Torrentfreak, není ani jasné, zda jde o primární zdroj uniklé kopie a zda muži byli prvními, kdo film na internet uploadovali.

START17

Velmi kvalitní kopie filmu se na internetu objevila 25. července, skoro tři týdny před oficiální premiérou. Distribuční firma Lionsgate se pak snažila jeho šíření všemožně (a marně) zastavit – včetně toho, že se v USA obrátila na soudy, které přikázaly smazat kopii z některých úložišť.

A filmové studio Millennium Film se pak prosřednictvím specializovaných firem snažilo lidem, kteří si film stáhli, rozesílat výzvy k zaplacení škody.

Našli jste v článku chybu?
25. 11. 2014 15:24
VM (neregistrovaný)

Jo, to že autor zprávy vydává podezření z porušení autorských práv za krádež je prostě blbě, jsou to úplně jiné paragrafy TZ.

27. 11. 2014 0:21
JKL (neregistrovaný)

Jasně, že je to krádež a že je to velmi významné poškození autora. Ano, máte pravdu - nic vydavateli nezmizelo...

Ale je to podobné jako kdyby si "někdo jen zkopíroval" Vaši diplomovou práci a odevzdal ji sám pod svým jménem dřív než Vy. Také Vám z disku nic nezmizelo, ovšem problém je, že po tomto už si s ní tak leda můžete vytřít zadel, protože na nic jiného není použitelná...

Něco podobného je neoficiálně zveřejněný film v dobré kvalitě před premiérou.

Každopádně nechápu o co takzva…