Hlavní navigace

Policie zatkla dva podezřelé z úniku pirátské kopie Expendables 3

David Slížek

Britská policejní protipirátská jednotka oznámila zatčení dvou Britů, kteří jsou podezřelí, že kopii filmu ukradli a dali na internet.

Kauza kolem úniku kvalitní pirátské kopie filmu Expendables 3 na internet ještě před jeho premiérou pokračuje. Londýnská policejní jednotka Police Intellectual Property Crime Unit (PIPCU) oznámila zatčení dvou mužů, kteří jsou podle ní z úniku podezřelí.

Jde o dva muže ve věku 33 a 36 let, které policisté zadrželi v jejich domovech v Dewsbury a v Uptonu, stojí v tiskové zprávě. Policie je předvedla k výslechům na místní policejní stanice.

Snímek měli podle obvinění ukrást z blíže nespecifikovaného cloudového systému. Z publikovaných informací přitom není jasné, o jaké úložiště šlo, kdo je používal a jak se do něj podezřelí měli dostat. 

A jak připomíná server Torrentfreak, není ani jasné, zda jde o primární zdroj uniklé kopie a zda muži byli prvními, kdo film na internet uploadovali.

UX17_snitker

Velmi kvalitní kopie filmu se na internetu objevila 25. července, skoro tři týdny před oficiální premiérou. Distribuční firma Lionsgate se pak snažila jeho šíření všemožně (a marně) zastavit – včetně toho, že se v USA obrátila na soudy, které přikázaly smazat kopii z některých úložišť.

A filmové studio Millennium Film se pak prosřednictvím specializovaných firem snažilo lidem, kteří si film stáhli, rozesílat výzvy k zaplacení škody.

Našli jste v článku chybu?
25. 11. 2014 15:24
VM (neregistrovaný)

Jo, to že autor zprávy vydává podezření z porušení autorských práv za krádež je prostě blbě, jsou to úplně jiné paragrafy TZ.

27. 11. 2014 0:21
JKL (neregistrovaný)

Jasně, že je to krádež a že je to velmi významné poškození autora. Ano, máte pravdu - nic vydavateli nezmizelo...

Ale je to podobné jako kdyby si "někdo jen zkopíroval" Vaši diplomovou práci a odevzdal ji sám pod svým jménem dřív než Vy. Také Vám z disku nic nezmizelo, ovšem problém je, že po tomto už si s ní tak leda můžete vytřít zadel, protože na nic jiného není použitelná...

Něco podobného je neoficiálně zveřejněný film v dobré kvalitě před premiérou.

Každopádně nechápu o co takzva…