Názory k článku
Post PC éra? Ne

VfB
VfB (neregistrovaný) 188.122.212.---
19. 3. 2012 7:22 Nový

post

celé vlákno

oni asi ti vizionáři myslí postPC éru v oblasti běžných uživatelů, kteří většinou nemají potřebu něco tvořit, oni mají počítač na pouštění filmů, prohlížení internetu (což znamená zejména FB a YT), kecání přes ICQ nebo Skype, občasné gamesení (ať už v rámci FB nebo i "dospělých" her) + kluci porno a holky nějaký ty drby z Blesku a pro takové používání počítače možná opravdu lépe vyhovuje kombinace nějaká konzole + tablet, klasické PCčko si přeci jen nemůžete vzít do postele

Pan Klobouk
Pan Klobouk (neregistrovaný) ---.150.broadband15.iol.cz
19. 3. 2012 10:18 Nový

Re: post

celé vlákno

No a aby za všechen tento obsah neutratil uživatel miliardy, bude ho potřebovat někde upirátit. A to půjde nejlépe pomocí .... PC :-)

RO
RO (neregistrovaný) 82.113.32.---
19. 3. 2012 10:30 Nový

Re: post

celé vlákno

Do postele si můžeš vzít notes, netbook... Právě na to kecání přes icq potřebuješ klávesnici, jinak píšeš jak šnek a i když mezitím čtou lidi Blesk nebo sjíždějí YT, jednou za čas vždy potřebují napsat seminárku/motivační dopis/mail do práce, udělat si tabulku domácích výdajů, nebo si zapařit pořádnou hru... Jsou to věci, které jednotlivě budeš potřebovat jednou za rok nebo třeba i za pět let, ale těch věcí je tolik, že reálně každý tejden něco takového dělat budeš.

A.S. Pergill
A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.114.broadband9.iol.cz
19. 3. 2012 7:27 Nový

Koupím netbook

celé vlákno

do jedné dírky strčím klasický monitor a do druhé klasickou klávesnici. Pokud tam mám linux, tak se na tom dá něco rozumně dělat. Nesmí tam ovšem být speciální soft nebo dokonce OS pro netbooky.

PAX
PAX (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
19. 3. 2012 17:48 Nový

Re: Koupím netbook

celé vlákno

A ty nevíš, že v jiném článku předpověděli konec netbooků? :-))

Spock
Spock (neregistrovaný) ---.torservers.net
19. 3. 2012 7:37 Nový

Trikodér

celé vlákno

I když tím riskuji, že budu označen za hnidopicha, jako fanouškovi Star Treku mi to nedá. Ono zařízení není trikodér, ale trikordér (jako rekordér).

Žijte dlouho a blaze.

korektorka
21. 3. 2012 2:51 Nový

Re: Trikodér

celé vlákno

S křížkem po odletu Enterprise, ale přesto se hluboce omlouvám, že jsme se dopustili (autor i já) tak neodpustitelné chyby. Bylo opraveno. Děkuji za upozornění!

Jan
Jan (neregistrovaný) 91.228.45.---
19. 3. 2012 8:38 Nový

Je to o způsobu použití

celé vlákno

Možné profesionální použití mobilních zařízení, tabletů a telefonů se dost přehání. Ono to totiž zvedá prodeje. Ano, pro fyzickou evidenci skladu je mobilní zařízení výrazná pomoc. Ovšem pracovat s textem na tabletu/telefonu bude někdy stěží tak produktivní, jako na PC.
Je to pouze euforie jako před lety u hlasového ovládání. Ovládat všechno hlasem jako teď prsty, tak člověk příjde o hlasivky.

Steve
Steve (neregistrovaný) ---.33.broadband15.iol.cz
20. 3. 2012 14:30 Nový

Re: Je to o způsobu použití

celé vlákno

U hlasového ovládání je spíš problém, že je pořád dost k ničemu a to i ta slavná Siri. Aź bude ovládání hlasem tak použitelný, že dokáže perfektně rozpoznávat co mu říkám i v hlučném prostředí a ještě se kontrolovat tak pak to půjde použít. Příklad třeba zrovna v tom skladu, zařízení o velikosti tabletu, k němu připojený sluchátka a mikrofon. Při inventuře jdu spočítám třeba artikl 123456 Matička M8 856ks a polohlasem to sdělím do mikrofonu a ze sluchátek se mi ozve potvrzení "123456 matička M8 856ks" a zapíše se to do příslušné tabulky. Případně by to rovnou mohlo zahlásit očekáváno bylo 858ks chybí 2ks abych měl rovnou zpětnou vazbu na správné počítání. Pak by to bylo pohodlnější ale vzhledem ke kvalitě rozpoznávání hlasu zvlášť v hlučném prostředí jako je sklad jsou dnešní technologie dost chybové.

VfB
VfB (neregistrovaný) 188.122.212.---
21. 3. 2012 13:11 Nový

Re: Je to o způsobu použití

celé vlákno

případně "4 892 kusů ozářené haše"

ferren
ferren (neregistrovaný) 62.168.56.---
19. 3. 2012 10:21 Nový

omezeny pohled

proc takovy omezeny a polarizujici pohled? post pc era se urcite blizi,a urcite je to dobre.wearable computing,interface s mozkem,jiste to budou zajimave a prinosne kroky. nicmene post pc se s pc nijak nevylucuje,clovek nemusi vybirat bud to nebo to,muze mit(a taky bude) oboji. stanici doma,post pc zarizeni vsude jinde.do budoucna bych vubec nerozlisoval kde jedno zarizeni zacina a jine konci,ty post pc zarizeni muzou byt brany jen jako i/o moduly pripojene po siti k domaci stanici treba...jinak spis bych rekl ze se vraci drivejsi pojem workstation,tj. napevno umistena krabice doma pro praci...

fo-ol
fo-ol (neregistrovaný) ---.kancelar.seznam.cz
19. 3. 2012 11:47 Nový

jojo

stoprocentni souhlas

Mugabe
Mugabe (neregistrovaný) 193.165.182.---
19. 3. 2012 11:56 Nový

Každý si najde co chce

Pokud můžu z mého pohledu se vyjádřit, autor má částečnou pravdu.
Pracuji v nejmenované sw společnosti, jejímž trhem není ČR( primárně).

A pokud stíhám vnímat, mobilní zařízení jakožto součást pracovních procesů jsou mnohem více poslední dobou zohledňovány a na jejich vývoj je dáváno stále více prostředků. Samozřejmě že není požadováno, aby se administrovalo CRM/ERP nebo nedejbože OLAP na těhle zařízeních, ale se zařízeními se počítá pro potřeby prezentace, nahlížení, vytváření jednodušších reportů a prohlížení již předdefinovaných reportů.

Bohužel jak píše autor (a zcela chápu jeho omezený výhled, pokud se soustředí na český trh) v segmentu menších až středních společností se tyto možnosti zcela jistě neuplatní v následujícím troufnu si říct desetiletí, zdali vůbec...

stooovie aura:81

jak je to s těmi "érami"

Nesouhlasím. Za tzv. PC éry (ačkoli se tak neoznačovala) taky neměli všichni PC, takže je nepoužívali ke všem dnes běžným úkonům. Současně by pan Bednář jako sociolog mohl vědět, že se éry nepojmenovávají masy, ale vizionáři, vědci, historici, elita.

A rozhodně je fakt, že se úloha klasického PC pro úkoly typu čtení, komunikace, prohlížení webu nebo sledování multimédií prostě zmenšuje. Ani Cook netvrdí, že PC jako formát vymizí.

Před 20 lety jsme byli pevně v "éře" zpracování dokumentů - na PC se psaly dokumenty, různé z dnešního pohledu snad i nesmyslné seznamy, tabulky, adresáře receptů... Troufám si tvrdit, že většina lidí dnes na PC nic takového každodenně nedělá. A to, co se každodenně dělá, se prostě pomalu ale jistě přesouvá mimo PC.

Cook a herald post-PC éry prostě vidí dál a stavějí milník tehdy, kdy ostatní ještě nestihli vylézt z domu.

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.trexima.cz
19. 3. 2012 17:30 Nový

Průzkum bojem

Tak mi to připadá, že on ten Cook si taky třeba není moc jistý, jestli už ta PC éra končí. Tak zavolal do Indie a řekl jim: "chlapi, o zítřka se bude všude propírat, jestli už končí PC éra. Udělejte mi výcuc". No a potom stačilo něco plácnout na tiskovce a už to jelo. Takže Time: "Nekončí, mě se."

Wornlook
Wornlook (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 4. 2012 21:14 Nový

Nesouhlasím

Dovolím si polemizovat. Nevím jak v ČR, ale celosvětově PC nejrychleji rostoucí platformou nebude - tam jsou to mobilní telefony:
http://www.reklamavtelefonu.cz/celosvetove-se-proda-vice-mobilnich-zarizeni-nez-pc-a-rozdil-se-bude-stale-zvetsovat/

Samozřejmě post PC éra nevymýtí počítače, ale představuji si to tak, že v budoucnu budeme mít každý krabičku o velikosti i o funkcích mobilního telefonu s mnohem vyšším výkonem než nyní. Pro práci si ho bezdrátově propojíme s monitorem a klávesnicí. Pro zábavu nebo surfování u TV si mnohdy vystačíme s tabletem, přičemž všechna data budou v cloudu.