Překáží vám na klávesnici Caps Lock?

Současné klávesnice oplývají různými nadstandardními a speciálními klávesami, ovšem trnem v oku jistého Pietera Hintjensa je paradoxně jedna z těch tradičních, tedy konkrétně Caps Lock. Pieter Hintjens chce prostřednictvím kampaně CAPSoft iniciovat veřejnou diskuzi o zrušení této klávesy případně o omezení její velikosti nebo přemístění na jiné místo. Na běžných klávesnicích pro stolní počítače Caps Lock zabírá značné místo nad levým Shiftem. Pieter Hintjens tvrdí, že klávesa se už příliš…

Současné klávesnice oplývají různými nadstandardními a speciálními klávesami, ovšem trnem v oku jistého Pietera Hintjensa je paradoxně jedna z těch tradičních, tedy konkrétně Caps Lock. Pieter Hintjens chce prostřednictvím kampaně CAPSoft iniciovat veřejnou diskuzi o zrušení této klávesy případně o omezení její velikosti nebo přemístění na jiné místo. Na běžných klávesnicích pro stolní počítače Caps Lock zabírá značné místo nad levým Shiftem. Pieter Hintjens tvrdí, že klávesa se už příliš nepoužívá (bohužel žádným průzkumem své tvrzení nepodložil) a že její nevědomé stisknutí může způsobit problémy.

Nevím, zda-li výrobci klávesnic v dohledné době od klávesy Caps Lock upustí, ale autorovi kampaně se už podařilo rozproudit poměrně zajímavou veřejnou debatu, což dokazují komentáře pod články na serverech Slashdot, nebo Engadget A jaký názor na to máte vy? (Wired)

50 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 9. 4. 2009 12:15
Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení web copywritingu

  •  
    Jak strukturovat text na webové stránce.
  • Tajemství atraktivního a úderného titulku.
  • Optimalizace webového textu pro vyhledávače.

Detailní informace o školení psaní pro web »