Hlavní navigace

Portál Centrum.cz prošel redesignem, novou má i mobilní verzi

David Slížek

Léto plné redesignů pokračuje. Novou podobu své hlavní stránky představil portál Centrum.cz patřící vydavatelství Economia.

K čemu dnes lidé využívají dříve tak důležité portály? Hlavně k přihlašování do freemailu a jako rozcestník k informacím či zábavě. Nová podoba Centrum.cz se – zdá se – pokouší zvýraznit právě tyto dva aspekty.

Nový design je čistší, zbavil se různých stínů a přechodů pod tlačítky a odkazy. Hlavní box se zprávami je jednodušší a z rozcestníku dalších služeb portálu v něm zůstalo jen šest hlavních. Kompletní nabídka se přesunula do nenápadného vysouvacího „hamburger menu“ v pravém horním rohu stránky. 

Box pro přihlášení do e-mailu je výraznější a přihlášeným uživatelům i nadále ukazuje několik nejnovějších doručených zpráv. Novinkou je ovšem lišta, která se při scrollování objeví u horního okraje stránky – obsahuje vyhledávací okno, přístup k e-mailu a menu s ostatními službami.

UX17

V pravém sloupci se na prominentní pozici dostal box s předpovědí počasí a nově je tu i nabídka s volnými místy, které je možné filtrovat podle regionu. Jinak je z hlediska informací v podstatě vše při starém.

S novým designem homepage představilo Centrum.cz i novou podobu mobilní stránky, která se nese v duchu co největší jednoduchosti. 

Nová podoba Centrum.cz

Našli jste v článku chybu?
29. 7. 2015 10:58
Matěj (neregistrovaný)

Souvisí s tím nějak, že se od rána nemůžu přihlásit na mail na Volný.cz?!

30. 7. 2015 21:58
Necroman (neregistrovaný)

Koukam na centrum.cz - webovka porad v http, jen formular odesila pres https, tj. snadna moznost MITM. I samotna webovka pro prihlaseni stale podporuje SSL3, neopravena zranitelnost POODLE, pekne. No ale porad lepsi, nez vse v plaintextu jako na Lupe a Rootu :)